Yeni Render Görüntüleri, OnePlus 9 Pro’nun Tasarımını Sergiliyor

OnePlus firmasının, OnePlus 9 serisi akıllı telefon modellerini selefine göre daha erken bir tarihte tanıtacağı söyleniyor. Söylentilere göre yaklaşan OnePlus 9 serisi, Mart 2021’de tanıtılacak. Bunun öncesinde farklı zamanlarda OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modellerinin 3D CAD renderları sızdırıldı. Şimdi de yeni render görüntüleri, OnePlus 9 Pro’nun tasarımını daha detaylı bir şekilde sergiliyor.

LetsGoDigital tarafından yayınlanan render görüntüleri, konsept tasarımcı olan Jermaine Smit’ten gelmektedir. OnePlus 9 Pro modelinin yeni görüntüleri, daha önce OnLeaks tarafından yapılan sızıntıya dayanmaktadır. Orijinalin aksine, bu renderlar daha detaylı ve şirketler tarafından piyasaya sürülen promosyon renderları kadar güzel görünüyor.

Tasarımdan bahsedecek olursan, OnePlus’ın yaklaşan amiral gemisi akıllı telefon modeli, Galaxy S20 FE ile benzer bir arka tasarıma sahip olacak. Özellikle dikdörtgen şekille kamera modülünün Samsung’un rekabetçi modelindeki tasarıma benzer olduğunu söyleyebiliriz. Bu kamera modülü içerisinde ise iki büyük sensör, iki küçük sensör, LED flaş ve bir de mikrofon yer almaktadır.

Akıllı telefonun arka bölümünün ortasında OnePlus logosu yer alacak. Arka kısmın alt bölümünde ise “OnePlus” yazısı konumlandırılmış olarak mevcut olacak. Bununla birlikte cihazın sağ yanında güç tuşu yer alırken sol yanında ise ses açma ve kapama tuşları bulunacak. Cihazda bağlantı noktası olarak ise USB Type-C girişi sunulacak.

OnePlus 9 Pro modelinin ekranı 6,7 inç boyutunda olacak. Bu büyük boyutlu ekran aynı zamanda kavisli bir yapı ile karşımıza çıkacak. OnePlus 9 serisinin tanıtım tarihi resmi bir şekilde açıklanmadı. Ancak ortaya çıkan sızıntılardaki artışı göz önünde bulundurduğumuz zaman, 2021 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülme ihtimali oldukça yüksek.

“Yeni Render Görüntüleri, OnePlus 9 Pro’nun Tasarımını Sergiliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz