Twitter, Sesli Özel Mesaj Özelliğini Bazı Ülkelerde Sunmaya Başladı

Twitter, ilerleyen yıllarda bitcoin üzerinden çalışanlarına ve firmalara ödeme yapmak için sınırları genişletmeyi planlıyor. Bununla birlikte sosyal medya devi, platforma yeni özellikleri eklemek konusunda da bazı adımlar atıyor. Bu yeni özelliklerden biri de Sesli Direkt Mesaj özelliğidir. Twitter, resmi olarak duyurduğu sesli özel mesaj özelliğini şimdi bazı ülkelerde sunmaya başladı.

Twitter, kendi platformu üzerinden bir mesaj yayınladı ve bu mesajda yeni özelliğin 17 Şubat’tan itibaren kademi olarak sunulmaya başlanacağını doğruladı. Adından da anlaşıldığı gibi yeni özellik, Direkt Mesaj üzerinden sesli sohbet etmenizi sağlıyor. Böylece DM sohbeti oluşturduğunuz kişiler için sesinizi kaydedebilir ve DM sohbetinden bu sesli mesajı gönderebiliyorsunuz.

Sohbet kısmında, alt bölümde bir ses simgesi yer alıyor. Bu simgeye tıklayarak sesinizi kaydetmeye başlıyorsunuz. Bununla birlikte tıpkı tweetlerde olduğu gibi bu ses kaydı için de bir süre kısıtlaması bulunuyor. Twitter, 140 saniyeye kadar ses kaydetmenize olanak tanıyor. Böylece en fazla 140 saniye uzunluğunda sesli özel mesajlar atabiliyorsunuz. Aslında bu özelliğin son dönemde oldukça popülerleşen sesli sohbeti hedeflediğini söyleyebiliriz.

Sosyal medya devi, “Spaces” isminde farklı bir özelliğe daha sahip. Bu özellik direkt olarak “Clubhouse” uygulamasına rakip olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar, bir grup sohbetine katılıyor ve bu grupta sesli olarak canlı bir şekilde sohbet edebiliyor. Bununla birlikte Twitter, bu özelliği Hindistan’daki birtakım kullanıcılara gönderdi. Şu anda Beta testinde olan özelliğin ilerleyen haftalarda herkese açık olarak yayınlanmasını bekliyoruz.

Bununla birlikte yeniden sesli özel mesaj özelliğine dönelim. Twitter, bu özelliği ilk olarak Hindistan, Brezilya ve Japonya’daki kullanıcılar için sunuyor. Daha sonrasında ise diğer ülkelerdeki kullanıcılar için de aktif edilecektir. Bununla birlikte Twitter ve platformun yeni özellikleri hakkında yeni bilgiler geldikçe her zaman olduğu gibi Teknobuk.com üzerinden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Twitter, Sesli Özel Mesaj Özelliğini Bazı Ülkelerde Sunmaya Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz