Rüyada Kelime-i Şehadet Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kelime-i Şehadet Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada kelime-i şehadet getirmek, olumlu ve hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Genel olarak rüya sahibininin etrafındaki temiz kalpli, kötülük bilmeyen, yardım sever ve inançlı bir kimseye işaret etmektedir. Bazı yorumlara göre bu rüya aynı zamanda, kişinin ahlaklı, vicdanlı, dürüst ve iyiliksever bir kimse olduğuna da delalet etmektedir. Rüya sahibinin kin tutmaz, beddua etmez, içinde fesat ve hinlik olmayan bir kimse olduğuna delalettir.

Genel olarak yazarlara göre, rüyada kelime-i şehadet getirmeyi, rüya sahibinin yüce gönüllü oluşuna yormaktadır.

Rüya tabirlerinde rüyada kelime-i şehadet görmenin manası ayrıca şu şekillerdedir:


Rüyada Kelime-i Şehadet Getirerek Ölmek

Kelime-i şahadet getirerek ölmek, büyük bir hikmet olarak görülmektedir. Rüya sahibinin hem maddi hem manevi anlamda feraha ereceğine, kısmetinin, sağlığının, huzurunun her zaman yerinde olacağına ve hayatta her istediğine ulaşacağına delalet eder.


Rüyada Besmele Çekmek

Rüyada besmele çekmek, rüya sahibinin hayatında beklemediği bir anda gerçekleşecek olan güzel gelişmelerin habercisidir. 


Kişinin rüyasında kelime-i şehadet getirmesi, rüya sahibinin şefkatli, yardımsever, dürüst olduğu demektir. Bazı tabircilere göre ise rüyada kelime-i şehadet getirmek, kişinin kısmetinin açılacağı anlamına gelmektedir.


Rüyada Salavat Getirmek

Rüyada salavat getirmek, rüyayı gören kişinin isteklerine ve dileklerine kavuşmasına yorulmaktadır.

 


Rüyada Kelime-i Tevhit Getirmek

Rüyada kelime-i tevhit getirmek, rüya sahibinin tüm hastalıklardan, sorunlardan ve sıkıntılardan kurtulacağına delalet etmektedir. 


Rüyada Korkudan Kelime-i Şehadet Getirmek

Rüyada korkudan kelime-i şehadet getirmek, kişinin işlerinin çok iyiye gittiğine ve iş için bir seyahate çıkacağı anlamlarına gelmektedir.


Rüyada Başkasının Kelime-i Şehadet Getirdiğini Görmek

Hayırlara yorulmaz, Kişinin sevdiklerinden acı bir haber alacağına yorulur. 


Rüyada Şeytana Karşı Kelime-i Şehadet Getirmek

Kişinin rüyasında şeytana karşı kelime-i şehadet getirmesi, rüya sahibinin düşmanlarına karşı galip geleceğine rivayet etmektedir.

BilgiSelf.com / Rüya Tabirleri

Yorum Yaz