Rüyada Kapı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kapı Görmek

Rüyada kapı görmek, genel olarak sembolik bir ifade olarak anlamlandırılır. Rüya sahibinin kendisini daima güvende hissedeceğine, bunun en büyük sebebinin de ailesi olacağı demektir. Rüyada görülen kapı, sahip olunan mal ve mülkün zamanla katlanacağına, huzur dolu bir hayata kavuşacağına delalet etmektedir.


Rüyada Kapı Açıldığını Görmek

Rüya sahibinin rüyasında kapı açıldığını görmesi kişinin zorlu bir süreç içerisinden aile büyüklerinin yardımıyla çıkacağına delalet eder. Rüyada kapı açıldığını görmesi kişinin aynı zamanda kısmetinin artacağına, iş hayatında veya eğitim hayatında karşısına yeni fırsatların çıkacağı manasına gelmektedir.


Rüyada Kapı Tokmağı Görmek

Rüyasında kapı tokmağı gören kişinin iş hayatında kar elde edeceğine, hayırlı ortaklıklar kurması sonucu bol kazanç sağlayacağına rivayet eder. Aynı zamanda rüyada kapı tokmağı görmek, kişinin yeni bir arkadaş ortamına gireceğine de delalet eder.


Rüyada Yarı Açık Kapı Görmek

Rüya sahibinin çok dikkat etmesi gerekeceğine, kötü alışkanlıklarını bir kenara bırakması gerekeceğine delalet eder. Rüyada yarı açık kapı görmek, aynı zamanda sahip olunan malın ve mülkün bir değerinin olmayacağına, ahiret hayatına ağırlık vermesi gerekeceğine delalet eder.


Rüyada Kapı Kilidi Görmek

Rüya sahibinin rüyasında kapı kilidi görmesi kişinin ailesi ile arasında ufak sürtüşmelerin meydana gelebileceğine delalet eder. Rüyada kapı kilidi görmek, aynı zamanda iş hayatında yaşanacak olan durgunluk manasına gelir. Bu durgunluğun kişi ile bir alakası olmayacağına, tamamen ekonomik bir nedene sahip olacağına yorumlanır.


Rüyada Kapı Kapı Dolaşmak

Rüya sahibinin rüyasında kapı kapı dolaştığını görmesi kişinin yakın zamanda hayatında çeşitli sorunların baş göstereceğine, bu nedenle de hem maddi hem de manevi destek alacağına, yakın dostlarından hayır bulmayacağına, hayatında bulunan insanların gerçek yüzlerini göreceğine delalet eder. Rüyada kapı kapı dolaşmak aynı zamanda çaresizlik, mutsuzluk, keder manasına gelir.


Rüyada Kapıyı Kapatmamak

Rüya sahibinin rüyasında kapıyı kapatmadığını görmesi, kişinin hayatında bulunan sıkıntıların ve sorunların artacağına, fakat sabrederek tüm bu sorunların üstesinden geleceğine delalet eder. Rüyada kapıyı kapatmamak, aynı zamanda çıkılan bir işe geri dönüş anlamına da yorulur.


Rüyada Yeşil Kapı Görmek

Rüya tabircilerine göre rüyada yeşil kapı görmek, kişinin sahip olduklarının değerini bilmesi gerekeceğine, aksi takdirde elindekini de kaybedebileceğine delalet eder. Rüyada yeşil kapı görmek, uzun süreli aşk hayatından sıkılacağına, yeni bir aşka yelken açmaya kalkışacağına yorumlanmaktadır.


Rüyada Tahta Kapı Görmek

yorumcularına göre rüyada tahta kapı görmek, kişinin iş hayatında bazı sorun ile karşı karşıya kalacağına rivayet eder. Rüyada tahta görmek, rüya sahibinin geçmişte yaşadığı bir olayın meydana çıkacağına, herkesin şaşkına uğrayacağına delalet eder.


Rüyada Ev Kapısı Görmek

Rüya sahibinin rüyasında ev kapısı görmesi, genellikle rüya sahibinin karşısına çıkacak kısmetli kadınlara yorulmaktadır. Rüyada görülen kilitli kapılar evdeki bekar kızı, açık kapılar ise dul kalmış kadınları işaret etmektedir. 


Rüyada Demir Kapı Görmek

Rüya sahibinin rüyasında demir kapı görmesi, rüya sahibinin hayırlı haberler duyacağına ya da bekar bir kız ile yuva kuracağına işaret etmektedir.


