Amazon Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Alışveriş siteleri içerisinde en büyük gelire sahip olan Amazon şirketi personel alımı yapacağını duyurdu. Bir çok alanda iş fırsatı sunan Amazon şirketinde çalışmak isteyenler için iş başvurularının yolunu açtı. Corona sebebi ile evden çalışmaya yönelen insanlar evden nasıl para kazanılır veya evden çalıştıran şirketler aramasını yapmaya başladı. İşte Amazon şirketinde çalışabileceğiniz pozisyonlar ve iş fırsatları yazımızda…

Amazon İnsan Kaynakları bir çok pozisyonda eleman alımı yapmaktadır. Dünya genelinde bir çok ülkede faaliyet gösteren şirket özellikle bu dönemde herkesin İnternet üzerinden alışveriş seçeneğini kullanması ile eleman ihtiyacı bulunduğunu açıkladı. Dünyada yaşanan istihdam sorununu bir nebzede olsa rahatlatacak gibi gözüküyor.

Amazon Personel Alımı ve İş İlanları

Amazon şirketi web sitesi üzerinde satış yaparken üretici ve tedarikçi firmalarında üyelerine ürün satışı fırsatı sunmaktadır. 1996 yılından beri faaliyette bulunan şirket binlerce elemana iş imkanı sunmaktadır. Bunlardan başlıca pozisyonlar ve alanlar; yönetimsel destek, Ses video ve fotoğraf prodüksüyonu, iş ve ticaret geliştirme, Satın alma ve stok yönetimi, Müşteri hizmetleri, veri tabanı yönetimi, Tasarımcı, Ekonomi bilimi, İçerik yönetimi ve editör, Donanım geliştirme, insan kaynakları, Liderlik gelişimi, Ürün yönetimi, Satış reklam yönetimi, Tedarik zinrici ve nakliye yönetimi gibi bir çok alanda iş fırsatı sunmaktadır.

Amazon İşe Alım Süreci insan kaynaklarının oluşturduğu resmi web sitesinin kariyer bölümünde yer almaktadır. Amazon Türkiye sitesi ne kadar türkçe olsa da kariyer bölümüne tıkladığınızda ingilizce dil destekli bir istihdam bölümü göreceksiniz. Bu başvurmak isteyen adaylar için kafa karışıklığı yaratsa da sizi korkutmasın. Zaten bu dönemde Amazon şirketine başvurmak isteyen adayların bir nebze de olsa yabancı dil bilmesi gerekiyor.

1- öncelikle sizi iyi anlatan bir özgeçmiş oluşturmalısınız.

2- Başvuraçağınız bölüm ile alakalı önceden bilgi sahibi olmalısınız yine de biraz daha araştırmakta fayda var.

3- Amazon sitesinde kariyer bölümüne girdikten sonra size uygun olan iş ilanını seçiniz ve tıklayınız.

4- Gerekli alanları doldurtukdan sonra önceden oluşturduğunuz özgeçmişi yükleyiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra Amazon insan kaynaklarının size dönüş yapmasını bekleyeceksiniz. Özgeçmişiniz başvurduğunuz pozisyon ile örtüşüyorsa uygun bulunmanız halinde insan kaynakları sizinle iletişime geçecektir.

Mülakat bu dönemde skype üzerinden gerçekleşmektedir. Yaptığınız görüşmenin olumlu geçmesi adına sade ve anlaşılır bir dil kullanmanız yararınıza olacaktır. Yüzyüze resmi bir görüşme yapıyormuş gibi davranın.

Binlerce personeli bulunan Amazon sirketi personellerine bir çok sosyal hak ve eğlenceli çalışma ortamı sunmaktadır. Amazon sirketinin faaliyette olduğu ülkeler; Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, İspanya, Abd, Singapur ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Amazon şirketine iş başvurusunu nasıl yapacağınızı anlattık. Aynı zamanda herhangi bir ürün satışı yaptığınız büyük küçük bir işletmeniz var ise ürünlerinizi Amazon şirketi üzerinden de satışa sunabilirsiniz. Amazon Personel alımı ve iş başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/amazon-personel-alimi-ve-is-ilanlari/

Yorum Yaz