Realme, Piyasaya Sürülmemiş Prototip Modellerin Tasarımlarını Paylaştı

Realme‘nin akıllı telefon modelleri içim yeni bir tasarım anlayışını benimsemesi biraz zaman aldı. Bu süreçte pek çok prototip akıllı telefon modeli geliştirildi ve test edildi. Benzersiz renk tasarımlarından farklı kamera kurulumlarına kadar birçok noktada değişik cihaz ortaya çıktı. Şimdi ise şirketin CEO’su Madhav Sheth tarafından hiçbir zaman piyasaya sürülmemiş olan prototip modellerin tasarımları paylaşıldı.

Görsellerden de görebileceğiniz gibi çok sayıda prototip akıllı telefon modeli var. Realme ekibi tarafından geliştirilmiş olan bu modellerin bazıları, piyasaya sürülmüş olan modellere oldukça benzese de bazıları ise diğerlerinden oldukça farklıdır. Gerek kamera sensörlerinin değişik olması gerek bu sensörlerin farklı şekilde konumlandırılması çok sayıda farklı cihaz tasarımını gün yüzüne çıkarmaktadır.

Bu görsel içerisinde Motorola tarafından popüler hale getirilmiş “çerez kamera” tasarım anlayışına sahip bir model pek göremiyoruz. Ancak LG’nin piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarda daha önce oldukça fazla kez gördüğümüz yatay kamera kurulumuna dair bazı örnekler karşımıza çıkıyor. Bu örneklerin de kamera sensörü noktasında farklılıklara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Realme’nin cihazlar üzerinde oynadığı tek şey kamera sensörlerinin olduğu modül değil. Şirket prototip modellerin renkleriyle de oynuyor ve farklı tasarımlar deniyor. Bu tasarımlardan bazıları yukarıdan aşağı inen şeritlerde renk geçişleri sunuyor bazıları ise parçalı bir yapı ortaya koyuyor. Elbette örneklerde en fazla yer alan renk tasarımı düz oluyor.

Realme, prototip tasarımlarının görsellerini paylaşan ilk firma değil ve büyük olasılıkla son firma da olmayacak. Şirketlerin bunun gibi paylaşımlar yapması müşterileri ile arasındaki ilişkileri güçlendiriyor. Bununla birlikte kullanıcıların kullandıkları akıllı telefonların nasıl bir süreçten geçtiğini anlamaları için güzel bir örnek ortaya koymuş oluyor.

“Realme, Piyasaya Sürülmemiş Prototip Modellerin Tasarımlarını Paylaştı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz