Balık Burcu Yükseleni Özellikleri

Balık burcu yükseleni diğer çevresinde olan insanları duygusal, hassas, uyumlu ve anlaşılması zor özellikleri ile etkisi altına alır. Bu dünyada yaşarlar ama yaşadıkları fark edilmez. Dünyanın maddesel ve soyut kavramlarından ayrılıp, ruhsal bir hayatın içinde yaşayan kişilerdir. Dünyevi istekleri gözün gördüğü kavramların dışında olması, onların istediği şeyi elde etmelerine engel teşkil etmez. Rüya ve hayal aleminde bu isteklerini gerçekleştirerek yaratıcılık özelliği ile dünyaya aktarırlar.

İki farklı kişilikmiş gibi hareket edebilirler. Birbirine ters bağlı iki balık işaretinin sebebi de farklı iki gezegenin işaretlerine sahip olmasından kaynaklıdır. Balığın biri yukarı bakarken diğeri aşağı bakar. Biri sevgiyi diğeri kıskançlık ve kaygıyı, biri mantığı ifade ederken diğeri sağduyuyu ifade ederek, iki farklı kişilikmiş gibi hareket etmesine ve bir öyle bir böyle davranmasına neden olacaktır. Esrarengiz, duygusal ve hayal alemi zengin biri olmanız sizi diğer insanlardan ayıran en belirgin yanınızdır. Bu özelliğiniz çoğu zaman anlaşılmanızı zorlaştıracaktır. Sahip olduğu hayal gücünü, yaratıcılık alanında kullanması kimsenin başaramayacağı şeylere imza atmasına neden olacaktır.

Balık Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

Duygusallığın Dibine Vurur

Öylesine duygusal ve hassastır ki, gözyaşları göz pınarlarında gizlenmiş her an ağlamaya hazırdır. Ağlamak için başına kötü bir şey gelmesi ve acı çekmesi gerekmiyor, duygusal bir sahne bile bunun için yeterli olur. En katı ve mantıklı burçların duygusal olarak dengede kalması onun eseridir.

Yokmuş Gibi Yaşar

Kendi hayal aleminde yaşayan, herkesten farklı ve özellikle gençlik dönemlerinde bu dünyada yaşamıyormuş gibi kendinden kopuk yaşarlar. İç dünyalarında gerçeği bulma arzusu içinde hareket etseler bile, kırılmaktan ve incinmekten korkmaları, onları yaşama karşı zayıf kılar.

Yönlendirilen Kişilik

İş ve özel hayatlarında başkalarının fikirlerine önem veren, yönlendirilerek hareket eden balık burcu yükseleni, yanılmaya ve hata yapmaya müsait biridir. Başkalarının sözlerine itibar etmesi, kendi kişiliğine olumsuz yakıştırma ve iftira atılmasına neden olur. Yapılan bu çirkinlik karşısında, kendisini savunma veya ifade etmekte zorluk yaşar. Dürüst olsalar bile, çevresinde bulunan düzgün insanları da bu nedenle kaybetmesi söz konusu olur.

Merhamette Sınır Tanımaz

O kadar merhametlidir ki yardım isteyen birine cebindeki tüm parayı verebilir. Bu onun rutin yaptığı bir durumdur. O an hissettiği merhamet duygusu kendisini düşünmesinin önüne geçerek, zor durumda kalmasına neden olabilir. Duyguları o kadar yoğundur ki, karar verirken bile mantığının önüne geçer.

En Uyumlu Çalışan

Hedefleri açısından bakıldığında hırslı olmaması, kendi fikirlerini ortaya koymadaki zayıf yönü, idareci konumunda görevde görülme olasılığını azaltır. Bir ihtimal idareci olsalar bile kısa sürede görevinden alınırlar. O yüzden iş hayatında, idare edilmesi gereken, ekipçe çalışma konusunda uyumlu davranışlar sergileyen kişiler olarak görülür.

Mistik Dünyanın Gizemli Müdavimleridir

Duygusal olduğu kadar sezgileri de kuvvetli olan balık, mistik dünya frekansına uyumlu bir burçtur. Hislerinde kuvvetli öngörüye sahip olması, yükseleni balık olanlarında bu hislerden etkilenmesine neden olacaktır. Psişik güçlere sahip olması, onun astroloji ve fal dünyasında aranan ve danışılan insanlar içinde yer almasına neden olur. Empati kurma ve sezgileri onun iyi bir şifacı olmasında da etkilidir. Kendini bu konuda geliştirmesi onun bu hayattaki amacına ulaşmasında da yardımcı olacaktır.

Hayal Dünyası En Zengin Kişileridir

Sezgileri ile hayal dünyası birleştiğinde yaratıcılıkta sınırları zorlayan burçtur. Hümanist, sevgi ve barış onu ifade eden kelimelerdir. Bu nedenle hayatlarını ses, sembol ve hareketlerle ifade etmeye meyillidirler. Ünlü şarkı sözü yazarları, bestekarlar ve şarkıcılar, sahne sanatları, drama, görsel sanatlar, dans, müzik onların içinden çıkmaktadır.

Çok yönlü ve olayları mantık çerçevesinde anlamaya çalışırlar, kendi oluşturdukları katı ve kuralcı yanları hayatlarından bir çok şeyi çıkartmalarına neden olur. Yakın çevresi ile hayali tavırlarından dolayı da çoğu zaman sıkıntı yaşarlar. Karamsar ve iyimser arasında kalan yapıları, kararsız duruşları, odaklanma ve düşüncelerini toparlama konusunda önündeki en büyük engellerden biridir.

İlişkide olduğu insanlara karşı aşırı bir güven duygusu ve sevgileri vardır. Genellikle dindar ve batıl inançları olan kişilerdir. Çevrelerine bir şekilde adapte olurlar, sabırlı, nazik, cömert, samimi, şefkatli, iyi huylu ve duyarlı kişilerdir.

Burcunuzun yükseleni dünyada şahsi olarak, huzur, hayal, sembollerine olan hayranlığınızın sebebidir. Sosyal hayattan biraz çekiniyor ve çoğu zamanınızı, müzik dinleyerek, kitap okuyarak, sanatla içli dışlı etkinliklere katılarak bir kaç samimi arkadaş ile zaman geçirmenizin sebebi, yükselenin etkilerinden kaynaklı olacaktır.

Sağlık Riskleri

Genellikle iç hastalıkları düzensizliği, şeker hastalığı, ayaklarına bağlı yaşanan hastalıklar ile karşı karşıya kalabilir. Duygusal olduğu için, psikolojik hastalıklara yakalanma riskleri de vardır. İlaç kullanımına karşı da alerjik reaksiyon gösterebilirler.

Fiziksel Özellikleri

Farklı görünümlere sahip ender burçlardır. Balık eti veya tombul yapıları, boyları ise ortalamaya yakındır. Büyük, belirgin çekici ve yavaş hareket eden hipnotize etkiye sahip gözleri vardır. Gizemli ve sakin bir görünümleri dışında, kişilik analizine göre fiziksel bir sınıflandırma yapmak, onlar için oldukça zordur.

Yükselen Balık Burcu Kadını Özellikleri

Evde, işte ve özel hayatında yükselen balık burcu kadını farklı özellikler gösterebilir. Özel ilişkilerinde, ailesinde ve sevdiklerine karşı aşırı güvenir, teslim olur ve duygusal yaklaşır. İş hayatında ise başarılı olmak için hırslı olabilir. Fakat hırsını kamufle ederek hedeflediği noktaya ulaşmayı seçer. Fakat hırslı olmak ve ketum bir tutum sergilemek ona göre olmadığı için çabuk pes eder. Sulu gözlü ön yargısını silerek, mücadeleci kapasitesinin de olduğunu ortaya koyabilir. Evi onların ikinci aşklarıdır. İhtiyaç duymadıkça evinden çıkmak istemeyecek, ev işlerini büyük bir zevkle yaparak, misafir ağırlamaktan memnuniyet duyacaktır. Evine ve eşine bağlı, misafirperver ve zor günlerin kadını unvanına sahiptir. Her şeyin en güzelini isteyen biri olsa da, duyguları her zaman ilk planda yer alır ve sevdiği adam ile omuz omuza mücadele edecek kişilerdir.

Para

Para hayatında ilk önceliği olmasa da, parayı sevmediği veya istemediği anlamına gelmez. Para onun için özellikle başkalarına yardım etmek, insanlığa faydalı olmasında bir araçtır. Her gün mutlaka yardım edecek birilerini bulur, acılarına merhem olmak için fırsat kollarlar. Sezgileri kuvvetli ve hayatın sunduğu gerçeklerden korkmadan keşfetmeye gönüllüdür. Mistik hayat ile sevgi ve şefkati birleştirerek gerçeğe dönüştürmek ve insanlığa faydalı olmak ister.

Zıtlıkların Arasında Denge

Jüpiter ve Neptün balık burcunun yönetici gezegenleridir. Jüpiter iyimserlik, cömertliğin, Neptün ise rüyalar, bilinç dışı, duyarlılık ve gerçekliğin gezegenidir. Zodyak’ın ise 12. burcudur. İki zırt kutbun idealizmini temsil eder. Hep iki seçenek arasında kalarak bir tercih yapması gerekir. Yaşamın zorluğunu seçerek en tepeye veya kolay yolu seçerek en dibe batabilir. En tepede ise müzik, ahenk, uyum, güzellik içinde yüzerek aslında huzura da kavuşabilir. İki kutbun arasında dengeyi bulmanın idealini yaşarlar. Kendi iç huzurlarını bulmalarında en önemli etkende başkalarına yardım etmekten geçer.

Bakışları tarafından hüzün ve şiirimsi konuşmaları ile hemen fark edilen kişilerdir. Sakin görüntüsünün altında fırtınalar kopar fakat kendi halinde yaşar ve sorunlar içinde boğulurlar. Kimseyi kendi sorunları ve acıları ile sıkmak istemezler. Yaratıcı yönü ile ele aldığı her şeyi değiştirerek güzelleştirirler.

Bulunduğu yeri de güzelleştirme gücüne sahiptir. Yürüyüşü ile kendini belli eder, aşksa yaşam kaynağı gibidir. Her zaman aşkı arar ve yaşamak isterler, bu nedenle çevreleri oldukça kalabalıktır. O kalabalığın içinde gerçek aşkını ararken yıpranıp, hayal kırıklığına uğramaları ise kuvvetle muhtemel.

Yükselen Balık Burcu Erkeği Özellikleri

Duygusallığı ön planda sezgileri ile hareket eder. Sosyal ortamlarda bu yönü ile fazla göz önünde bulunmadığı gibi, cesarette gösteremezler. O ortamda cesaret gösterecek frekansı beklerler. Sırf bu nedenle karşısından olumlu bir hareket bekler ve o harekete gelmedikçe duygularını açıklamaya cesaret edemezler. Karar alma aşamasında karşıt kutupların etkisi ile sonuçlar istendiği gibi olmayabilir. Denge aşamasında başkalarının fikirlerinden etkilenerek pratik düşünemediği için farklı kararlar alabilirler.

Aşk Adamı

Yükselen balık burcu erkeği, romantizmin romanını yazacak kadar ince ve duygusal biridir. Aşkta aradığınız romantizm ise bu erkekler tam size göre olacaktır. Birçok erkek duygularını göstermekte zorlandığı halde, kadın ruhundan anlayan ve onu şımartması gerektiğini bilen kişilerdir.

Yaratıcı bir kadın ile birlikte olduğunda sürprizleri ile kendini özel hissettiren, birçok aktivite yaparak ortamı renklerdiren tam bir salon beyefendisidir. Kendi gibi duygularını gösteren bir kadınla birlikte olmak ister. Eğer balık kadını dışında başka bir burç ile birlikte ise beklediği duygusallığın karşılığını bulma konusunda da biraz hüsrana uğrayabilir.

Gerçeklerin dışında çoğu zaman hayal aleminde yaşamaya odaklıdırlar. İş yerinde, derste, toplantıda uzaklara dalmış derin düşünce içinde onu görmek olağandır. Utangaç tavırlara sahiptir, bu da iş ve özel hayatında kendini ifade edememe açısından problem yaratmaktadır.

Bazı zamanlar kendini suyun derinliklerine atarak boğulmamak için debelenip dururlar. Böyle anlarda ona yardım elinizi uzatıp, her zaman yanında olduğunuzu ona hissettirin. Acısını hissedin ve merhametinizle, şefkatinizle bir anne gibi onu sarıp sarmalayın. Yaralarına merhem olun ve onu tekrar ait olduğu suya bırakın.

Ortamın En Kibar ve Janti Adamıdır

Oldukça seçici biridir, konuşkan olduğu için dinleyici bir partner isterler. Saatlerce konuşarak kendini ifade edecek enerjiye sahiptir. Ona katlanacak, sabırlı davranacak, dinleyecek ve duygusallığını deneyimleyecek biri olmalı. Aradığı aşkı bulana kadar birden çok kadın ile birlikte olduğu için çapkın biri olma ihtimali de vardır.

Ağlamakla gülmenin arasında yaşarlar. Neşeli bir ortamda gözleri buğulanıp duygularını belli ederler. Ne oldu da birden ruh hali değişti diye kendinizi sorgulamanıza neden olurlar. Küçük şeylerle mutlu olmayı beceren ama bir o kadarda gel gitleri olan, mantıklı olmak isterken, duygularının etkisinden kurtulamayan ve bundan tatmin olan biridir.

Mistik dünyanın öncüsü, felsefenin en dişli savunucusu, doğanın kaşifleri bu burçlardan çıkar. Başkaları için çok önemli olmayan bu konular, yükseleni balık olan kişilerin can damarı, hayatının anlamını teşkil eder. Hayal kurmak kadar, rüyalara akmakta onlar için çok kolaydır.

İş Hayatı ve Kariyer

Hırslı ve kariyer hedefleri olan bir çok erkeğin aksine, utangaç yönü yüzünden bunu talep bile edemez. Bu nedenle kendisine verilen ve sınırları çizilmiş görevleri harfiyen yerine getiren başarılı bir çalışandır. Sanatsal alanlara olan ilgileri duygusal yönlerini daha da ortaya çıkartacaktır. Aktör olmaları bakışları ile yaptığı rolün hakkını verecektir.

Paraya düşkün biri olmadığı gibi, paranın yönetimi konusunda da pek başarılı değildir. Merhametli ve iyi kalpli biri olması yardım söz konusu olduğunda elinden geleni yapmasına neden olur. Bu nedenle kendi ihtiyaçlarını göz ardı edip, zor durumda kalabilirler.

Sağlık Sorunları

Çok hassas olmaları çevrelerinde yaşanan bir çok negatif olaya ayna görevi görerek etkilenmektedir. Hayaller ve gerçekler arasında sıkışıp kalırlar. Çevreden kopuk ve sürekli düşünceli ruh hali içinde yaşarlar. Sorunlarına çözüm ararken çoğu zaman uykusuz kalırlar, bu yüzdende sinirlerine hakim olmakta zorlanırlar. Gerçeklerin ağırlığı altında ezilerek psikolojik açıdan tedavi görmeleri ve ilaç kullanmaları mümkün olacaktır. Ayakları oldukça hassastır ve çabuk üşütürler. Elinde mendil burnunu çekmekten kurtulamazlar, dirençleri zayıf olduğu için çabuk hastalanıp yatağa düşerler.

Yorum Yaz