Sony Xperia 5 II Modeli, 17 Eylül Tarihinde Resmen Tanıtılacak

Sony, 17 Eylül tarihi için “yeni bir ürün duyurusu” isimli bir etkinlik planladı. Şirket bu etkinlik için #SonyXperia etiketini belirlemiş durumda. Bu nedenle şirketin 17 Eylül’de Sony Xperia 5 II modeli ile karşımıza çıkma ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Zaten ses getirecek yeni bir akıllı telefon modeli tanıtacak olmasa bu kadar çok ön tanıtım yapmazdı.

Geçtiğimiz gün akıllı telefonun ZEISS T* lensli üçlü kamera kurumuna sahip olacağını öğrendik. Ayrıca cihazın ön tarafında ise Sony’nin klasik kalın üst ve alt çerçevelerinin olacağını ve bu kalın çerçeve içerisine bir ön kamera sensörü yerleştirileceğini gördük. Ancak yaklaşan akıllı telefonun donanım özellikleriyle ilgili şimdiye kadar pek bir bilgi ortaya çıkmış değil.

Sony Xperia 5 II Modeli Yakında Tüm Özellikleriyle Karşımıza Çıkıyor

Sony’nin yeni modelinin Xperia 1 II modeline benzer özelliklere sahip olması bekleniyor. Bazı değişiklikler elbette olacaktır. Bu değişiklikler arasında 3D ToF sensörünün çıkartılması da yer alacak gibi görünüyor. Ekran boyutu konusunda ise yine herhangi bir bilgimiz yok. Ancak önceki modellerdeki gibi ince bir ene sahip 6,5 inç boyutunda bir ekran görebiliriz.

Bazı söylentiler cihazın daha küçük bir ekran boyutuna sahip olacağını ortaya koyarken bazıları ise standart Sony ölçüleri ile geleceğini belirtti. Eğer birkaç söylentide de bahsedildiği gibi olursa muhtemelen 6,1 inç boyutunda olacaktır. Bunun nesi küçük dediğinizi duyar gibiyiz ancak günümüz modellerinde artık 6 inçin altında bir model çok nadir görüyor olduk. Bu nedenle 6,1 inç diğer modellere kıyasla küçük olacaktır.

Her iki ekran boyutu durumunda da cihazın ekranı büyük olasılıkla 4K değil de 1080p çözünürlüğünde olacaktır. Henüz yeni tanıtılan Sony Xperia 8 Lite modelinin küresel versiyonunu veya yeni 12GB Xperia 1 II modelleri gibi başka modeller de görebiliriz. Bazı söylentiler, Xperia Compact ve Premium serilerinin geri döneceğini iddia etti ancak Sony’nin bu etkinlikte ne duyuracağını 17 Eylül’de şirketin resmi YouTube hesabındaki canlı yayında öğreniyor olacağız.

“Sony Xperia 5 II Modeli, 17 Eylül Tarihinde Resmen Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz