Valheim, Sadece Üç Haftada 4 Milyondan Fazla Satmayı Başardı

Valheim’in geliştiricisi Iron Gate, kısa süre önce oyununun üç milyon satışını kutluyordu. Ancak şimdi tamamen yeni bir kilometre taşına daha ulaştığınız bizlerle paylaştı. Valheim, şu ana kadar kısa sürede 4 milyondan fazla satmayı başardı. Ancak bunda etkileyici olan, toplam satış sayısı değil. Çok daha önce çıkan şey bu satış sayısına ulaşılmak için geçen süredir.

Valheim, sadece üç haftada 4 milyon kopya satmayı başardı. Bu da oldukça etkileyici ve başarılı bir sayıdır. Popüler oyun, bu ayın başlarında erken erişim ile oyuncuların beğenisine sunulmuştur. Bununla birlikte oyun, Viking temalı bir hayatta kalma oyunudur. Piyasaya çok sayıda hayatta kalma temalı oyun var. Bu nedenle henüz erken erişim aşamasında olan bir oyunun bu kadar popüler olması da oldukça ilginçtir.

Iron Gate, oyunun Steam üzerinde 81.000’den fazla “Son Derece Olumlu” yorum aldığını bildirmektedir. Valheim kalite açısından kesinlikle erken erişim hayatta kalma oyunlarının üst kademesinde görünüyor. Bu, onu Valve’in platformunda tüm zamanların en iyi gözden geçirilen 57. oyunu yapmaya yetiyor.

Oyunun geliştiricisinin paylaştığı istatistikler arasında oyuncuların şu ana kadar harcadığı toplam süre de yer alıyor. Bununla birlikte istatistiklere göre oyuncular şimdiye kadar toplam 10.000 yıldan fazla süre harcamış durumda. Iron Gate’e göre Valheim, hafta sonu boyunca aynı anda 500.000 oyuncuya ulaştı. Ayrıca bu da Valheim’ı “Steam tarihinde en çok oynanan 5 oyun” arasına sokmak için yeterli oldu.

Bu doğrultuda Valheim oldukça absürt momentumunu gayet iyi koruyor gibi görünüyor. Valheim yavaşlama belirtisi göstermiyor. Bu nedenle beş milyon satışa ulaştığını görmemiz sadece birkaç gün sürebilir. Popüler oyun, bu etkileyici yükselişi devam ettirirken yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

“Valheim, Sadece Üç Haftada 4 Milyondan Fazla Satmayı Başardı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz