Rakuten BIG Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Japonya merkezli akıllı telefon üreticisi Rakuten, yeni akıllı telefon modelini tanıttı. Rakuten BIG isimli model, ekran altına gömülü ön kameraya sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefon gücünü Qualcomm’un 5G destekli Snapdragon 765G yonga setinden alıyor. Adında da yer aldığı gibi cihaz 6,9 inç boyutunda oldukça büyük bir ekran ile geliyor.

Rakuten BIG Teknik Özellikleri

Tüm teknik özellikleri ile karşımıza çıkan Rakuten BIG modelini bu yazımızda farklı başlıklar altında detaylıca inceleyeceğiz.

Tasarım Özellikleri

Akıllı telefonun ön tarafına baktığımız zaman oldukça büyük boyutta olan bir ekran bizi karşılıyor. Üst ve alt çerçeveleri daha kalın olan bu ekranda gömülü bir ön kamera bulunuyor. Cihazın arkasına baktığımızda ise dikey kamera modülü dikkatimizi çekiyor. Rakuten, bu noktada dörtlü kamera kurulumu ve hemen altında da LED flaş sunuyor.

Cihazın suya ve toza karşı dayanıklıklığının olduğunu gösteren IP68 sertifikasına sahip olduğunu belirtelim. Rakuten, yeni orta sınıf akıllı telefon modelini kırmızı, beyaz ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunuyor. Cihaz aynı zamanda ekran içi parmak izi okuyucu da bulunuyor. Bununla birlikte akıllı telefon bağlantı noktası olarak USB Type-C portuna sahip.

Ekran Özellikleri

Rakuten BIG modeli, 6,9 inç boyutunda ve 1080 x 2460 piksel çözünürlüğünde oldukça büyük bir OLED ekran ile birlikte geliyor. Bu ekranın içine gömülü olarak bir özçekim kamerası sunuluyor. Bu da aslında cihazı ve tabii ki ekranı özel kılan özelliklerin başında geliyor.

Kamera Özellikleri

Akıllı telefonun ekrana gömülü ön kameraya sahip olduğunu defalarca belirttik. Rakuten, bu doğrultuda cihazın ekranının altında 32MP özçekim kamerası sunuyor. Arka bölümde ise dörtlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu dörtlü kurulum 64MP ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP derinlik algılayıcı sensör ve 2MP makro kamera olarak sunuluyor.

Batarya Özellikleri

Rakuten BIG modeli, batarya konusunda ise çok büyük bir olay sunmuyor. Cihazda 4.000mAh kapasiteli normal büyüklükte bir batarya bulunuyor. Akıllı telefonu USB Type-C portu üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Cihazda hızlı şarj özelliği ise ne yazık ki bulunmuyor.

Donanım Özellikleri

Akıllı telefon gücünü 5G destekli Qualcomm Snapdragon 765G yonga setinden alıyor. Bu yonga setine 6GB RAM eşlik ederken depolama konusunda ise cihazda 128GB’lık bir dahili depolama alanı bulunuyor. SIM kart yuvası bulunmayan cihaz eSIM özelliğini destekliyor. NFC desteğine de sahip olan cihazın depolama alanını microSD kart ile genişletebiliyorsunuz. Bununla birlikte cihaz kutusundan Android 10 işletim sistemi ile birlikte çıkıyor.

İşte Rakuten BIG Özellikleri:

 • Ekran: 6,9 inç, 1080 x 2460p, OLED
 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 765G
 • RAM: 6GB
 • Depolama: 128GB
 • Ön Kamera: 32MP
 • Arka Kamera: 64MP ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP derinlik algılayıcı sensör, 2MP makro kamera
 • Batarya: 4.000mAh
 • Boyutlar: 174 x 80 x 9 mm
 • Ağırlık: 227 gram
 • İşletim Sistemi: Android 10
 • Renkler: Beyaz, Siyah, Kırmızı

İşte Rakuten BIG Fiyatı:

 • 6GB RAM + 128GB dahili depolama: $660

Kaynak

Yorum Yaz