Ak Gıda Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Ak Gıda Personel Alımı yaparak iş hacmini genişletmeyi hedefliyor. Ülkemizin en büyük Süt ve Süt ürünleri üreticisi olan şirket üretim tesisi ve fabrikalarında açık pozisyonları paylaşmıştır. İnsan kaynakları ile yönetilen işe alım süreci, uygun bulunan adayları çeşitli pozisyonlarda işe alım yapacak. İşe alım üretim kapasitesini arttırmak ve boşalan pozisyonları doldurmak amacı ile yapılmaktadır. Kariyer hayatında yeni bir yola çıkmak isteyen ve kendini geliştirmeyi ilk hedef olarak tayin eden adaylar Ak Gıda şirketini tercih edebilirler. Bu ilanımızda şirket hakkında detaylı bilgilere değinerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız…

Ak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye’nin en büyük Süt ve Süt ürünleri işleme kapasitesine sahip olan şirket sektörde lider konumdadır. Ak Gıda ilk kez 1996 yılında kurulmuş olup ilk aşamada 1500 ton süt işleme kapasitesi ile sektöre giriş yapmıştır. İlk fabrika Sakarya (Pamukova) tesislerinde faaliyete geçmiştir. Kuruluş amacı tüketicilere kaliteli ve lezzetli süt ve süt ürünleri sunmak olan Ak Gıda kısa zamanda başarıya ulaşarak adını duyurmuştur. 1998 yılında İçim Süt markasını piyasaya sürerek markalaşma adına büyük bir adım atmıştır.

Süt ve Süt ürünleri üreten şirketler arasında sektöre yenilikler getiren bir konuma sahip olan Ak gıda, böylelikle sektörde öncü şirketlerden birisi olmayı başarmıştır. İlk plastik şişede uzun ömürlü süt üretmeyi başaran şirket bu konuda diğer şirketlere örnek olmuştur. Ak Gıda bu süreçten sonra ürettim hattını çeşitlendirmek ve kalitesini arttırmaya çalışmıştır. Bunun yanında yeni üretim tesisleri ile hem istihdama hem de daha geniş ölçeğe ürünlerini ulaştırma amacı gütmüştür.

Ak Gıda profesyonel yönetim anlayışı ile her geçen gün daha da ileriye gitme ve yakaladığı büyüme ivmesini ilerletmek için çalışmaktadır. Devreye aldığı yeni tesisler ile ve kurduğu satış ve marka departmanları ile ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunmaktadır. Bugün Ak Gıda olarak; Sakarya (Pamukova) Üretim Tesisi, Karaman Üretim Tesisi, Lüleburgaz Üretim Tesisi, Kahramanmaraş Üretim Tesisi, Tire Üretim Tesisi ve Genel merkez olarak hizmet vermekte, yeni fırsatlar doğduğunda yeni üretim tesisleri açmak için girişimler yapmaktadır.

Ak Gıda Personel Alımı ve İş İlanları

Ak Gıda lezzetli ürünlerin yanı sıra ülkemizde istihdama da katkı sunmaktadır. Fabrikalarında çalışan işçi, eleman ve personelleri ile ülke ekonomisine katkı sunmaktadır. Personel sayısı arttırmak için üretim kapasitesini ve çalışma alanını her geçen gün genişletmeyi hedeflemektedir. Dönem dönem yayımladığı iş ilanları ile işe alım yaparak kalifiye personel temin etmektedir. Öğrenciler içinde tercih edilen şirketler arasında bulunan Ak Gıda oluşturduğu staj programları ile öğrencilere hem staj yapma fırsatı hem de kendilerini geliştirme fırsat sunmaktadır.

Ak Gıda İş Kazası oluşmasını engelleyebilmek için İş sağlığı ve Güvenliği konularını dikkate almakta ve bu doğrultuda çalışanlarına özel eğitimler vermektedir. Bunun yanı sıra işe yeni alım yapılan personellerine işe başlangıç eğitimleri verilerek ürün kalitesini arttırmaya ve daha lezzetli ürünler üretmeye odaklanmaktadır. Personel sayısı her geçen gün artan Ak Gıda işe alım için insan kaynakları departmanı ile ortak hareket etmektedir.

İş imkanları fabrikalar, Bölge ofisleri ve Üretim tesislerinde gerçekleşmektedir. Çalışmak isteyen adaylar başvuru yapmak istediği pozisyona CV oluşturarak başvuru yapabilir. Bazı pozisyonlarda ilkokul mezunu işe alım yapılabilirken bazı pozisyonlar için üniversite mezuniyeti istenmektedir. Çalışma şartları ve Genel nitelikler yayımlanan açık pozisyonlarda belirtilmekte ve her pozisyon için farklılık göstermektedir.

Açık Pozisyonlar
 • Kategori ve Ticari Pazarlama Yöneticisi
 • İçim Satış Temsilcisi – Engelli
 • Muhasebe Uzman Yardımcısı
 • Elektrik Bakım Teknisyeni – Karaman
 • Kalite Uzmanı – Sakarya
 • İnsan Kaynakları Uzmanı
 • Lojistik Uzmanı
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisi
 • İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı
 • İçim Satış Yöneticisi Kayseri
 • İçim Satış Temsilcisi Ankara
 • İçim Satış Temsilcisi Ankara
 • İçim Satış Temsilcisi İstanbul-Anadolu
 • İçim Satış Yöneticisi Bolu-Bartın
 • Üretim Elemanı – Sakarya Pamukova
 • Üretim Elemanı – Karaman Üretim Tesisi
 • Üretim Elemanı – Tire Üretim Tesisi
 • Üretim işçisi – Kahramanmaraş Üretim Fabrikası
 • Forklift Operatörü

Satış Temsilcisi işe alım programı ile kendisini satış alanında geliştirmek ve kariyerini bu yönde ilerletmek isteyen adaylar için işe alım yapılarak satış alanında önemli eğitimler vermektedir. İş başı eğitimleri ile kariyer yapmak isteyen adayların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için önemli bir fırsat olarak gözüküyor. Satış temsilcisi biriminde başarılı olan adaylar daha sonra Satış Uzmanı olarak terfi ettiriliyor.

Ak Gıda İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Başvurusu yapabilmek için öncelikle size uygun pozisyonları incelemelisiniz. Zira size uygun olmayan pozisyonlar için iş başvurusu yapmak zaman kaybı olacaktır. Size uygun olduğunu düşündüğünüz pozisyonlar için iş başvurusu yapmak işe alınma sürecinin daha başarılı geçmesini sağlayacaktır. Açık pozisyonlara iş başvurusu yapabilmek için kariyer.net sitesinde bir üyeliğiniz bulunması gerekiyor. Bu siteye ait üyelik bilgileriniz ile Ak Gıda kariyer sitesinde sisteme giriş yaparak açık pozisyonları göreceksiniz. Size uygun olan pozisyona tıkladığınızda daha önceden kariyer.net sitesinde oluşturmuş olduğunuz özgeçmişinizi kolaylıkla iletebileceksiniz. CV hazırlama aşamasında doğru bilgiler vermeye özen gösteriniz. Online başvuru linki; Ak Gıda İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/ak-gida-personel-alimi-ve-is-ilanlari/

Yorum Yaz