WhatsApp Web ve Masaüstü Sürümüne Sesli Arama Özelliği Geldi

Facebook’un anlık mesajlaşma hizmetleri söz konusu olduğunda, kendi Messenger ve Instagram servisleri muhtemelen en çok bilinenlerdir. Bununla birlikte, kesinlikle diğer büyük mesajlaşma platformu WhatsApp‘a güvenen insanlar ve hatta işletmeler var. Instagram gibi, WhatsApp da çoğunlukla telefon merkezlidir. Ancak telefon odaklı özellikler yavaş yavaş WhatsApp web ve masaüstü sürümleri için geliyor.

WhatsApp Web ve masaüstü sürümü için yayınlanan son beta özelliği, masaüstüne sesli aramayı getiriyor. WhatsApp’ı bilgisayarlarda bir web tarayıcısı veya masaüstü istemcisi aracılığıyla kullanmak zaten mümkün. Bu gelişmeler, telefonların ve tabletlerin ötesinde bilgisayar üzerinden iş ve sohbet gerçekleştiren insanlar için oldukça kullanışlı özellikler sunmaktadır.

WhatsApp, özellikle metin mesajlarını desteklemekle birlikte artık web sürümü için daha iyi işler peşinde koşuyor. Özellikle pandemiyle birlikte birçok sesli ve görüntülü toplantı, sohbet hizmeti oldukça fazla talep görmeye başladı. Talebin yılın her günü zaten yüksek olduğu WhatsApp da en temel özelliklerinin yanı sıra sesli sohbet özelliklerini web ve masaüstü için sunmaya başladı.

WABetaInfo, WhatsApp’ın web veya masaüstü programlarından bu tür aramaları yapmak ve almak için beta desteği vermeye başladığını bildirdi. Bu işlevlerin düğmeleri, arama ve menü simgelerinin yanında sohbetin üst kısmında görünür. Bir çağrı alındığında veya bir çağrı başlatıldığında, etkinlik için ayrı bir pencere açılır ve bu da sizi mesaj göndermek için uygulamayı kullanmakta serbest bırakır.

Web ve Masaüstünde WhatsApp sesli ve görüntülü görüşmeleri desteği hala bir beta özelliktir. Ancak test için daha fazla kullanıcıya yavaş yavaş dağıtılır. Herkes için kullanılabilir hale gelmesinin ne kadar süreceği henüz netlik kazanmış değil. Ancak internet üzerinden artan çağrı hacmi göz önüne alındığında, şirketin tamamen kullanıma sunması çok uzun sürmeyecektir.

“WhatsApp Web ve Masaüstü Sürümüne Sesli Arama Özelliği Geldi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz