Ptt Personel Alımı ve İş Başvurusu 2023

PTT Personel Alımı 2022 iş başvurularını kabul etmeye başladı. Yoğun bir çalışma temposu ile hizmet veren PTT kurumu 2022 yılı için iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Birçok pozisyon içerisinde barındıran şirket yeni iş ilanları yayımladıkça adaylar zaman kaybetmeden başvuru yapıyor. Bu nedenle iş başvurusu yapacak adaylar elini çabuk tutmalıdır.

PTT Personel Alımı ve İş Başvurusu

Türkiye’nin en köklü ve kamusal şirketlerinden olan PTT Kargo şirketinin kuruluşu 1840’lı yıllara dayanmaktadır. Posta nezaretinin kurulması ile başlayan hizmet gün geçtikçe kendisini geliştirmiş ve iş alanını çeşitlendirmiştir. İlk Postane ise İstanbul’da kurularak hizmet vermeye başlamıştır.

Telgraf hizmeti ile başlayan faaliyetler Havale, Posta Çeki, Tahsilat ve PTT Bank gibi hizmetler ile sürekli kendini geliştirmiş ve Türkiye’nin günlük en fazla işlem yapan şirketlerinden birisi olmuştur.

PTT Kargo, Bugün edinmiş olduğu vizyon ile Dünya’da Posta idareleri içerisinde ilk on şirket arasına girme çabası ile çalışmakta hızlı, Güvenli ve zamanlı verilen hizmetler ile müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışmaktadır. 

PTT Kargo şirketinin misyonu ise sürekli gelişen teknolojiye ayak uyduran ve teknolojik gelişmeleri takip ederek işine entegre etme misyonu ile hareket etmektedir. PTT Kargo her şeyden önde ülkemizin ulusal çıkarlarını korumak adına hizmetlerini ülkemizin çıkarlarına göre ölçeklendirmektedir.

PTT Kargo, Sahip olduğu ve benimsediği değerler ile hizmetlerini çağdaş uygarlık seviyesine çıkarma isteği gütmektedir. Şirketin sahip olduğu aynı zamanda benimsediği ve uyguladığı değerler içerisinde; Yenilikçilik, Güvenilirlik, Tarafsızlık, Girişimcilik, Sosyal Sorumluluk, Paydaşlarına fayda sağlayan ve Şeffaf olan bir yapı ile hareket etmektedir. 

PTT istihdam bakımından ülkemize en çok fayda sağlayan şirketlerinde başında gelmektedir. Kariyer hedefi ile tercih edilen şirketler arasına girmeyi başarmış iş arayan adayların tercih ettiği şirketlerden birisi olmuştur.

İnsan Kaynakları ve İş İlanları

Personel Alımları için yeni iş arkadaşları alacağını duyurdu. Ptt firmasına iş başvurusu yaparak personel alımlarındaki yerinizi alın. Personel alımı yapılacağını insan kaynaklarından duyuran Ptt  yeni iş arkadaşları arıyor. Sitemizden İş başvuru Formunu doldurabilirsiniz.

Şirket bir çok hizmeti içinde barındırırken 2008 yılında ise Kargo taşıma sektörüne girerek PTT Kargo olarak hizmet vermeye başlamıştır. Neredeyse Türkiye’nin her yerinde bulunan şubeleri aracılığı ile Kargo taşıma ve Teslimat hizmeti vermektedir. Buna istinaden açık pozisyonlara veya ihtiyaç duyulan departmanlara personel alımı yapmaktadır.

Çalışabileceğiniz Pozisyonlar

  • Postacı
  • Gişe personeli
  • Şoför
  • Güvenlik personeli
  • Temizlik personeli
  • Kurye
  • Depocu

Personel alımı yapacağını Ptt.gov.tr adresinden duyururken bir çok haber sitesi de bu duyuruya istinaden işe alım yapılacağını duyurmaktadır. Öğrenciler için Staj yapma imkanı da tanıyan PTT Kargo en son duyurusuna istinaden Staj Seferberliği Projesi kapsamında kariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden staj başvurusu kabul etmektedir.

PTT KARGO PERSONEL ALIMI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/ptt-personel-alimlari/

Yorum Yaz