Teksüt Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’nin ilk üreticilerinden birisi olan Teksüt Gönen’de bulunan fabrikasına işçi alımı yapıyor. Personel alımı yapacağını insan kaynakları aracılığı ile güncel medyada yayımlayan Teksüt çalışmak isteyen adayların başvurularını incelemeye alacak. Teksüt iş ilanları ile alakalı detaylı bilgiyi Teksüt fabrikasının tarihçesi ile birlikte anlatacağız. Şirket ve şirketin iş ilanlarını aşağıda görebilir isterseniz başvuru formu doldurabilirsiniz.

TEKSÜT SÜT MAMÜLLERİ SAN. TİC. A.Ş

Kuruluş tarihi ve bulunduğu sektör itibari ile Türkiye’nin en köklü süt mamülleri şirketlerinden birisi olan Teksüt, Balıkesir İline bağlı Gönen İlçesinde Hasan bey Köyünde 1956 yılında faaliyete başlamıştır. Kurulduğu yıllarda peynir üretimi ile hizmete başlayarak yakın mesafedeki alanlara ürettiği peynirlerin satışını sağlamıştır. Kurulduğu günden itibaren sürekli büyüme ivmesi yakalayarak kendini geliştiren şirket aynı zamanda ürün yelpazesini de genişleterek tüketicilerin beğenisine sunmuştur. Bugün bir çok mağaza ve market reyonlarında ürünleri sergilenmekte ve tüketici ile buluşmaktadır.

Teksüt Gönen Süt fabrikası, Balıkesir ilimizin Gönen ilçesinde üretim teknikleri ile modernize olmuş bir şekilde 80 bin metre karelik alanda kuruludur. Türkiye’de Süt ve Süt ürünleri üretimi ve satışı yapan firmalar arasında ilk 10 şirket içerisinde bulunma başarısı gösteren Teksüt, İstanbul sanayi odasının yayımladığı ilk 500 şirket arasına girmeyi de başarmıştır. Önceliği lezzet ve gıda güvenliği olan Teksüt şirketi Gıda güvenliği konusunda bir çok sertifikayı almayı başarmıştır. Gıda güvenliği ve iş yapış şekli olarak personel ve işçilerine sürekli olarak eğitimler vermektedir.

Teksüt şirketinin ürettiği ürünler;

 • Açık Şarküteri Ürünleri
 • Beyaz Peynirler
 • Genel
 • Kaşar Ve Eritme Peynirler
 • Sürülebilir Peynirler
 • Süt
 • Yağ / Kaymak
 • Yoğurt Ve Ayran
 • Yöresel Peynirler

Teksüt şirketi hem lezzetli ürünler üretmekte hemde ülkenin istihdamına katkı sağlamaktadır. Bunun yanında gönen ilçesindeki yaşayan halktan süt temin ederek hayvan yetiştiriciliği ve süt üretimi yapan köylü halkına da destek olmaktadır. Bu sayede Kaliteye yöresel katkı sağlayarak ürünlerindeki lezzetin sırrını bu şekilde belirtmektedir. İstanbul Bayrampaşa’da bulunan satış fabrikası ile de ulaşılabilir bir satış ofisi bulunmaktadır.

Teksüt Personel Alımı ve İş İlanları

Süt ürünleri konusunda başarılı bir şirket olan Teksüt bunun organik bir üretim sağlayan Gönen köyü çiftlik sahiplerine ve çalışanlarına borçlu olduğunun farkındadır. Personel bakımından zengin olan şirket çalışmak isteyen adaylara her zaman kapılarının açık olduğunu resmi sitesinde ki insan kaynakları bölümü ile apaçık belli etmektedir. Çalışmak isteyen adaylardan beklenen en önemli kriter ise hem kendi kariyerinde hemde şirketin gelişiminde katkı sağlayacak adaylar işe alım yapılmaktadır.

Teksüt iş ilanları, Teksüt Gönen fabrikası ve Teksüt Satış mağazası olarak karşımıza çıkmaktadır. İstihdam konusunda satış mağazası daha az personel temin etse de Gönen fabrikası işçi alımı konusunda daha fazla ilan yayımlamaktadır. Adaylarda aranan genel nitelikler; yenilikçi bakış açısı,  sorumluluk bilincinde olan, motivasyonu yüksek, öğrenmeye açık, işini benimseyen ve uzun süre çalışmaya elverişli adayları seçmektedir. Teksüt fabrikasında çalışabileceğiniz bir çok açık pozisyon oluşmakta ve genişleyen iş alanında yeni iş fırsatları doğabilmektedir.

Güncel Açık Pozisyonlar ve Çalışabileceğiniz Departmanlar
 • Maliyet Muhasebesi Şefi – Balıkesir – Gönen
 • Muhasebe Sorumlusu – İzmir
 • Depo Görevlisi – İzmir
 • Depo ve Lojistik Şefi – Ankara
 • Sevkiyât Elemanı
 • Şoför
 • Fabrika işçisi
 • Satış Sorumlusu
 • Üretim Elemanı
 • Gıda Teknikeri
 • Gıda Mühendisi
Nasıl Başvuru Yapılır?

Günümüzde başvuru yapmanın bir çok şekli vardır. En çok kullanılan yöntem ise kariyer sitelerinde ki iş ilanlarını arayarak başvuru yapmaktır. Bu oldukça etkili bir yöntem olsa da herkesin bu yolla şirketlere başvuru iletmesi işe alım sürecindeki yoğunluktan dolayı başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. İş ilanı yayımlayan kariyer siteleri işçi alımı yapan firmalara eleman temin ederek şirketlerden ücret talep edebilmektedir. Öncelikle bizim böyle bir amacımız ve gayemiz yoktur. İşçiden ve iş ilanı yayımlanan şirketlerden hiç bir ücret beklentimiz yoktur.

Teksüt Gönen fabrikasına iş başvurusu yapmak isteyenler anlatacağımız yöntem ile direkt olarak Teksüt insan kaynaklarına iş başvuru formlarını iletebilirler. Bazı şirketler resmi web sitesindeki oluşturdukları kariyer bölümü ile iş arayan adayların başvurularını kabul etmektedirler. Bu şirketlerden biriside Teksüt şirketidir. Teksüt Genel Başvuru formu ile bünyesinde çalışmak isteyen adaylara başvuru şansı tanımaktadır. Bu yöntem ile açık pozisyon olmasa bile başvurunuz insan kaynakları havuzunda bekler ve ihtiyaç anında başvurunuz değerlendirilir. Teksüt Başvuru Formu Doldurmak İçin; Teksüt İş Başvuru Formu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/teksut-gonen-personel-alimi/

Yorum Yaz