Samsung’un Sevilen Galaxy Note Serisi Sonlanıyor

Son aylarda Samsung‘un Galaxy Note serisi ile ilgili pek çok söylenti ortalıkta dolaşıyordu. Bu söylentiler genel olarak, Samsung’un sevilen Galaxy Note serisi için yolun sonunun gözüktüğünü iddia ediyordu. Galaxy Note serisinin emekliye ayrılması ile ilgili bu iddialar, Reuters aracılığıyla biraz daha ciddileşti. Reuters tarafından yapılan haberde, Galaxy Note serisi için yolun sonu geldiğini duyurdu.

Ağustos 2020’den itibaren yoğun bir şekilde maruz kaldığımız bu haberler, Reuters gibi güvenilir bir haber kuruluşunun da dikkatini çekmeye yetecek kadar ilgi kazandı. Bu tarz kuruluşların da doğruladığı üzere Samsung’un Galaxy Note hattının üretimini durduracağı neredeyse kesin görünmektedir. Reuters, bu haberi teknoloji devinin konuyla ilgili planları hakkında yeterli bilgiye sahip birkaç güvenilir kaynağa dayandırıyor.

Galaxy Note Serisi İçin Yolun Sonu Gözüktü

Reuters raporu da bu hafta Güney Kore’den konuyla ilgili izlenen raporlarla uyumlu. Hareketin, koronavirüs salgınının Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarına yönelik azalan talep üzerindeki etkisini, Galaxy Note serisinin karşılaştığı diğer operasyonel ve tasarım zorluklarıyla birlikte vurgulaması bekleniyor. Samsung’un bu seriyi durdurma planı aslında farklı planların da yolunu açıyor.

Samsung, son yıllarda katlanabilir telefon işi söz konusu olduğunda oldukça mesai harcıyor. Güney Koreli şirket, son iki yıl içerisinde farklı katlanabilir akıllı telefon modelleri tanıttı. Galaxy Note serisinin sonunun gelmesiyle birlikte bu serideki en önemli özellik olan S Pen desteği de diğer modellere taşınacak. Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan Galaxy S21 Ultra modelinin yanı sıra yeni katlanabilir modellerde kalem desteğinin olması bekleniyor.

İlk Galaxy Note modeli, piyasaya sürüldüğü zaman büyük ekranı, kalem desteği ve daha güçlü donanımı ile birlikte oldukça ilgi çeken bir seri olmuştu. Bölünmüş ekran, not alma, dijital not defteri ve büyük ekranlara yönelik özel yazılımlar ile birlikte telefonunda not tutmayı ve iş yapmayı seven kişilerin ilgi odağı olan bu cihaz için ne yazık ki yolun sonu geldi. Ancak Samsung, yeni katlanabilir akıllı telefon modelleri ile bu özellikleri başka bir boyuta taşımayı hedefliyor.

“Samsung’un Sevilen Galaxy Note Serisi Sonlanıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz