Twitter, Hesap Doğrulama Programını 2021’de Yeniden Başlatacak

Twitter, herkese açık hesap doğrulama programını yaklaşık üç yıl önce duraklatmıştı. Popüler sosyal medya devi, bu doğrulama programını 2021 yılının başlarında yeni yönergeler ile birlikte yeniden devreye sokmayı planladıklarını açıkladı. Mavi onaylı rozetin yanı sıra Twitter, yeni hesap türleri ve etiketler eklemeyi de planlamaktadır.

Twitter’ın önerdiği doğrulama politikasına göre şirket, “hükümetler, şirketler, markalar, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, haberler, eğlence, spor aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler” olmak üzere farklı kategorideki hesap türleri için bu doğrulama işlemini gerçekleştirecek.

Sosyal medya devi, taslak politikasında doğrulanmaya uygun olmak için belirli gereksinimleri de özetledi. Twitter, taslak politikasında doğrulanmaya uygun olmak için belirli gereksinimleri özetledi. Örneğin, şirketlerin, bireysel sanatçıların, performans sanatçılarının veya yönetmenlerin bazı şartları yerine getirmesini istiyor.

Twitter, az önce saymış olduğumuz kategorideki hesapların doğrulanmış bir kimliğe sahip bir web sitesine, IMDB profilinde 5 prodüksiyon kredisine veya haber yayınlarında 6 ay içinde öne çıkan 3 referansa sahip olmasını şart koşuyor. Bu hesap doğrulama programının politikasına da buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Twitter, “Twitter’da olmaması gereken birçok doğrulanmış hesap olduğunu” kabul ediyor. Bunu azaltmak için sosyal medya şirketi, etkin olmayan hesaplardan veya profilin eksik olması durumunda doğrulamayı otomatik olarak kaldırmayı hedefliyor. Şirket ayrıca, kullanıcı platformun kurallarını defalarca ihlal ederse doğrulamayı reddedebilir veya kaldırabilir.

Twitter, bu konuyla ilgili olarak yayınladığı blog gönderisinde, “Doğrulamayı tek başına yeni bir politikayla çözemeyeceğimizi biliyoruz. Ancak bu, çalışmaya yeniden öncelik verirken Twitter’da daha fazla şeffaflık ve doğrulama için daha adil standartlar sağlamamıza yardımcı olacak kritik bir ilk adımdır.” demektedir.

Şirket şu anda kullanıcı geri bildirimi politikası hakkında bir anket yürütüyor. Ayrıca geri bildiriminizi #VerificationFeedback hashtagiyle 8 Aralık’a kadar tweet atabilirsiniz. Kamuoyu geri bildirimlerini inceledikten sonra Twitter, nihai politikayı 17 Aralık’ta sunmayı planlıyor.

“Twitter, Hesap Doğrulama Programını 2021’de Yeniden Başlatacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz