Opera GX Oyun Tarayıcı Sonunda MacOS Kullanıcılarına Sunuldu

Bu yılın başlarında; Opera, çevrimiçi oyuncular ve yayıncılar için amiral gemisi web tarayıcısının özel bir versiyonunu açıkladı. Opera GX olarak adlandırılan yeni oyun tarayıcı, bu yılın başlarında Windows ve Linux’ta piyasaya sürüldükten sonra nihayet macOS için de kullanılabilir.

Opera tarafından dünyanın ilk oyun tarayıcısı olarak tanımlanan Opera GX, özellikle oyun oynamayı tamamlamak için üretilmiştir. Oyuncuların hem oyun hem de tarayıcıdan en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için “benzersiz özellikler” olarak ifade edilen özellikleri içerir. Tarayıcının ana özelliklerinden biri, bir içerik oluşturucuyu desteklemek istediğinizde kolayca kapatılabilen yerleşik bir reklam engelleyicidir.

Tarayıcı ayrıca, kullanılmasına izin verilen RAM ve CPU kaynaklarının sınırlarını kullanıcıların belirlemelerine olanak sağlıyor. Opera’ya göre, “Tarayıcı seçilen bellek paylaştırmasının altında kalmaya çalışacak, ancak katı bellek miktarına göre deneyimi öncelikli hale getirecek.” Kullanıcıların CPU kullanımına bir sınır koymasını sağlayan bir CPU Sınırlayıcı da var. Yani oyun oynamak için tarayıcı kapatmanıza gerek kalmıyor.

Ayrıca, kullanıcıların hem yükleme hem de indirme hızlarında maksimum sınırlar koymalarını sağlayan bir Ağ Sınırlayıcı ile birlikte gelir. Yani ağlarının bant genişliğinin ne kadarını tarayıcılarına ayırmak istediklerini ayarlayabilirler. Şirket resmi web sitesinde, “Opera GX bu sınıra sadık kalacaktır; bu, oyun ya da tarayıcı dışındaki yayın servisinizin kullanımındaki daha büyük ağ bant genişliği ile daha sorunsuz çalışacağı anlamına gelir.” dedi.

Opera GX ayrıca Twitch, WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram ve Vkontakte ile de tam olarak entegre edilmiştir. Bir oyuncu için, Twitch ile entegrasyon çok önemlidir, çünkü takip ettiği herhangi biri yayına başladığında gelen bildirime tıklayarak anında yayına katılabilir. Tarayıcı, özel olarak tasarlanmış duvar kağıtları, arka planlar ve daha fazlasını içeren bir dizi tema ve özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelir.

Kaynak: 
https://beebom.com/opera-gx-macos-released/

Yorum Yaz