Türk Telekom, Tüm Kullanıcıların Upload Hızlarını 2 Katına Çıkarıyor

Türk Telekom, yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencileri düşünüyor. Şirket bu doğrultuda upload hızlarını 2 katına çıkarıyor. Türkiye’nin en çok aboneye sahip olan internet sağlayıcı firması Türk Telekom, uzaktan eğitim sürecinde abonelerine destekle bulunmak için fiber ve VDSL kullanıcılarının upload hızlarını iki katına çıkarıyor.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın açıklamasına göre bu hız artışı 31 Ağustos tarihinden itibaren başlayacak. Bununla birlikte 1 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek. Türk Telekom’da fiber veya VDSL aboneliği bulunan öğrenciler ve tüm kullanıcılar, bu upload hızı artışından faydalanabilecek. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın yaptığı açıklamanın tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Upload Hızlarını 2 Katına Çıkıyor!

Uzaktan eğitim ile başlayacak yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin çevrimiçi dersleri rahat bir şekilde takip etmesini sağlarken, aynı zamanda tüm kullanıcılarımıza daha iyi bir internet deneyimi sunmak istiyoruz.

Mart ayında başlayan uzaktan eğitim süreci boyunca veri trafiğini başarıyla yöneterek EBA’yı (Eğitim Bilişim Ağı) öğrencilerimizle kesintisiz şekilde buluşturduk. EBA TV kanallarını Tivibu üzerinden izleyen öğrencilerimiz, ‘durdur izle, tekrar izle, geri al izle’ gibi özellikler sayesinde derslerini kolaylıkla takip edebildiler. Yeni eğitim döneminde de EBA ile oluşacak trafiği sorunsuz yönetecek ve kullanıcılarımızın ihtiyaç duyduğu ses, mobil ve internet hizmetlerini kesintisiz sürdüreceğiz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 40 binin üzerindeki okulun erişim altyapısı ile birlikte 13 bin 500 okulun hızlı internetle buluşmasını sağlıyoruz. EBA platformunun altyapısı da tamamen Türk Telekom’a emanet. Grup şirketimiz Sebit’in Vitamin, Raunt gibi online eğitim çözümleriyle EBA platformuna, ders ve sınavlar için içerik desteği sunuyoruz. Kurumsal girişim sermayesi şirketimiz TT Ventures ile MentalUP gibi online eğitim platformlarına yatırımlarımızı sürdürüyoruz.

“Türk Telekom, Tüm Kullanıcıların Upload Hızlarını 2 Katına Çıkarıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz