OnePlus 8 ve 8 Pro Modelleri, Ağustos 2020 Güvenlik Güncellemesi Alıyor

OnePlus, Ağustos 2020 güvenlik yaması güncellemesini mevcut amiral gemisi akıllı telefonlarına gönderiyor. OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modelleri için gönderilen bu güncelleme, cihazları çeşitli güvenlik açıklarına karşı daha güvenli bir hale getiriyor. Yeni güncelleme, birkaç hatayı düzeltmekle birlikte cihazların ön kamerasını da optimize etmektedir.

Hem OnePlus 8 modeli için gönderilen hem de OnePlus 8 Pro modeli için gönderilen güvenlik güncellemesinin yapı numarası, bölgelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Aşağıda yer alan tablo üzerinden yeni güvenlik güncellemesinin hangi bölgede hangi yapı numarası ile kullanıcılara sunulduğunu görebilirsiniz.

Bölge OnePlus 8 OnePlus 8 Pro
Hindistan OxygenOS 10.5.11.IN21DA OxygenOS 10.5.13.IN11DA
Avrupa OxygenOS 10.5.10.IN21BA OxygenOS 10.5.12.IN11BA
Kuzey Amerika OxygenOS 10.5.12.IN21AA OxygenOS 10.5.13.IN11AA

Güncellemenin yapı numarası, cihazların satışa sunulduğu bölgeye göre farklılık gösteriyor olsa da, bu durum gönderilen güncellemenin içeriğini değiştirmiyor. Bütün yapı numarasındaki güncellemeler aynı sorunlara çözüm buluyor ve cihazı daha optimize bir hale getiriyor.

Yeni güncelleme ile güvenlik yamasının seviyesi Ağustos 2020’ye yükseliyor. Bununla birlikte ortam ekranı ve diğer bilinen sorunlar ile çakışan karakter görüntüleme sorunu da bu güncellemede düzeltiliyor. Ek olarak, ön kamera ile çekim efektinde de optimizasyon sunuluyor.

OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modelleri için gönderilen bu güncelleme OTA yoluyla cihazlara ulaşmaktadır. Bu nedenle tüm kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabilir. Güncellemenin değişiklik kaydına da aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

OnePlus 8 ve 8 Pro, Ağustos 2020 Güvenlik Yaması Güncellemesi Değişiklik Kaydı:

  • Sistem
    • Ortam ekranıyla çakışan karakter görüntüleme sorunu düzeltildi.
    • Bilinin hatalar düzeltildi ve sistem kararlılığı iyileştirildi.
    • Android Güvenlik Yaması seviyesi Ağustos 2020’ye yükseltildi.
  • Kamera
    • Ön kamera ile çekim efekti optimize edildi.

“OnePlus 8 ve 8 Pro Modelleri, Ağustos 2020 Güvenlik Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz