Sürat Kargo Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Son dönemde artan kurye ve teslimat ihtiyaçlarından sonra sektörde hizmet veren firmalar iş ilanları yayımlamaya başladı. Kargo sektöründe hizmet veren şirketlerden birisi olan Sürat kargo bu şirketlerden bir tanesi. Sürat kargo artan personel ihtiyacına yönelik iş ilanları yayımlamaktadır. İnsan kaynakları ile yönetilen süreç başvuru, mülakat ve iş teklifi şeklinde ilerlemektedir. Sizde Sürat kargo firmasında çalışmak istiyorsanız bir çok pozisyon için yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş

Teknolojinin getirdiği yeniliklerle birlikte artan ürün yelpazesi ve ev/iş yerlerine verilen kargo siparişleri ile birlikte sektörün ihtiyacı gün geçtikçe artıyordu. Bu ihtiyaçlara cevap vermek için Sürat Kargo 2003 yılında kurulmuştur. Kaynak Holding tarafından kurulan Sürat kargo kısa zamanda verdiği hizmet ile adını duyurmayı başarmıştır. Sektörde tercih edilen kargo şirketlerinden birisi olma konumuna yerleşen Sürat kargo 2015 yılında TMSF’ye devredilmiştir. Bu değişimden sonra yönetim anlayışını da tamamen değiştiren Sürat müşteri öncelikli bir hizmet sunmaya başlamıştır.

Türkiye’nin bir çok ilinde şubeleri ve kargo aktarım merkezleri bulunan şirket hem kargo sektöründe müşteri odaklı hizmet vermekte hem de ülke istihdamına destek olmaktadır. Şube sayısını her geçen gün arttıran Sürat Kargo bugün 700’den fazla şubesi ile hizmet vermektedir. Türkiye genelinde 17 bölge müdürlüğüne sahip olan şirket 24 aktarım merkezi ile müşterilerine hızlı ve kaliteli kargo hizmet sağlamak amacı ile çalışmaktadır. Sektörün büyük şirketleri arasında rol alan Sürat kargo, her geçen gün gelişmekte ve sektörde kullanılan terminal, bilgisayar vb. değişimlere uyum sağlamaktadır.

Sürat Kargo 6000’den fazla çalışan ile müşteri odaklı bir yaklaşım sergilemektedir. Taşınan kargoların araca yüklenmesi, taşınması ve teslim edilmesi esnasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı personellerini eğitmekte ve geliştirmektedir. Kargo taşıma esnasında kırılma, kaybetme ve kargolara gelebilecek çeşitli zararları önlemeye yönelik çalışmalar yaparak kendini geliştirmektedir. Neredeyse her ilde bulunan şubeleri ile çalışma imkanı sunan Sürat kargo şubelerinde çalışacak kurye, Şube sorulusu ve Şube müdürü gibi pozisyonlarda personel alımı yapmaktadır.

Sürat Kargo Personel Alımı ve İş İlanları

Sürat Kargo her geçen gün büyüyen yeni şubeler açarak iş ağını genişleten bir şirkettir. Bu sebeple de gerek yeni açtığı şubeler için gerek mevcut şubelerinde bulunan Açık Pozisyonlar için iş ilanları yayımlamaktadır. Sürat Kargo İnsan Kaynakları tarafından yayımlanan iş ilanları yine İnsan kaynakları tarafından değerlendirilerek işe alım yapılır. İşe alım sürecine dahil olan adaylara Genel yetenek testi, Kişilik envanteri uygulaması gibi süreçlere dahil ederek işe alır. Bir çok pozisyonda yayımlanan ilanlara en çok başvuru yapılan kurye iş ilanları olmaktadır.

Kariyer bakımından bazı olanaklar sunan Sürat Kargo çalışanlarının eğitimlerini ve gelişimlerini takip ederek uygun pozisyon oluştuğunda terfi ile ödüllendirmektedir. Yönetici pozisyonlarını öncelikle şirket içerisinde değerlendirmeyi hedefleyen Sürat Kargo performans takip sistemi ile personellerini takip ederek terfi şansı tanımaktadır. İşe alım süreci başarılı geçen adayları “Sürat Kargo Akademi” ile işe alıştırma programlarına dahil ederek, işin kalitesinin arttırılması hedeflenir. Sürat Kargo eğitmenlerinin yanında mevcut çalışanlarını da birer eğitimci olarak görmektedir.

Sosyal ve Yan Haklar

 •  Servis
 •  Araç (pozisyona bağlı)
 •  Yemek Kartı
 •  Prim (pozisyona bağlı)
 •  Yemek
 •  Kıyafet (pozisyona bağlı)

Sürat Kargo İş İlanları

 • Bölge Operasyon Uzmanı (Türkiye Geneli)
 • Bölge Satış Uzmanı (Türkiye Geneli)
 • Filo Yönetim Uzmanı
 • Kurye (Türkiye Geneli)
 • Finans Yöneticisi
 • İdari İşler Yöneticisi
 • Şube Yöneticisi
 • Bilgisayar Operatörü

Sürat Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş araması yapan adaylar çeşitli şirketlere başvuru yaparken bir çok kriteri göz önünde bulundurmadığı için başvuruları olumsuz olarak sonuçlanır. Oysaki mülakat iş başvurusu ile başlamaktadır. Gönderdiğiniz başvuru formunun niteliği insan kaynakları için çok önemlidir. Sizinle ilgili detayları iş başvuru formunda belirtmek ve insan kaynaklarında başvurunuzu inceleyen sorumlu kişiyi etkilemeniz gerekmektedir.

Hobileriniz, Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirdiğiniz ve geçmişte hangi pozisyonlarda neler yaptığınız son derece önemlidir. Sürat Kargo İş başvurusu için resmi sitesinde bir link yayımlamış olsa da link çalışmamaktadır. Şuan kariyer.net üzerinden başvuru kabul etmektedir. Bir kariyer.net hesabı oluşturarak yukarıdaki açık pozisyonlara başvurunuzu iletebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/surat-kargo-personel-alimi/

Yorum Yaz