LG, 2021’nin İlk Yarısında Snapdragon 875’li Telefon Tanıtmayacak

Qualcomm’un en yeni üst seviye yonga seti Aralık ayında karşımıza çıkacak. Snapdragon 875 olarak isimlendirilecek olan bu yonga setini yılın ilk haftalarında farklı firmalar tarafından göreceğiz. Xiaomi ve Samsung gibi firmalar Qualcomm ile işbirliği yaparak genel olarak bu yonga setiyle gelen ilk modelleri tanıtıyorlar. Ancak yeni bir rapora göre LG, 2021’nin ilk yarısında Snapdragon 875’li akıllı telefon piyasaya sürmeyecek.

Ortaya çıkan bu söylenti, bir Güney Kore merkezli internet sitesi aracılığıyla Twitter üzerinde Sleepy Kuma tarafından doğrulandı. LG’nin 2021 yılının ilk yarısında yeni amiral gemisi Qualcomm işlemcili bir üst seviye akıllı telefon modelini piyasaya sürmemeye karar vermiş olmasının arkasında yatan sebebe dair herhangi bir net bilgi yok. Güney Koreli şirketin bu kararı almasının arkasında birden çok sebep de olabilir.

LG, 2021 Yılının Başında Snapdragon 875’li Telefon Tanıtmayacak

LG, bu yıl üç üst düzey cihaz piyasaya sürdü. Bu üst düzey üç modelden yalnızca biri yani LG V60 ThinQ 5G, Snapdragon 865 tarafından destekleniyor. Diğer iki model olan LG Velvet 5G ve LG Wing ise orta seviye Snapdragon 765G yonga seti tarafından desteklenmektedir. Bu, LG’nin cihazlarının maliyetini daha düşük seviyelerde tutmaya çalıştığı anlamına gelmektedir. Özellikle son yıllarda karşımıza çıkan 5G teknolojisi, cihazlara önemli bir maliyet yükü bindiriyor.

İşlemcinin maliyetinden bahsedecek olursak, yakında çıkacak Snapdragon 875 ve 5 modem paketinin yaklaşık 250 dolara mal olması bekleniyor. Qualcomm’un yaklaşan amiral gemisi yonga seti, Snapdragon 865’ten neredeyse 100 dolar daha pahalı olarak karşımıza çıkacak. LG, bu pahalı yonga seti yerine daha ucuz bir işlemci kullanarak daha bütçe dostu modeller piyasaya sürmeyi planlıyor.

Sektörden gelen son bilgilere göre Güney Koreli teknoloji devi LG, Qualcomm’dan Snapdragon 875 yerine daha uygun fiyatlı olan Snapdragon 775G yonga setlerini almak için sipariş verdi. Orta sınıf bir işlemci olmasının yanı sıra 5G ağ desteğine de sahip olan Snapdragon 775G, 5G destekli uygun fiyatlı bir akıllı telefon geliştirmek için tercih edilebilecek güzel bir yongadır.

“LG, 2021’nin İlk Yarısında Snapdragon 875’li Telefon Tanıtmayacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz