Aladağ Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Personel alımı ilanları birçok belediye tarafından yayınlanırken gözler ilçelerde yaşayan vatandaşlar tarafından ilçe belediyelerine çevrildi. Adana’nın ilçelerinden birisi olan Aladağ ilçesinin sorumlu Belediyesi Aladağ Personel alımı ile alakalı bilgiler vereceğiz. İşçi alımı ve memur alımı ile alakalı detaylı bilgiyi yazımızdan okuyabilirsiniz.

Adana Aladağ Belediyesi

Eskiden Karsantı olarak bilinen Aladağ ilçesi Türkmen boylarının koymuş olduğu bir isimdi. 1987 yılından itibaren ilçenin ismi Aladağ ilçesi olarak değiştirildi. Hiç şüphesiz ki Adana’nın gelişimi ve tarihi Aladağ’ın gelişmesine de katkı sağlamıştır. Son olarak bilinen nüfus 16653’dür. Aladağ ilçesinde Aladağ Belediyesine bağlı 31 mahalle vardır. Aladağ Belediyesinin hizmet alanları İmar, Fen işleri, Temizlik, Kültür ve Zabıtadır. Aladağ ilçesinde yaşayanların belediye üzerinden yapabileceği işlemler Vergi ödemeleri, Evlilik işlemleri, İş yeri açma ve çalışma ruhsat izinleri, Asker aile yardım bürosu, İmar ruhsatı ile alakalı işlemleri Aladağ belediyesinden yapabilmektedir. Aladağ Belediyesi aynı zamanda Adana Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir çalışma yürütmektedir.

Aladağ Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Belediyenin sunduğu bir çok hizmeti gerçekleştiren personeller Aladağ belediyesinin temsilci üyeleridir. Belediyeyi temsil eden personeller şeffaflık, dürüstlük, adillik ilkelerine esaslar çalışmaktadırlar. Aladağ belediyesinin verdiği iş ilanları hem sürekli hemde geçici personel alımları olarak karşımıza çıkmaktadır. Herhangi bir Festival ve etkinlik tarzındaki durumlarda ek personel gerektiğinde Aladağ belediyesi kısa süreli personel alımı yapmaktadır.

Aladağ Belediyesi Toplum Yararına Çalışma Programı

Aladağ Belediyesi bazı köyler ve mahalleler için Toplum yararına çalışma programı ile işkur üzerinden ilanlar yayınlamış ve yayınlamaktadır. Bu ilanlar yayınladığı zaman işkur üzerinden görüntülenmekte ve başvuru yapılabilmektedir. İlan yayınlandığı zaman web sitesinde ve sosyal medya platformlarında haber olarak geçmektedir.

Aladağ Belediyesi Memur Alımı

Aladağ belediyesi memur alımı için Kpss puanını ön görmektedir. Kpss puanı belli bir standardın üzerinde olan adaylar memur alımları için başvuru yapabilmektedir. Başvurular Aladağ Belediye Başkanlığına iletilmekte ve burada yapılacak yazılı ve sözlü mülakatlar ile işe alımlar gerçekleşmektedir.

Aladağ Belediyesi İşçi Alımı ve İş Başvurusu

Aladağ Belediyesi kısa süreli ve uzun süreli yada sözleşmeli işçi alımı yapabilmektedir. Ayrıca devletin resmi sitesi ilan.gov.tr üzerinden belediyede yapılacak herhangi bir işi yayınlamakta ve başvuru yapanları değerlendirmeye almaktadır. Örneğin belediye binasının duvarları boyanacak ise buraya ilan verilerek boya şirketleri yada boya ustalarının başvuruları ile belirlenen ücret karşılığında bu iş işi alacak kişiye verilerek gerçekleşmesi sağlanır. Ayrıca Aladağ belediyesi sözleşmeli işçi alırken Kpss sınavı gerekmeksizin alım yapabilmektedir. Bu başvuran adayların mesleğine ve yetkinliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Belediyede çalışmak isteyen ve mesleği olan adaylar ilgili ilanlara başvuru yaparak çalışabilirler. Aladağ Belediyesi ilanlarını görüntülemek için tıklayınız.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/aladag-belediyesi-personel-alimi-ve-is-ilanlari/

Yorum Yaz