Konya Şeker Personel Alımı ve İş Başvurusu 2023

Konya şeker personel alımları için yeni iş arkadaşları alacağını duyurdu. Konya şeker firmasına iş başvurusu yaparak personel alımlarındaki yerinizi alın. Personel alımı yapılacağını insan kaynaklarından duyuran Konya şeker  yeni iş arkadaşları arıyor. Sitemizden İş başvuru Formunu doldurabilirsiniz. Personel alımlarına başvuru yapacaklar için hazırladığımız yazımızın devamını okuyarak eleman alımları hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Konya Şeker İşçi Alımları ve Konya Şeker Hakkında 

1954 de kurulan ve 1954 ten beri hizmet veren Konya Şeker bir çiftçi kooperatifi tarafından 46 bin üreticinin ortaklığıyla kurulmuştur.  Bir kooperatif girişimi olarak kurulan ve kanunun desteğini ifade etmek için kuruluş sermayesine, cüzzi miktarda (1/10) katkı yaptığı Konya Şeker 40 yıl boyunca kamu tarafından işletildi. Konya Şeker, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’nin yönetimi döneminde, diğer fabrikalar gibi arzu edilen büyümeyi sağlayamadıysa da kapasitesini kademeli olarak artırdı.

Kuruluş yıllarında günlük 1800 ton olan şeker pancarı işleme kapasitesi, 1966 yılında 2 bin 700 tona, 1978’de ise 6 bin tona çıkarılmış, 1987’de Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi ortaklığıyla kurulan Pancar Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin yem fabrikası faaliyete geçirilmiştir. 1993 yılında SEK’in özelleştirilmesi sürecinde Konya Süt Fabrikası, Konya Şeker ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin ortak girişimiyle şirket bünyesine dahil edildi.

Yeni yönetim yapılanmasıyla pazarlardaki payını arttıran Konya Şeker, günümüzde 10.000’in üzerinde kişiye doğrudan istihdam sağlıyor. Yaklaşık 1 milyon dekarlık alanda 40 bin çiftçiye sözleşmeli tarım yaptırıyor. Türkiye’nin toplam pancar şekeri üretiminin yaklaşık yüzde 22’sini gerçekleştiren Konya Şeker, dondurulmuş patates pazarında da pazar lideridir.

Yakıt etanolü üretim kapasitesiyle Türkiye’deki kurulu kapasitesinin yüzde 56’sına, Türkiye’de ilk ve tek sıvı şeker tesisine, dünyada bir benzeri sadece ABD’de bulunan Buharlı Küspe Kurutma Tesisine sahip olan, Konya Şeker, sanayi faaliyetlerini 8 kampüs ve 3 yerleşkede sürdürmektedir.

Konya Şeker İnsan Kaynakları 

Vizyonumuz, müşterilere kaliteli ürün ve hizmetler verebilmek için çalışanların gerek karakter, gerekse mesleki bilgi ve becerilerini sunduğu gelişim olanakları ile artırmak, performansa dayalı ücretlendirmek, iş verimliliklerini sürekli yükseltmek ve kariyer olanakları sağlamaktır. Bu amaçlar yönünde şekillenmiş politikamız;

 • Entegre insan kaynakları uygulamaları ile sektörde, Türkiye’de ve Dünya’da öncü olmak.
 • Grubun iş stratejileri doğrultusunda insan kaynakları yönetimi ile tüm şirketlerin iş sonuçlarının iyileştirilmesi,
 • Yüksek performans kültürünü oluşturup çalışan verimliliğini artırarak, nitelikli, motive, bağlılığı yüksek iş gücü oluşturmak
 • Organizasyonel verimliliği artırmak.
 • Kurumsal olanaklar ve faydalarla çalışanlarımızı geliştirerek sürekli başarıya doğru yönlendirmek.
 • İşçi sağlığı ve güvenliği açısından sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak.
 • Personelin tüm özlük haklarını korumak ve geliştirmek.
 • Aidiyet duygusunu pekiştirmek.
 • Eşit haklara duyarlılık ve bireysel farklılıklara saygılı olmak.
 • Sosyal sorumluluğun bilincinde çevreye saygılı çalışma anlayışını benimsemek.
 • Personelin sosyal ve kültürel gereksinimlerini karşılayarak “Kurum Kültürü ve Bilinci” nin oluşmasını sağlamak,
 • Tüm paydaşlar için değer yaratılmasına yönelik stratejik destek sağlamak.
 • Yukarıda ki tüm politikalarda etik kurallar ve fırsat eşitliliğinin istisnasız uygulanmasını sağlamaktır.

Konya Şeker Personel Eleman Alımı

Konya şeker iş başvuruları için çalışabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bu tesislerden birisi Çumra Şeker ‘dir. Ayrıca; Konya Merkez Kampüsü, Geleneksel ürünler üretim tesisi, Cihanbeyli kampüsü, Altınekin Kampüsü, Seydibey Kampüsü, Meram Kampüsü, Sivas kangal kampüsü, Manisa Soma kampüsü, Karapınar yerleşkesi, Bozkır yerleşkesi.

Konya Şeker Fabrikası İş başvurusu

Türkiye’nin “ÜRETEN GÜCÜ” AB Holding çalışanları arasında yer almak için göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.Farklı bir başvuru deneyimi yaşatmayı hedeflediğimiz yeni online işe alım sistemimiz ile AB Holding aday veri tabanına öz geçmişinizi kaydedebilir, öz geçmişinizde herhangi bir değişiklik olduğunda kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme tekrar girerek bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Anadolu Birlik Holding’te sizleri de aramızda görmeyi dileriz. Yapmış olduğunuz başvuru tüm Anadolu Birlik Holding iştiraklerinde gerçekleşen ihtiyaçlar dahilinde değerlendirilir. Konya Şeker Personel Alımları için iş başvurusu yapmak ve iş başvuru formunu doldurmak için Tıklayınız.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/konya-seker-personel-alimi/

Yorum Yazın