WhatsApp Web, Yakında Sesli ve Görüntülü Aramaları Destekleyecek

WhatsApp, WhatsApp Web’e çok ihtiyaç duyulan birkaç iyileştirme eklemeye hazırlanıyor. Son sürüm (2.2043.7) güncellemesiyle birlikte şirket, web sürümü üzerinden sesli ve görüntülü aramaları yapabilmemize olanak tanıyan bir özellik eklemek için çalışmaya başladı. WhatsApp Web’de yaklaşan çağrı desteği, ilk olarak WABetaInfo tarafından tespit edildi.

WABeta’nın raporlarına göre, sesli ve görüntülü görüşmeler özel sohbetlerle sınırlı kalmayacak. Popüler mesajlaşma platformu, web üzerinde grup sesli ve görüntülü aramalarını da destekleyecektir. Özellik hayata geçtiğinde, üst çubukta iki yeni düğme göreceksiniz. Aşağıda görebileceğiniz gibi, bu düğmeler arama düğmesinin soluna yerleştirilecektir.

Simgenin üzerindeki beta etiketi, özelliğin hala üzerinde çalışıldığını ve herkese tamamen sunmak için hazır olmadığını gösterir. WaBetaInfo, özelliğin arayüz üzerinde nasıl bir görünüşe sahip olduğunu gösteren ekran görüntülerini elde etmeyi başardı. Bu kapsamda WhatsApp Web üzerinden bir arama aldığınızda, aramayı kabul etme, reddetme veya yok sayma seçeneklerinin bulunduğu bir açılır pencere göreceksiniz.

WhatsApp, WhatsApp Web üzerinden arama başlatırken nispeten daha küçük ve kompakt bir pencere eklemeyi planlıyor. Buna görüntülü arama düğmesi, mikrofon düğmesi, kapatma düğmesi ve aramanın durumunu görüntüleme seçeneği de dahildir. Bu sayede söz konusu görüntülü ve sesli arama özelliğini kullandığımız zaman daha kolay bir kontrol sağlayabileceğiz.

Web’de sesli ve görüntülü aramalar için destek eklemek, dünyanın her yerinden kullanıcıların bu hizmetlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu koronavirüs salgını sırasında şüphesiz akıllıca bir harekettir. Bununla birlikte, bunun ne kadar faydalı olduğunu görmek için WhatsApp’ın özelliği tüm kullanıcılara resmi olarak sunmasını beklememiz gerekecek.

“WhatsApp Web, Yakında Sesli ve Görüntülü Aramaları Destekleyecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz