Adana Belediyesi Personel Alımı 8 Belediye İş İlanı 2023

Adana Belediyesi Personel Alımı için bir çok belediye iş ilanları yayımladı. Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından yayımlanan iş ilanlarını bu yazımızda inceleyerek, hangi branşlarda alım yapıldığına göz atacağız. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Adana toplam 16 Belediye’ye sahiptir. Bu yazımızda Adana ilindeki belediyelerin iş ilanlarına göz atarak nasıl başvuru yapabileceğimizi inceleyeceğiz. Belediyeler Memur, İşçi, Zabıta, Güvenlik Görevlisi ve İtfaiye eri gibi pozisyonlarda personel alımı yapmakta Sözleşmeli ve daimi yada mevsimlik alım yapabilmektedir. İş ilanları yayımlayan belediyeler şu şekildedir;

Adana Belediyesi Personel Alımı

Adana ilinde birçok merkez ilçe bulunmakta ve her merkez ilçenin bir belediyesi bulunmaktadır. Bunun yanında merkeze uzak olan ilçe belediyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediyesini de dahil ettiğimizde toplam 16 Belediyeye sahiptir. Her belediyenin kendine özgü yönetim anlayışı ve hizmet biçimi bulunmaktadır. Adana halkının ekonomik yapısı Hayvancılık ve Tarım üzerinedir. Bunun yanında kültürel bakımdan mutfağı ile ünlüdür. Adana Kebabı olarak tüketilen yemek türü de Adana’da en meşhur gıda olarak gözümüze çarpıyor. Tarihi müzeler ile gezilecek tarihi alanlara sahip olan Adana, Portakal Çiçeği Festivalleri gibi organizasyonlarla sosyalleşmektedir.

Adana İlindeki Belediyeler

 1. Adana Büyükşehir Belediyesi
 2. Aladağ Belediyesi
 3. Ceyhan Belediyesi
 4. Çukurova Belediyesi
 5. Feke Belediyesi
 6. İmamoglu Belediyesi
 7. Karaisali Belediyesi
 8. Karataş Belediyesi
 9. Kozan Belediyesi
 10. Pozantı Belediyesi
 11. Saimbeyli Belediyesi
 12. Sarıçam Belediyesi
 13. Seyhan Belediyesi
 14. Tufanbeyli Belediyesi
 15. Yumurtalık Belediyesi
 16. Yüreğir Belediyesi

Adana İş İlanları

Adana halkı iş ilanı yayımlayan şirketleri ararken en çok aranan ilanların başında da kamu ilanları gelmektedir. Adana belediyeleri şüphesiz ki sorumlu olduğu il ve ilçelerde halkın ekonomik kalkınmasına destek olduğu gibi istihdama da katkı sunmaktadır. Bunun yanında sosyal ve ekonomik yapıları ile halkın iş bulmasını kolaylaştıracak yerel kariyer birimleri ile iş arayan ve iş vereni buluşturan çalışmalar yapılmaktadır. Aşağı da iş ilanlarını inceleyebileceğiniz Memur Alımı, İşçi Alımı, Zabıta Alımı, Güvenlik Görevlisi Alımı ve İtfaiye eri alımı gibi alım yapan belediyeleri inceleyebilirsiniz. İncelemek ve İş başvurusu yapmak için üzerine tıklayabilirsiniz.

Personel Alımı yapan Belediyeler

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/adana-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz