Afyon Çay Belediyesi Personel Alımı 2023

Çay Belediyesi Personel Alımı için iş ilanları yayımlayarak alım yapmaktadır. Afyonkarahisar ilinin Çay ilçesinde hizmet veren Çay Belediyesi ihtiyaç duyulan pozisyonlara özel memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı yapmaktadır. Bu ilanımızda Çay ilçesini inceleyerek, Çay Belediyesinin iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğinize değineceğiz…

Çay Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Afyonkarahisar ilinin ilçelerinden birisi olan Çay ilçesi tarihi çok eskilere dayanan bir yerleşim alanıdır. İlçe bugün 31.174 nüfusa sahip olması ile birlikte son yıllarda nüfusu azalmaktadır. Çay ilçesi diğer il ve ilçelere göç edenlerle birlikte nüfus kaybı yaşamaktadır. Bölgede insanların geçim kaynağı genellikle Tarım ve hayvancılıktır. Bunun yanında ilçe yetiştirdiği vişne meyveleri ile dikkat çekmektedir.

Çay Belediyesi 1865 yılından beri Afyonkarahisar ve Çay halkına hizmet etmektedir. Belediye ilçede yaşayan halkın ekonomik, sosyal yaşam, altyapı-üstyapı, Üretim, Park ve Bahçe, Evlendirme Hizmeti, Sosyal Destek alanlarında desteklenmesini ve Çay ilçesinin modern bir görünüme ulaşmasını sağlamak için çalışmaktadır.

Afyon Çay Belediyesi ürettiği projeler ile ilçeyi teknolojik yeniliklerle tanıştırmakta, halkın yaşam seviyesini arttırmaktadır. Çiftçiye ve Hayvancılığa destek sunarak üretim hacminin arttırılmasını sağlamaktadır. Bunun yanında sağladığı iş imkanları ile Çay ilçesinde istihdama katkı sunmaktadır. Çay Belediyesi Afyon Belediyesi ile ortak bir çalışma içerisinde hareket etmektedir.

Afyonkarahisar Çay Belediyesi İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları belediyenin verdiği hizmetlerde kalite anlamında büyük rol oynamaktadır. Özellikle işe alım yaptığı dönemlerde personel seçimi için uyguladığı mülakatlar, nitelikli personel alımı için son derece önemlidir. Bu anlamda Belediyenin Hizmet kalitesini arttırmada ve kalitenin süreklilik kazanmasında yaptığı çalışmalar ile büyük katkılar sağlamaktadır. Bunun yanında Personelin Eğitim ve Gelişiminden sorumludur.

Personel seçiminde yaptığı mülakat ve görüşmelerle işe alım yapan insan kaynakları, özellikle ihtiyaç duyulan pozisyonları belirlemede sorumluluk sahibidir. Birimlerin ve Departmanların Personel Sayısını belirleyerek gereken iş gücünü sağlayacak sayıda personel istihdam etmektedir. Personellere Yıllık İzin, İstifa, Maaş, Sosyal Haklar ve çeşitli konularda destek sağlamaktadır.

Afyon Çay Belediyesi İş İlanları

İş ilanları tespit edilen pozisyonlara göre duyulan ihtiyaca istinaden yayımlanmaktadır. Aynı zamanda belediyenin gerçekleştireceği projelere ilişkin doğan mevsimsel ve dönemsel işçi ihtiyacı karşılamak için iş ilanı yayımlamaktadır. İş ilanları; Memur, İşçi ve Eleman statüsünde yayımlanarak belediye bünyesine alım yapılmaktadır. Belediye bünyesinde çalışılabilecek bir çok pozisyon bulunmaktadır. Bu pozisyonlara memur statüsünde alım Atama ile yapılmaktadır. Çalışılabilecek pozisyonlar şöyledir;

 • Zabıta Memuru
 • Güvenlik Görevlisi
 • Park Bahçe Sorumlusu
 • Temizlikçi
 • Çöp Toplama Elemanı
 • Çaycı
 • Danışma
 • İtfaiye Eri
 • Sağlık Teknikeri
 • Bilişim Uzmanı
 • Düz Memur

Çay Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı için dönem dönem açılan pozisyonlar için iş ilanı yayımlanır. Yayımlanan iş ilanları resmi web sitesinde ve çeşitli mecralarda halka duyurulur. Açıklanan pozisyonda istenilen kriterler detaylı bir şekilde belirlenir. Memur Alımı için genellikle KPSS sınavından aldığınız puan ön planda tutulur. KPSS Sınavsız alım genellikle tercih edilmemektedir. Atama ile alınan personelin yanında belediye içerisinde yapılması gereken işe yönelik memur alımı da yapılabilmektedir.

Afyon Çay Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımı için genellikle mevcut personelin yanında sözleşmeli ve daimi işçi alımı yapılabilmektedir. Mevsimsel yapılacak işler veya altyapı-üstyapı gibi kısa süreli veya dönemsel işler için sözleşmeli işçi alımı yapılır. İşçi alımı için yayımlanan ilanlar resmi web sitesinde ve ilan.gov.tr adresinde duyurularak başvuru formu doldurulması gerekilen adres belirtilir. KPSS işçi alımı için gerekli değildir.

Çay Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye tarafından açık pozisyonlar yayımlanmış ise 3 şekilde iş başvurusunda bulunabilir. Bunlardan ilki belediyenin ortak bir çalışma içerisinde olduğu iş-kur kurumudur. İş-kur resmi web sitesine girerek arama bölümüne ”Çay Belediyesi” yazmanız durumunda açık pozisyonlar karşınızda belirecektir. İş-kur da oluşturduğunuz CV ile iş başvurusu yapabilirsiniz. 2.yöntem ise ilan.gov.tr adresinde yayımlanmış ilanları incelemek. Buradaki ilanda başvuru adresi ayrıca belirtilerek yayımlanmaktadır. 3.yöntem ise Çay Belediye Başkanlığına giderek iş başvuru formu doldurmak istediğinizi söylemenizdir. Belediyeye ait açık pozisyon olup olmadığını incelemek ve var ise başvuru yapmak için Duyurular linkini inceleyebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/cay-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz