Twitter, Canlı Yayın Hizmeti Periscope’u Kapatmaya Karar Verdi

Twitter yaptığı bir açıklamada, Canlı yayın hizmeti Periscope’u 2021 yılının Mart ayında kapatacağını bildirdi. Periscope artık ana uygulama içinde yer alan entegre Twitter Live özelliği ile canlı video akışı hizmeti sunmaya devam edecek.

Twitter, yayınlamış olduğu bir blog gönderisinde “Periscope uygulaması, bir süredir sürdürülemez bir bakım modu durumunda. Geçtiğimiz birkaç yılda, kullanımın azaldığını gördük ve uygulamayı destekleme maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini biliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Periscope 2021’in Mart ayına kadar tamamen kapatılmayacak olmasına rağmen şirket, bugün kullanıma sunulmuş olan uygulamaların en son güncellemesinden başlar bir şekilde yeni olan hesap kayıtlarını halihazırda engellemekte. Kullanıcılar gelecek yıl kapatılacak olan Periscope uygulaması kapatılmadan önce hem videolarını hem de verilerini arşivleyebilme şansı bulacak.

Twitter Canlı Yayın Hizmeti Periscope’u 2015’in Mart Ayında Satın Almıştı

Twitter, Periscope uygulamasını 2015 yılının Mart ayında satın almıştı. Periscope uygulaması henüz piyasaya sürülmemişken canlı yayının en parlak döneminde olduğu zamanlarda 50 ile 100 milyon dolar arasında bir fiyata satın alınmıştı. Twitter, Periscope’u 2016 yılının Aralık ayından itibaren kendi canlı yayının özelliklerinin içine adım adım başarılı bir şekilde entegre etmeyi başarmıştı. Pericope’un kapatılması ile firma kendi Twitter Live özelliğinin daha fazla üstüne düşme imkanı bulmuş olacak.

“Twitter, Canlı Yayın Hizmeti Periscope’u Kapatmaya Karar Verdi” haberi hakkındaki düşüncelerinizi alt tarafta yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın