Aselsan Personel Alımı ve İş Başvurusu 2023

Aselsan İnsan kaynaklarının yayınladığı açıklamaya göre Aselsan personel Alımı yapacak. İş başvurularını kabul edeceğini söyleyen Aselsan İnsan kaynakları iş arayanların başvurularını bekliyor. Vizyonu ve misyonu ile kendini diğer şirketlerden ayıran Aselsan bu konudaki çalışmalarına büyük öncelik veriyor. Aselsan Personel Alımlarında nelere dikkat ediyor ? aselsan iş başvurusu nasıl yapılır ? Aselsan hangi departmanlara personel alımı yapacak. İş başvuru formunu nereden doldurabilirim ? Hepsi yazımızın devamında…

Aselsan Personel Alımı

Türkiye’nin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir çok ihtiyacına değinen Aselsan Türkiyenin ve Tsk’nın dışa bağımlılığını azaltmayı hedeflemiş bu ölçüde çalışmalarını büyük bir önemle devam ettirip tüm dünyada kendi marka değerini arttırmak adına büyük bir misyon sahibi olmuştur. Milli ölçüde değerlerin bir kez daha doğru yere değinildiğinin altını çizen Aselsan Personel alımlarında da büyük bir titizlik göstermektedir.

Aselsan üretime yönelik çalışmakta ve Türk silahlı kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.Lütfen iş başvurusu yaparken bunları gön önünde bulundurup size göre bir iş olup olmadığına bakınız.İş başvurularınız sistemde bekletilir ihtiyaç anında aranır/çağrılırsınız. elemanpersonelalimi.com olarak herkese istediği işi bulması konusunda yardımlarımızı sunmaya devam edeceğiz.

Aselsan Faaliyet alanları
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği​
 • Makine Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • İşletme
 • İktisat
 • Uluslararası İlişkiler
 • Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
 • Fizik
 • Havacılık ve Uzay Mühendisliği
 • Endüstri Ürünleri Tasarımı
 • Mekatronik Mühendisliği
 • ​İnşaat Mühendisliği

Aselsan İnsan Kaynakları

Eğitim Olanakları

Tüm çalışanlarımız için görev tanımları doğrultusunda yapacakları yüksek lisans ve doktora eğitimi kapsamında kullanılabilecekleri ücretli izin olanakları, yurtdışında doktora seçeneği ve gerekli durumlarda yabancı dil kursu gibi olanaklarımız bulunmaktadır.

Esnek Çalışma Saatleri

Tüm yerleşkelerimizde iş akışına göre belirlenebilecek esnek çalışma saatleri uygulanmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası

Tüm çalışanlarımızı kapsayan, eş ve çocuklar için kapsamını genişletebileceğiniz, çalışanlarımıza verdiğimiz değer ve eşitlik ilkelerine uygun, genel piyasa uygulamalarının üzerinde bir özel sağlık sigortamız bulunmaktadır.

Servis Hizmetlerimiz

Tüm yerleşkelerimizde sadece merkezi noktalara değil semtlere kadar uzanan, 200’den fazla servis aracıyla, geniş bir servis ağımız bulunmaktadır. Fazla mesai saatlerimize uygun servis olanağımızın yanında Yüksek Lisans ve Doktora’ya devam eden çalışanlarımız için ODTÜ, Bilkent, Hacettepe gibi üniversitelere, derslerine rahatça gidip gelebilecekleri, servis olanaklarımız da bulunmaktadır.

Sosyal Etkinlikler

Tüm çalışanlarımız için her yıl yenilenen ve bölümleri ile birlikte kullanabilecekleri, masraflarının tamamı şirketimiz tarafından karşılanan sosyal etkinlik olanakları yer almaktadır.

İzinler

Tüm yerleşkelerimizde belirlenen süreler dâhilin de ve iş akışınıza göre kullanılabilecek belirli süreler dahilinde ücretli izin hakkınız bulunmaktadır. ASELSAN’da yıllık izin hak ediş kotaları, SGK Kaydı bulunan önceki deneyimleriniz dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Bu kapsamda, ASELSAN’da çalışmaya başlamanızdan önceki hizmet sürenize karşılık gelen yasal izin hakkınız hiçbir kayba uğramadan kullanılabilmektedir.

Yemekhane Hizmeti veya Yemek Fişi

Yerleşkelerimizde lezzetli menülerden oluşan yemeklerinizi yiyebileceğiniz yemekhanelerimiz ve ayrıca yemekhane bulunmayan lokasyonlarımız da kullanabileceğiniz yemek fişi uygulamamız bulunmaktadır.

Spor Alanı

Tüm çalışanlarımızın mesai dışı saatlerde kullanabileceği spor alanları mevcuttur.

Kütüphane Hizmeti

Tüm yerleşkelerimize hizmet veren ve elektronik yayınlardan, süreli yayınlara kadar uzanan geniş kaynak yelpazesine sahip kütüphanemiz bulunmaktadır.

Revir Hizmeti

Tüm çalışanlarımıza hizmet veren işyeri hekimlerimiz ve hemşirelerimiz bulunmaktadır. Ayrıca yerleşkelerimizde hizmet veren sabit laboratuvarlarımızla zaman kaybetmeden tüm tetkik işlemleriniz tamamlanmakta ve ilk kontrolleriniz yerleşke içinde yapılabilmektedir.

Kreş Olanağı

Şirketimiz bünyesinde yer alan ASELSAN Kreş ve Anaokulu, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 2013 yılı “Bebek Dostu İşyeri” ödülüne layık görülmüştür. ASELSAN Kreş ve Anaokulumuz alanında deneyimli öğretmenlerimizle ve bünyesinde bulunan bebek sınıfı, emzirme bölümleri ile 0-6 yaş çocukları olan annelerimize destek olmaktadır.​

Aselsan Memur Alımı ve Mühendislik İş Başvurusu

Aday Mühendislik için başvurular her yıl yaz döneminde (Haziran-Eylül) web sitemizdeki iş başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılmaktadır. – Aday Mühendislik için başvuran adayların başvurularının kabul edilebilmesi için; o Mühendislik alanında Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birinde eğitim hayatlarına devam etmeleri, o 3. sınıftan 4. sınıfa 4 üzerinden en az 3 not ortalaması ile geçmiş olmaları gerekmektedir.

Aday Mühendis olarak ASELSAN’da çalışan öğrenciler haftada en az 1,5 gün (yarı zamanlı) çalışmaktadırlar. Bu süre haftanın değişik günlerine paylaştırılarak çalışılabilmektedir. Aday Mühendislik için değerlendirilen branşlar ASELSAN’ın faaliyet alanları ve istihdam ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. okul ve öğrenci başarı durumu dikkate alınarak stajyerlerimiz belirlenmektedir.

MESLEKİ EĞİTİM BAŞVURU KOŞULLARI; Mesleki Eğitim için başvurular 1-28 Şubat tarihleri arasında web sitemiz üzerinden mesleki eğitim (Endüstri Meslek Liseleri İçin) başvuru formu doldurularak yapılmakta olup adayların başvurularına ek olarak; o 1 adet vesikalık fotoğraf, o 1 adet Nüfus Cüzdanı fotokopisi, o 1 adet Öğrenci Velisi Nüfus Cüzdanı fotokopisi, o Son Dönem Karne fotokopisi, 15 Mart tarihine kadar ASELSAN A.Ş. Eğitim Müdürlüğü’ne iletmeleri gerekmektedir. – Adayların aşağıda belirtilen alan/dallardan birinde eğitim hayatına devam ediyor olması beklenmektedir. – Mesleki Eğitim için değerlendirilecek adayların 11. Sınıf ilk dönem not ortalaması 100 üzerinden en az 50 olmalıdır. Başvuru yapan adaylar arasından, ASELSAN’da Mesleki Eğitim için seçilen öğrenciler belirlenirken akademik başarı dikkate alınmaktadır. – Yarıyıl veya yaz döneminde staj yapan Teknik Lise öğrencileri için staj olanağımız bulunmamaktadır.

Aselsan İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aselsan’da çalışmak için vermiş olduğumuz başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Aselsan İş başvurunuz Aselsan İnsan kaynaklarına iletilir. Aselsan insan kaynaklarında değerlendirilen başvurunuz olumlu bulunur ise mülakat için Aselsan İnsan kaynaklarına çağrılırsınız. Aselsan İş başvuru formunu doldurmak için Aselsan web sitesindeki kayıt formuna kayıt olarak öncelikle web siteye giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak iş başvuru formunu doldurarak cv nizi Aselsan İnsan kaynaklarına iletebilirsiniz. Aselsan personel alımlarına başvurmak ve iş başvuru formunu doldurmak için tıklayınız.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/aselsan-personel-alimi/

Yorum Yaz