Metro Personel Alımı ve İş Başvurusu 2023

Toptancı marketlerin lider firmalarından olan Metro Cash Carry yeni mağazalarına işçi alımı yapacak. Mevcut firmaların yanında her geçen gün büyüyen ve Yeni mağazalar açan Metro Toptancı Market Personel alımı yapacağını duyurdu. Metro insan kaynaklarının yayınladığı açıklamaya göre iş başvurularını kabul edeceğini söyleyen Metro çalışmak isteyen adaylar Metro iş başvuru formlarını doldurabilirler. Metro iş ilanları ile alakalı detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için okumaya devam ediniz.

Metro Toptancı Marketi

Dünya’nın lider toptancı marketi olan Metro Cash Carry Almanya’da kurulmuştur. Kuruluşu 1964 olan Metro 35 ülkede faaliyet göstermektedir. 800 e yakın mağazası bulunan Metro istihdam sağlayan büyük bir kuruluş olma özelliğini taşıyor. Türkiye’de 37 mağazası bulunmakta ve 5.000 e yakın çalışanı bulunmaktadır. Kalite ve fiyat avantajı sunarak büyüyen gelişen ve her fırsatta yeni mağazalar için yatırım yapan bir şirkettir. Bir milyondan fazla müşterisi bulunan ülkemizde bir çok ihtiyaca hitap edebilmektedir.

Türkiye’de 1990 yılından beri hizmet veren ve her fırsatta yeni mağazalar açan metro henüz 21 şehirde faaliyet gösterebilmektedir. Yeni şehirlerde yeni mağazalar açarak faaliyet alanlarını genişletmeyi hedefleyen Metro iş fırsatları olarak bir çok departmanda bir çok pozisyonda iş imkanı sağlamaktadır. Metro toptancı Marketin sunduğu ürünler olarak her ihtiyaca yönelik bir çok ürün bulunmaktadır. Beyaz eşyadan kırtasiyeye, Gıda ürünlerinden deterjana kadar bir çok ürün bulmak mümkün.

Metro toptancı Marketin amacı toplu alımlarda faydalı indirimler sağlamaktır. Bu sebeple daha çok vergi levhası bulunan vatandaşlar yararlanabilmektedir. Ancak son zamanlarda oluşturulan günü birlik girişlerle herkese hitap etme yolunda ilerlemektedir. Metro toptancı market iş başvurusu ile alakalı bilgi için yazımızın devamından bilgi edinebilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Metro Cash & Carry İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları personel yönetimi ve işe alım süreçlerindeki yönetimi ile büyük beğeni kazanmış Bu yıl Türkiye’de en iyi iş veren firmalar içerisinden 2. olmayı başarmıştır. Mevcut çalışanların yanında yeni mezun olmuş öğrencilere ve eğitimi devam eden öğrenciler için staj imkanı sunan Metro Toptancı Market kariyer hedefi olanların tercih edebileceği bir firma konumundadır. Metro ”Mağazada Çalışmak” ve ”Metro Merkezde Çalışmak” olarak 2 lokasyona ayrılmıştır. Şehrinizdeki Metro mağazanızda çalışabilirsiniz.

Metro Merkez ile Metro mağazasında ki çalışılabilir departmanlar farklılık göstermektedir. Metro Merkezde çalışabileceğiniz Kategori Yönetimi, Operasyon, Finans, İnsan Kaynakları, Pazarlama bölümleri bulunmaktadır. Metro Cash & Caryy Mağazada çalışabileceğiniz Depo, Lojistik ve Sevkiyat, Mağaza Yönetimi, Satış Operasyonları ve insan kaynakları alanları bulunmaktadır.

Metro Personel Alımı ve İş İlanları

Metro Personellerinin eğitimine de fazlası ile önem vermektedir. Bireysel olarak çalışanlarına eğitimler veren Metro 21 saate varan bireysel eğitimlerinin yanı sıra 179 eğitim programı bulunmaktadır. Metro’da çalışabileceğiniz pozisyonlar olarak;

  • Kasiyer
  • Müşteri yöneticisi
  • Reyon görevlisi
  • Satış Temsilcisi
  • Stok Sorumlusu
  • Müşteri karşılama
  • Beyaz eşya Sorumlusu
  • Kırtasiye Sorumlusu
  • Mal kabul

Metro Market Çalışma Şartları

Metro Toptancı marketinde çalışmak istiyor iseniz kariyer hedefinizin olması gerekiyor. Metro insan kaynakları kendine hedefler edinmiş, kariyer basamaklarında tırmanmak isteyen adaylar ile çalışmayı seven bir firmadır. Dinamik ve istekli görüntüsü ile mağazayı ziyaret eden müşterilerini etkilemek ve yardımcı olmaya hevesli personeller ile çalışmaktadır.

Metro Toptancı Marketinde Çalışabileceğiniz İller; Antalya, Ankara, Adana, Balıkesir, İstanbul, Muğla, Denizli, İzmir, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Konya, Aydın, Malatya, Mersin, Bursa, Ordu, Samsun, Trabzon. Metro Çalışma saatleri olarak; Çalışma saatleri şehre göre farklılık gösterebilmektedir.

Genellikle Sabah: 09:00 Akşam: 22:00 saatleri arasında açıktır. Pazar günleri de dahil çalışılmaktadır. Herkes için mesai saat ve süreleri aynıdır. Haftalık 45 saat çalışma olanağı vardır. 45 saati aşan personeller ekstra izin kullanmaktadırlar. Metro çalışanlarına Giyim ve alışveriş gibi ekstra olanaklar sağlamakta ve hizmetler sunmaktadır. Metro Personel Alımlarına başvurmak ve Metro iş başvurusu için form doldurmak istiyorsanız nasıl yapabileceğinizi alttaki iş başvurusu bölümünden öğrenebilirsiniz.

Metro Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş ilanları yayımlayarak alınacak adayları değerlendirmek için öncelikle ön başvuru formu kabul edilmektedir. Ön Başvuru formu önceden hazırladığınız CV yada Metro Market kariyer sitesinde hazırlayacağınız Özgeçmişinizdir. İş başvuru linkine tıklayarak açılan sayfada size özel bir üyelik oluşturarak başvuru yapabilirsiniz. Açılan sayfada Metro Market çalışanlarının işe başladıktan sonraki süreci bir hikaye eşliğinde anlatılmaktadır. Metro Market İş Başvurusu yapmak için online başvuru linki; İş Başvuru Formu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/metro-personel-alimi/

Yorum Yaz