POCO M3 Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin sahip olduğu POCO markasının iki ana bölümü var. Bunlardan biri küresel bölüm olarak geçerken, diğeri ise Hindistan operasyonlarını üstlenmektedir. Her iki bölüm de birbirinden ayrı çalışmakta ve farklı ürün portföylerine sahip olmaktadır. Ancak kısa süre önce her iki bölümde de piyasaya sürülecek bir model ortaya çıktı. Xiaomi, POCO M3 modelinin 24 Kasım tarihinde tanıtılacağını açıkladı.

Yaklaşmakta olan POCO M3 modeli ile alakalı detaylar ve bilgiler son dönemlerde paylaşılan haberlerde ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Çinli şirket tarafından resmen POCO M3’ün gerçekten mevcut olduğu ve tanıtım tarihi açıklanmış oldu. Söylentilere göre POCO’nun yeni akıllı telefon modeli, yine Xiaomi’nin bir alt markası olan Redmi’nin Note 10 4G modelinin ufak değişikliklere uğramış bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak.

POCO M3 Modelinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Söylentilerde yer alan bu iddianın en büyük nedeni ise POCO M3’ün Çince sürümün M2010J19SC model numarasına sahip olmasıdır. Bu da Redmi modeli ile benzerdir. Şirketin piyasaya süreceği bu modelin Global ve Hindistan pazarındaki model numaraları ise sırasıyla M2010J19SG ve M2010J19SI olarak belirlenmiş durumda. Bu model numarasına sahip olan cihazlar halihazırda IMDA, EEC ve Geekbench platformları üzerinde de ortaya çıktı.

TENAA ve diğer listeleme platformlarına göre POCO M3 modeli, minimum 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı seçeneğine sahip olacak. Akıllı telefon gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon 662 yonga setinden alacak. Ön tarafta 8MP özçekim kamerasına sahip olacak olan akıllı telefonun damla çentikli ekranı 6,53 inç boyutunda ve FHD IPS LCD olarak sunulacak.

Arka bölüme geçtiğimizde ise cihazın üçlü arka kamerasını göreceğiz. Bu üçlü kamera kurulumundaki ana kamera, 48MP çözünürlüğünde bir sensöre sahip olacak. Kutusundan Android 10 işletim sistemi ön yüklü olarak çıkacak akıllı telefonda, 6.000mAh kapasiteli ve 22.5W hızlı şarj desteğine sahip olan oldukça büyük bir batarya yer alacak. Cihaz hakkında yeni detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“POCO M3 Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz