Samsung Galaxy A52 5G Modelinin Render Görüntüleri Sızdırıldı

Samsung, geçtiğimiz Ocak ayında Galaxy A52 5G modelinin ismi için ticari marka başvurusu yapmış ve bu ismi tescillemişti. Kısa süre içerisinde piyasaya sürülecek ve Galaxy A51’in yerini alacak olan Gaaxy A52 5G modelinin bazı render görüntüleri ortaya çıktı. Bununla birlikte akıllı telefonun sahip olacağı özellikler de hafiften şekillenmeye ve sızdırılmaya başladı.

Steve Hemmerstoffer (@onleaks) tarafından cihazın render görüntüleri paylaşıldı. Steve Hemmerstoffer, yaklaşan Galaxy A52 5G’nin arka yüzey tasarımının önceki nesil modelle oldukça benzer bir dizayna sahip olacağını belirtti. Yaklaşan orta sınıf model, Samsung’un Infinity-O olarak isimlendirdiği ekran düzeni ile gelecek. Kamera deliği ekranın üst kısmında ortalanmış olarak sunulacak.

Samsung Galaxy A52 5G Modelinin Sızdırılan Tasarımı

Arka bölümde dikdörtgen şekilli bir kamera modülü yer alacak. Bu modül içerisinde muhtemelen dört farklı kamera sensörü sunulacak. Aynı zamanda bir de LED flaş yine bu modül içerisinde yer alacak. Cihazın arka yüzeyi, cam olmasa da ona benzer bir materyal ile kaplanacak. Glasstic olarak isimlendirilen cama benzeyen plastik yüzey, hem arka paneli hem de metalik çerçeveyi koruyacak.

Galaxy A52 5G modeli, Galaxy A51 modelinin kalınlığına kıyasla daha ince bir yapıya sahip olacak. 159,9 x 75,1 x 8,4mm boyutlarına sahip olması beklenen akıllı telefonun ağırlığı ise henüz ortaya çıkmadı. Bununla birlikte cihazda 3,5mm kulaklık girişi ve ekran içi parmak izi okuyucu sunulacak. AMOLED ekran paneli ile gelecek akıllı telefon, gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon 750G yonga setinden alacak.

ABD’de Qualcomm yonga seti ile sunulan cihaz, Hindistan, Güney Kore, Çin ve Türkiye gibi pazarlarda ise şirketin kendi geliştirmiş olduğu Exynos işlemciler ile gelecek. Daha önceki sızıntılar cihazın arkasında 64MP ana kamera olacağını işaret ediyordu. Fiyat konusunda ise $499 gibi bir tahmin belirtiliyor. Cihaza dair yeni detaylar geldikçe Teknobuk.com üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Samsung Galaxy A52 5G Modelinin Render Görüntüleri Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz