Avcılar Belediyesi Personel Alımı 2023

Avcılar Belediyesi Personel Alımı yapmak için dönem dönem iş ilanları yayımlamaktadır. İstanbul ilinde Avcılar ilçesine hizmet veren Belediye, insan kaynakları aracılığı ile açık pozisyonları paylaşmaktadır. Bu ilanımızda Avcılar ilçesi ilgili bilgilere ulaşabilir, İstanbul Avcılar Belediyesi İş ilanları için nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Avcılar Belediyesi Memur Alımı, İşçi Alımı ve İş İlanları için yazımızın devamını okuyunuz…

Avcılar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul Avcılar ilçesi çok eski dönemlere dayanan bir yerleşim yeridir. Eski yıllarda köy statüsünde olan Avcılar, 1966 yılında Belediye olmuştur. Bu süreçten sonra hızla gelişmeye başlayan Avcılar ilçesi İstanbul’un en değerli ilçelerinden birisi olmuştur. Bununla birlikte Avcılar Belediyesi teknolojinin getirdiği yenilikleri kente entegre ederek daha da gelişmesini sağlamaktadır. İlçenin Nüfusu 436.897 olarak kayıtlara geçmiştir.

Belediye misyonu itibari ile nesle ayak uydurarak kamu yararlarını gözetmekle birlikte, ilçede yaşayan halkın yaşam standartlarını bir yukarı taşıma hedefi gütmektedir. Memnuniyete dayalı hizmet anlayışı ile katılımcı, Şeffaf, herkese eşit imkanlar tanıyan ve çevreye duyarlı, sosyal bir belediye olma hedefi ile her geçen gün kendini daha da geliştirmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile istişareli çalışmalar yapmaktadır.

İstanbul Avcılar Belediyesi benimsediği vizyon itibari ile hesap veren, kültürel mirası sahiplenen, sosyal ve ekonomik geliştirmeler yapan, canlıların yaşam haklarına saygı duyan ve savunan öncü belediyelerden birisi olmak için çalışmaktadır. Buna göre ekonomik desteklerin yanı sıra istihdam içinde önemli katkılar sağlamaktadır. Belediye İş İlanları imkanı sunarak bölgede yaşayan halka çalışma fırsatı sunulmaktadır.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları Avcılar Belediyesinin daha iyi hizmet verebilmesi için çalışmalar yapmaktadır. Belediye personelinin performans takibini yaparak gerekli eğitimleri sağlamaktadır. Bunun yanında Maaş, Bordro, Yıllık izin, İstifa, Eğitim, İşe alım ve Belediyenin personel eksikliği yaşadığı alanları belirleyerek personel alımı yapmak gibi görevleri tanzim eder.

Belediyenin belirlediği hedeflerde aktif rol oynayarak, hedeflere ulaşmakta destekçidir. Belediye personeli olan İşçi ve Memur haklarını koruyarak, özlük haklarını saklı tutmaktadır. Bunun yanında nöbetçi personel listesini hazırlamakla sorumludur. İnsan kaynakları belediyenin personel ihtiyacı bulunan alanlarını belirleyerek mülakat teknikleri ile iş başvurusu yapan tüm adayları eşit şartlarda değerlendirmektedir.

İstanbul Avcılar Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı için dönem dönem iş ilanları yayımlanmaktadır. Belediye oluşan açık pozisyonlar ve yeni iş alanları için doğan memur ihtiyacını insan kaynakları aracılığı ile karşılamaktadır. Memur alımı için genellikle KPSS puanı istenmektedir Belirlenen puan barajını aşan adaylar iş başvurusu yaparak mülakatlara katılabilirler. İlan olunduğu zaman ilan detaylarında istenilen KPSS puanı, işe alım şartları ve başvuru şartları gibi kriterler ilan detayında paylaşılmaktadır. Bunun yanında her zaman geçerli olan bir şart vardır, oda Kamu haklarından mahrum olmamak.

İstanbul Avcılar Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımı genellikle Belediyenin gerçekleştireceği projelere istinaden yapılmaktadır. Bununla birlikte belediye bünyesinde çalışan kadrolu işçilerde bulunmaktadır. Kadrolu pozisyon açıldığı zaman ayrıca belirtilmekte ve iş ilanları yayımlanmaktadır. İşçi alımı belediyenin gerçekleştireceği proje için insan kaynaklarından personel talep etmesi ile mevsimlik işçi veya geçici işçi alımı yapılmaktadır. Proje bitiminde sözleşme işçi tarafından veya işveren tarafından fesih edilebilir. Daimi işçi alımı ilanı ile başvuru yapan adaylar Avcılar Belediyesi bünyesinde sürekli çalışırlar.

İstanbul Avcılar Zabıta Alımı

Zabıta alımı yapan belediyelerden birisi de Avcılar Belediyesi olmaktadır. Belediye zabıta müdürlüğü kadrosunda oluşan açık pozisyonları yayımlayarak Zabıta Alımı yapabilmektedir. Zabıta alımı için genellikle KPSS puanı şart koşulmaktadır. Bunun yanında kamu haklarından mahrum olmamak, devlete karşı suç işlememiş olmak ve tabi ki iş gereği sabıka kaydınızın temiz olması gerekir. Ek şartlar İş İlanları yayımlandığı zaman ilan detayında ayrıca belirtilir.

Çalışabileceğiniz Pozisyonlar

 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Mesleki İşçi
 • Sağlık Personeli
 • Şoför
 • Temizlikçi
 • Çaycı
 • Güvenlik Görevlisi
 • Düz Memur
 • Mevsimlik İşçi
 • Park ve Bahçe Sorumlusu
 • İnşaat Ustası
 • Vasıfsız Eleman

Avcılar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye bünyesinde işe girmek ve çalışmak istiyorsanız öncelikle belediyenin resmi web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip etmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni Belediyelerin iş ilanlarını nadiren yayımlaması ve açık pozisyonların özel şirketlere göre daha az oluşmasından dolayıdır. Bu nedenle belediyeyi takip eden adaylar yayımlanan ilanlardan haberdar olur ve daha hızlı başvuru yapabilirler. Belediyeyi takip edebilmek için sosyal medya hesapları şu şekildedir; İnstagram, Facebook

İş Başvurusu yapmak isteyen adaylar iş ilanlarının yayımlandığını gördü ise 3 şekilde iş başvurusu yapabilmektedir. Öncelikle Belediye iş-kur ile entegre çalışmaktadır. İş ilanlarını iş-kur üzerinden yayımlayarak iş başvuru formu doldurma şansı sunabilmektedir. Bir diğer yöntem ise belediye resmi web sitesi üzerinden paylaştığı iş başvuru formunu doldurmaktır. Son olarak iş başvurusu yapmak isteyen adaylar Avcılar Belediye Başkanlığına giderek iş başvurusu yapmak istediklerini söylemeleri yeterlidir.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/avcilar-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz