Xiaomi Mi 11 Modelinin Kamera Özellikleri Detaylanmaya Başladı

Xiaomi, bu haftanın başlarında Mi 10 Pro modelinin Çin’deki üretimini resmen durdurdu. Bunu takiben standart Xiaomi Mi 10 modeli de Çin’deki mağazalarda stok dışı kaldı. Ardından gücünü Qualcomm’un Snapdragon 875 yonga setinden alan bir Xiaomi markalı akıllı telefon Geekbench’te ortaya çıktı. Karşımıza çıkan bu modelin, Xiaomi Mi 11 olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte Xiaomi Mi 11 modelinin bazı kamera özellikleri de şimdiden şekillenmeye başlamış durumda.

Popüler Çinli sızıntı uzmanı Digital Chat Station, yaptığı bir paylaşımda Xiaomi’nin yaklaşan amiral gemisi modelinin kamera detaylarına değindi. Digital Chat Station, Xiaomi’nin ilk Snapdragon 875’li modelinde 0.8μm piksel boyutunda 48MP ultra geniş kameranın yer alacağını belirtti. Bahsedilen bu cihazın standart Mi 11 veya Mi 11 Pro modellerinden hangisi olduğu söylenmedi. Ancak biz bu modelin Xiaomi Mi 11 Pro olduğunu düşünüyoruz.

Xiaomi Mi 11 Modelinin Kamerası Çeşitli İyileştirmeler İle Gelecek

Bu ultra geniş kameradaki yeniliğin yanı sıra, Mi 11 serisinin stabilizasyon konusunda da iyileştirmeler sunacağı belirtiliyor. Elbette donanımsal açıdan birçok iyileştirme olacak ancak bahsettiğimiz bu stabilizasyon kamera konusunda olacak. Henüz Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerinin her ikisinde de OIS destekli kamera sensörlerinin yer alıp almayacağını bilmiyoruz. Ancak umuyoruz ki bu detaylar önümüzdeki haftalarda daha net bir şekilde karşımıza çıkıyor olacaktır.

Xiaomi’nin Mi 10 ve Mi 10 Pro modelleri, Snapdragon 865 ile gelen ilk Çinli akıllı telefonlar olmuştu. Aynı durumun Mi 11 serisinde de olacağı ve cihazların Snapdragon 875’li ilk Çinli modeller olacağı düşünülüyor. Bununla birlikte Xiaomi’nin Samsung’u takip ederek yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerini Ocak ayının sonunda veya Şubat ayının başında piyasaya sürmesi bekleniyor.

Daha önceden de haberini yaptığımız gibi Samsung, yeni Galaxy S21 serisini yılın başında piyasaya sürmeyi planlıyor. Xiaomi de bu doğrultuda adım atıp muhtemelen ilk Snapdragon 875’li akıllı telefon serisi olacak Galaxy S21’in ardından ilk Snapdragon 875’li Çinli cihazları tanıtacaktır. Henüz çok net detaylara sahip olmadığımız akıllı telefonlarla ilgili yeni detaylar geldikçe sizlere aktaracağız.

“Xiaomi Mi 11 Modelinin Kamera Özellikleri Detaylanmaya Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz