Sony PlayStation 5 İle Oyunları İndirmeden Önce Deneyebileceksiniz

Sony, PlayStation 5 oyun konsolunu yıl sonuna doğru piyasaya sürecek. Henüz tanıtılmasına aylar olmasına rağmen cihaz ile alakalı yeni bilgiler her geçen hafta gün yüzüne çıkıyor. Oyun konsolunun tasarımının nasıl olacağı konusunda hala bir bilgimiz yok. Ancak şirketin Mayıs veya Haziran aylarında oyun konsolu ile ilgili daha fazla bilgi paylaşacağı iddia ediliyor. Bununla birlikte Sony PlayStation 5 ile ilgili çok önemli bir gelişme var.

Söylentilere göre PlayStation 5 Store çok güzel bir özellik ile gelecek. Oyuncular, indirmek istedikleri oyunları indirmeden önce demo versiyonları ile deneyebilecekler. Bu yeni özellik sayesinde oyuncuların yeni bir oyun alırken karar vermesi çok daha kolaylaşacak. Üstelik satın almadan önce deneyimleyebildiği için sonrasında mutsuz olma ihtimali de bir hayli azalacak.

İndirmeden önce demo versiyonunu deneme olayı tıpkı bulut oyun servisleri gibi çalışacak. Sony’nin şu anki PS Now hizmetinde olduğu gibi, denemek istediğiniz oyunu aslında uzak bir ana bilgisayar üzerinden internet bağlantısı ile denemiş oluyorsunuz. Ortaya atılan son söylentiler, Sony’nin 4 Haziran tarihinde çok daha fazla PlayStation 5 detayını resmi olarak açıklayacağını belirtiyor.

Sony PlayStation 5, 8 çekirdekli AMD işlemci, 16GB GDDR6 bellek, 825GB SSD ve 4K UHD Blu-ray sürücü ile birlikte gelecek. Cihazda bulunan SSD sayesinde oyunların saniyesinde açılacağı iddia ediliyor. Sony, oyunların hiçbir ön yükleme süresi olmadan bir saniye içerisinde oynanmaya hazır olacağını belirtiyor.

“Sony PlayStation 5 İle Oyunları İndirmeden Önce Deneyebileceksiniz” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz