Realme X7 ve X7 Pro Modelleri, 1 Eylül’de Tanıtılacak

Çinli kaynaklar, Realme’nin 1 Eylül’de Çin’de bir lansman etkinliği düzenleyeceğini iddia etmişti. Realme CMO’su yakın zamanda akıllı telefonlara dair bazı ipuçları yayınlamıştı. Şimdi ise şirketin yeni telefonlarıyla alakalı resmi bilgi geldi. Şirketin açıklamasına göre Realme X7 ve X7 Pro modelleri, 1 Eylül tarihinde tüm detaylarıyla karşımızda olacak.

Realme X7 serisinin tanıtılacağı lansman etkinliği 1 Eylül’de, Çin’in yerel saati ile 14.00’da düzenlenecek. Çin’de düzenlenecek bu etkinlik ile birlikte şirketin yeni modelleri gün yüzüne çıkacak. Serinin her iki modeli de 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekran ile gelecek. Hızlı şarj desteğine de sahip olacak modeller aynı zamanda 5G mobil ağları da destekleyecektir.

Bazı söylentilere göre X7 ve X7 Pro modellerinde 65W hızlı şarj özelliği mevcut olacak. Yakın zamanda Realme X7 olduğu düşünülen RMX2176 model numaralı cihaz TENAA’da onaylandı. TENAA sertifikası, cihazın tüm teknik özelliklerini ve görsellerini gün yüzüne çıkardı. Ancak bu model numarasına sahip olan cihaz henüz Çin’deki 3C sertifikasyon kurumunun veritabanında ortaya çıkmadı.

Realme X7 Pro modeli ise RMX2121 model numarası ile ortaya çıkmış durumda. Bu cihaz da TENAA veritabaında listelendi ve tüm teknik özelliklerinin yanı sıra birkaç görseli de belli oldu. Akıllı telefon aynı zamanda standart Realme X7’den farklı olarak Çinli 3C kurumunun sertifikasyon sürecinden de geçmiş durumda.

Realme X7 ve Realme X7 Pro Özellikleri

Realme X7 modeli, 6,43 inç boyutunda ve Full HD+ çözünürlüğünde OLED ekrana sahip olacak. Gücünü Snapdragon 765G yonga setinden alacak olan model, dörtlü arka kamera kurulumuyla gelecek. Bu dörtlü kurulum 64MP + 8MP + 2MP + 2MP olarak sunulacak. Ön tarafta 32MP özçekim kamerası olacak ve cihazda 4.300mAh kapasiteli batarya bulunacak.

Realme X7 Pro modeli ise 6,55 inçlik OLED ekran ile gelecek. Bu model daha güçlü bir donanım ile karşımıza çıkacak. Standart modelden farklı olarak gücünü Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden alacak. Ancak bu yonga seti farklılığı şimdilik söylenti durumundadır.

“Realme X7 ve X7 Pro Modelleri, 1 Eylül’de Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz