Xiaomi Mi 9 SE ve Mi 9 Lite Modelleri Küresel MIUI 12 Güncellemesi Alıyor

Xiaomi, Nisan ayında duyurduğu MIUI 12 ara yüzünü şimdiye kadar birçok akıllı telefon modeline gönderdi. Şirket şu anda 2018 yılında piyasaya sürdüğü telefonlara Çin sürümü için kararlı güncelleme gönderiyor. Uluslararası güncellemeler konusunda ise 2019 yılında tanıtılan bazı modeller yeni ara yüz sürümünü almış durumda. Şirket şimdi de Xiaomi Mi 9 SE ve Mi 9 Lite modellerinin küresel sürümlerini kullanan kullanıcılar için kararlı MIUI 12 güncellemesi gönderiyor.

Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 Pro modelleri, Haziran ayında Çin’de MIUI 12 kararlı sürüm güncellemesini alan ilk akıllı telefonlardan biri olmuştu. Daha sonra Mi 9 SE modeli, yine Çin’de Temmuz ayında bu güncellemeyi aldı. Şimdi ise Mi 9 Lite modeliyle birlikte Mi 9 SE modeli de küresel, Avrupa (EEA) ve Rusya bölgelerinde kararlı MIUI 12 sürüm güncellemesini almaya başlamış durumda.

Her iki cihaz da tanıtıldığı zaman kutusundan Android 9 Pie sürümü ile birlikte çıktı. İki model de bu senenin başında Android 10 sürümüne güncellendi. Mi 9 SE daha eski bir model olduğu için MIUI 10 sürümüyle gelmişti ancak sonrasında MIUI 11 sürümüne güncellenmişti. Mi 9 Lite sürümü ise aslında MIUI 11 ile piyaaya sürülen Mi CC9 modelinin küresel bir varyantıdır.

Mi 9SE modeli için ikinci büyük MIUI güncellemesi olacak bu güncelleme, Mi 9 Lite için ise ilk büyük MIUI güncellemesi olacaktır. Her iki cihaz için OTA yoluyla gönderilecek olan güncellemelerin yapı numaraları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Eylül ayında piyasaya sürülecek olan Android 11 güncellemesi de muhtemelen gelecek sene bu iki model için sunulacaktır.


Xiaomi Mi 9 SE Xiaomi Mi 9 Lite
Küresel v12.0.1.0.QFBMIXM v12.0.2.0.QFCMIXM
EEA v12.0.1.0.QFBEUXM v12.0.2.0.QFCEUXM
Rusya v12.0.1.0.QFBRUXM v12.0.2.0.QFCRUXM

“Xiaomi Mi 9 SE ve Mi 9 Lite Modelleri Küresel MIUI 12 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz