Adıyaman Belediyesi Personel Alımı 2023

Adıyaman Belediyesi Personel Alımı yapmaya devam ediyor. Tarihi en eskiye dayanan illerden birisi olan Adıyaman’a hizmet veren Adıyaman Büyükşehir belediyesi, İş ilanları yayımlamaktadır. İhtiyaç duyulan pozisyonlara ilişkin yayımlanan iş ilanları adayların başvurularına açılıyor. Bu yazımızda Adıyaman ilinin tarihi, büyükşehir belediyesinin verdiği hizmetlere ve belediyenin iş imkanlarına değinerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinize değineceğiz…

Adıyaman Belediyesi Personel Alımı (Büyükşehir)

Adıyaman tarihin eski mısralarında yer edinmiş illerden biridir. Geçmişte birçok ırkın ve milletin konumlandığı, savaşların yapıldığı bir il konumundadır. Yapılan arkeolojik araştırmalarda Adıyaman Bölgesinde M.Ö 40.000 yıllarda insanların yaşadığı anlaşılmıştır. Adıyaman 1954 yılında il statüsü kazandırılması ile il olmuştur. Bu vesile ile Adıyaman Büyükşehir Belediyesi hizmete girmiştir. Belediye Başkanlığına 3 Başkan yardımcısı ve Bir Özel kalem müdürü ile hizmet verilmektedir.

Adıyaman Nüfusu 632.459 Kadın ve Erkekten oluşmaktadır. Özellikle antik çağ kalıntıları ile bir tarih merkezi olan Adıyaman 9 ilçeden oluşmaktadır. Adıyaman Belediyesi Bölgede yaşayan halkın ekonomik durumunu iyileştirme, Sosyalleştirme, Temel yaşam olanaklarını sağlama ve şehrin modern bir görünüme kavuşmasını sağlama amacı ile çalışmaktadır. Belediye birçok alanda projeler gerçekleştirmekte ve yeni projeler planlamaktadır. Bu projeler içerisinde mevsimlik ve daimi çalıştırılmak üzere personel alımı yapılabilmektedir. Belediye İş İlanları yayımlanan pozisyonları ve iş imkanlarını inceleyeceğiz..

İlçe Belediyeleri

Adıyaman Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları mevcut çalışanların maaş ödemesi, yıllık izinleri, rapor, özlük dosyaları, işe alım, terfi, istifa ve belediyenin personel ihtiyacı bulunan birimlerini tesit etmekle görevlidir. Özellikle eğitim alanında çalışan personellere birimleri ile ilgili eğitimler verilerek Adıyaman halkına kaliteli hizmet verme amacı güdülmektedir. İnsan kaynakları belediye bünyesinde gerçekleştirilecek projelere ilişkin eleman ihtiyacını belirleyerek, gerekli departmanlara personel alımı yapmaktadır. Personel alımı yapmak için iş ilanlarını belediyenin resmi web sitesinden duyurmaktadır.

Adıyaman İş İlanları

Belediye kendi bünyesinde iş ilanları yayımlarken aynı zamanda Adıyaman halkının istihdamına da katkı sunmaktadır. Belirlenen projeler içerisinde belediye bünyesinde bulunmayan envanterler için firmalardan ilan.gov.tr üzerinden teklif alarak bölgedeki firmaların kalkınmasına da destek olmaktadır. Belediye aynı zamanda web sitesinde bulundurduğu iş başvuru formu ile sadece belediye bünyesinde değil Adıyaman İş İlanları için eleman ihtiyacı bulunan firmalara iş arayan ve işveren arasında köprü görevi görmektedir.

Çalışabileceğiniz Pozisyonlar
  • Memur
  • Zabıta
  • İtfaiye Eri
  • Mesleki İşçi
  • Vasıfsız İşçi
  • Sözleşmeli Personel
  • Düz İşçi
  • Temizlikçi
  • Çaycı
  • Diğer

Belediye Bünyesine Memur Alımı

Memur alımı için yıllık ihtiyaçlar belirlenerek ilanlar açılır. Açılan ilanlarda belirli kriterler belirtilerek kriterlere uygun adayların başvuru yapması beklenir. Belediye hem atama ile hem de acil ihtiyacı duyulan pozisyonlarda memur alımı yapabilmektedir. Memur alımları adayların KPSS puanına göre yapılmaktadır. Bununla birlikte ek şartlar koyulmaktadır. Açık pozisyon oluştuğunda detaylar Adıyaman Belediyesi tarafından verilmektedir.

Adıyaman İşçi Alımı

İşçi alımı mevsimsel sözleşmeli veya dönemlik olarak yapılabilmektedir. Özellikle Belediye proje yapacağı dönemlerde eksik eleman ihtiyacını mevsimlik işçi alımı ile karşılamaktadır. En düşük ilkokul mezunu olma şartlı olarak gerçekleşebilmektedir. Bir kariyer alanı yoktur ve proje bitirme hedeflidir. Maaşlar işçinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Envanter araçlarının kullanımı için araca ait ehliyet ve tecrübe istenebilmektedir.

Adıyaman Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu; Açık pozisyonlar paylaşıldığı zaman niteliğinizin olduğu pozisyonlarda iş başvurusu yapmaya dikkat ediniz. Doğru pozisyonu seçmek işe alım sürecinde fayda sağlayacaktır. İş başvuru formu belediyenin resmi web sitesinden paylaşılmaktadır. Bunun yanında İş-kur ile ortak bir çalışma içerisindedir. İş-kur tarafından yayımlanan ilanlara başvurmak içinse iş-kur üye giriş yapmanız gerekmektedir. Üye girişi yaptıktan sonra arama bölümüne adı yaman yazdığınız zaman hem Adıyaman iş ilanlarını hem de belediyenin yayımladığı iş ilanlarını görebilirsiniz. Bunun yanında Adıyaman Belediyesi sitesinde iş başvuru formu doldurmak için bir CV örneği bulundurmaktadır. Bu CV’yi doldurarak şansınızı deneyebilirsiniz. Online başvuru linki; Adıyaman Belediyesi İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/adiyaman-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz