Bankalara özel Güvenlik Alımı İş İlanları 2023

Dünya nüfusunun artması ile birlikte güvenlikte her şirketin önceliği olmuştur. Güvenlik önceliği olan şirketlerin en başında ise Bankalar gelmektedir. Bütün banka şubelerinde ve genel müdürlüklerinde mutlaka güvenlik personeline yer verilmektedir. Bazı bankalarda Güvenlik Görevlisi personeli banka bünyesinde çalışırken bazı bankalarda ise bir güvenlik şirketinden temin edilmektedir. Genellikle Silahlı Güvenlik Sertifikası bulunan adaylar bu iş için uygun görülmektedir. Bankalar ile ilgili güvenlik görevlisi iş ilanlarını beraber inceleyeceğiz.

Bankalara özel Güvenlik Alımı İş İlanları

Bankada çalışmak isteyen özel güvenlik görevlisi adayların kesinlikle Silahlı Güvenlik Sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Bankalar bu iş için Silahlı sertifikalı personelin dışında Sert duruşu olan tehlike anında sorumluluk alabilecek, Can güvenliğini sağlayabilecek adayları seçmektedir. Genellikle banka şubelerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan kişiler müşterilere yardımcı olma konusunda da hassas olmalıdırlar. Bu sebeple banka yönetimleri Güvenlik görevlilerinin sempatik ve güler yüzlü olmasına da önem vermektedir.

Özel güvenlik Banka Sınavları

Her banka dönem dönem ihtiyaç duyulduğunda veya açık pozisyon bulunduğunda Güvenlik Görevlisi alımı yapar. Güvenlik alımı için gereken şartların dışında başvuru yapan adaylar Banka nezdinde sınava tabi tutulur. Genel yetenek sınavı gibi bir prosüdür uygulanır. Güvenlik görevlisi sertifikasını edinmek isteyen adaylarda sertifika sahibi olmadan önce belirli eğitimler alarak güvenlik ile alakalı geniş kapsamlı bir sınava tabi tutulurlar. Bu sınavlar hem kariyer için hem de güvenlik işi için hayati önem taşımaktadır.

Silahlı özel güvenlik iş ilanları banka şubeleri ve genel müdürlükleri tarafından yayımlanmaktadır. Özel Güvenlik Görevlisi olarak Bankalara iş başvurusu yapmak isteyen adaylar ilgili bankaların iş ilanlarını takip ederek açık pozisyon oluştuğunda başvuru yapmaları gerekmektedir. Türkiye’nin her ilinde bulunan bankalar tarafından yayımlanan iş ilanları yine bankaların insan kaynakları departmanı ile başvuran adaylar mülakata alınmaktadır.

Özel Güvenlik Mesleği İçin Aranan Şartlar

  • Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Ruhsal ve fiziksel sağlığı yerinde olan
  • Mesai saatlerine riayet edebilecek
  • Takım çalışmasına Yatkın
  • Sakin ve sabırlı
  • Güler yüzlü ve doğru iletişim kurabilen
  • Erkek adaylar için Askerlik engeli bulunmayan

Özel Güvenlik Görevlisi Banka İş İlanları

Aşağıda bulunan Banka Güvenlik Görevlisi İş İlanlarına tıklayarak açık pozisyonları görebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bankalara-ozel-guvenlik-alimi-is-ilanlari/

Yorum Yaz