Rüya sahibinin rüyasında kapı görmesi, sağlam bir kapı görmek, kişinin ne kadar güvende olduğu ile ilgili bilgi vermektedir. Bunların yanı sıra rüyada kapı görmenin , kişi şansının ne kadar açık olacağı demektir. Kapı görülen bazı rüyalar ise üzüntü ve kederi işaret edebilmektedir. Bu yorumlara rağmen rüyada kapı görmek genel olarak olumlu şekillerde anlamına gelmektedir.


Rüyada Kapı İçinde Kapı Görmek

Rüya sahibinin rüyasında kapı içinde kapı görmesi, pek hayırlı bir rüya değildir. Ev sahibinin eşi ile problemler yaşaması anlamına gelmektedir.


Rüyada Açık Kapı Görmek

Rüya sahibinin rüyasında açık kapı görmesi, olumlu ve hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin şansının açılacağına ve olumlu gelişmeler yaşayacağına delalet eder.


Rüyada Kapalı Kapı Görmek

Rüya sahibinin rüyasında kapalı kapı görmesi, pek hayra yorulmaz. Rüyayı gören kişinin şansının kötüye gideceğine ve maddi anlamda olumsuz durumlar yaşayacağına işaret eder.


Rüyada Kapı Satın Almak

Rüya sahibinin rüyasında kapı satın alması, rüya sahibi için pek hayırlı değildir. Kişinin kendinden daha alt seviyede bir insan ile evleneceğine ya da eşinin herhangi bir yerine zarar geleceğine delalet eder


Rüyada Kapı Açmak

Rüya sahibinin rüyasında kapı açtığını görmesi, çok güzel bir haber alacağına, bu sayede işi ve özel hayatındaki sorunların sona ereceğine delalet eder. 


Rüyada Kapı Kapatmak

Rüya sahibinin rüyasında kapı kapattığını görmesi, maddi ve manevi anlamda zor duruma düşeceğine, zarara uğrayacağına işaret etmektedir. 


Rüyada Kapı Kilitlemek

Rüya sahibinin rüyasında kapı kilitlemesi, şansının açılacağı, maddi olarak büyük bir fırsatın ayağına geleceğine delalet eder.


Rüyada Kapı Kırmak

Rüya sahibinin rüyasında kapı kırdığını görmesi, girmek istediği bir iş varsa ertelemesi gerektiğinin habercisidir. Ayrıca kişinin kurduğu hayallerin yıkılacağına ve büyük üzüntü duyacağına delalet eder. 


Rüyada Kapı Çalmak

Rüya sahibinin rüyasında kapı çalması, kendisine uygun bir işe girip yükseleceğine, çevresindeki insanların ona imrenerek bakacağına işaret eder.


Rüyada Kapı Kolu Görmek

Rüya sahibinin rüyasında kapı kolu görmesi iş ve özel hayatta her zaman yardımda bulunan bir kişinin varlığına işaret etmektedir.


Rüyada Kırık Tahta Kapı Görmek

Rüya sahibinin rüyasında kırık tahta kapı görmesi maddi olanaklarından tatmin olmadığına, bu yüzden yeni bir iş aradığına ancak bulamayarak üzüntüye düşeceğine delalet eder.


Rüyada Cam Kapı Görmek

Rüya sahibinin rüyasında cam kapı görmesi iş konusunda sorunlu geçen bir dönemini geride bırakıp eski günlerine döneceğine, yeni bir ilişkiye başlayacağına, mutlu ve aydınlık günler geçireceğine işaret eder.


Rüyada Ev Kapısının Genişletilmesi

Rüya sahibinin rüyasında ev kapısının genişlediğini görmesi genel olarak evde yaşayan bireylerin mutlu bir haber almaları ya da ekonomik açıdan oldukça büyük ve olumlu bir gelişme yaşanması olarak ifade edilmektedir. Bu durumda genişleyen kapı her rüya için hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır.


Rüyada Mescit Kapısı Görmek

Rüya sahibinin rüyasında mescit kapısı görmesi her yönüyle olumlu ve hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır. Bu kişinin kendi rızkını karşılayacak kadar yeterli malının bulunması ve aynı zamanda oldukça olumlu gelişmelerin yaşanacağına delalettir. 

BilgiSelf.com / Rüya Tabirleri

Yorum Yaz