Başakşehir Belediyesi Personel Alımı İş İlanları 2023

Başakşehir Belediyesi Personel Alımı için iş ilanları yayımlayarak işe alım yapmaya devam ediyor. İstanbul iline kamu hizmeti sağlayan belediye birçok pozisyonda iş fırsatı sunmaktadır. Memur alımı, İşçi Alımı ve Personel alımı gibi statülerde iş imkanı tanımaktadır. Başakşehir Belediyesinde çalışmak isteyen adaylar bu ilanımızdan Belediye ile ilgili Detaylı bilgi edinerek İş Başvurusunu nasıl yapabileceklerini öğrenebilirler…

Başakşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul Başakşehir Belediyesi, İstanbul ve ilçelerine hizmet eden belediyelerden birisidir. Birçok alanda yaptığı çalışmalar ile Başakşehir halkının yaşam standartlarını yükseltmektedir. Başakşehir 2008 yılına kadar çevresindeki ilçelere bağlı bir beldeydi. 2008 yılında kendi başına bir ilçe olmasına karar verildikten sonra Başakşehir Belediyesi olarak hizmet verilmeye başlandı.

İlçede nüfus 500.000’e yaklaşmış bulunmaktadır. Bu nedenle belediye yeni projeler, kentsel dönüşümler, park ve bahçe projeleri gibi projeler üreterek hem nüfusun yerleşiminde hem de sosyalleşme anlamında gelişmesi sağlanmaktadır. Buna akabinde yaşamak için tercih edilen bir ilçe olmak için hizmet vermektedir. Başakşehir Belediyesi İş İlanları yayımlayarak bölgede istihdam bakımından da destekçi olmaktadır.

Belediye İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları Belediye çalışanlarının birçok konuda destekçisi konumundadır. Özlük hakları, Yıllık izin, Maaş, Bordro, Eğitim ve İşe alım konularında Belediye personelleri ile ilgilenmektedir. Bunun yanı sıra Belediyenin personel eksiği olan birimlerini tespit ederek işe alım için iş ilanları yayımlamaktadır. İş İlanları yayımlayan insan kaynakları nitelikli adayları işe almak hedefi ile ilan yayımlamaktadır.

Kariyer hayatınızın önemli bir parçası olabilecek olan Başakşehir Belediyesi, Devlet kurumlarında çalışmak isteyenler içinde önemli bir yere sahiptir. İnsan kaynaklarının sağladığı eğitimler ile işlerinde geliştirilen çalışanlar, daha yetkin ve daha nitelikli bir performans sergileyemeye başlar. İnsan kaynakları sadece mesai saatlerinin doldurulması değil aynı zamanda çalışanların performansını arttırmasını beklemektedir.

Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Personel alımı yapılabilen pozisyonlar hayli fazladır. Birçok pozisyonda iş ilanı yayımlanabilmektedir ancak, kategorize etmek gerekirse iş ilanları şu başlıklar altında yayımlanabilmektedir; Memur Alımı, İşçi Alımı, Eleman Alımı ve Zabıta Alımı gibi belirlenen pozisyonlar üzerinde değerlendirilen statüler ışığında iş başvuru formu kabul edilmektedir.

Memur Alımı

Dönem dönem belediye bünyesinde açılan pozisyonlar için yada genişleyen iş ağında ihtiyaç duyulan memur alımı için iş ilanı yayımlanabilmektedir. Belediyenin ihtiyaç duyduğu pozisyon için nitelikli ve yetkin adaylar işe uygun olması durumunda alım yapılabilmektedir. Bunun yanında başvuracak adayların KPSS sınavına girmiş ve yeterli puanı almış olması gerekmektedir. Bununla beraber işe alım kriterleri yayımlanan ilan doğrultusunda belirtilerek başvuru yolu ilan edilmektedir.

İşçi Alımı

Belediyenin gerçekleştirdiği mevcut projeler ve planlanan projelerde görevlendirilmek üzere Geçici işçi alımı yapılabilmektedir. Bunun yanında Belediyenin sürekli gerçekleştirdiği hizmetlerde alınacak işçi adayı için Daimi işçi alım ilanı açılabilmektedir. İşçi alımı belediyenin planladığı projelere göre mevsimsel olarak yapılabilmektedir. Bu pozisyonlar için genellikle meslek bilgisi ölçülür ve okur yazarlık yeterli görülmektedir. İşçi alım ilanı ilan.gov.tr üzerinden duyurularak başvuruya açılmaktadır.

Zabıta Alımı

Bu pozisyonda alım yapılabilmesi için iş ağının genişlemesi veya mevcut kadrolu Zabıta Memurlarının emekli, istifa ve tayin gibi işlemler sonucunda pozisyonunun boşalması gerekmektedir. Zabıta alımı için KPSS ön koşulu vardır. Belirlenen puan ve üzeri sonuç alan adaylar başvuru yapabilmektedir. Bunun yanında devlete karşı suç işlememiş olmak, hüküm giymemiş olmak gibi çeşitli ek şartlar barındırır. Aynı zamanda belirlenen boy kilo ölçülerine sahip adaylar başvuru yapmaktadır. İlanlar belediyenin resmi web sitesi üzerinden yayımlanarak başvuruya açılmaktadır.

İlan Edilebilecek İş İlanları

 • Zabıta Memuru (İstanbul Başakşehir)
 • İtfaiye Eri (İstanbul Başakşehir)
 • Mesleki İşçi (İstanbul Başakşehir)
 • Sağlık Personeli (İstanbul Başakşehir)
 • Şoför (İstanbul Başakşehir)
 • Temizlikçi (İstanbul Başakşehir)
 • Çaycı (İstanbul Başakşehir)
 • Güvenlik Görevlisi (İstanbul Başakşehir)
 • Düz Memur (İstanbul Başakşehir)
 • Mevsimlik İşçi (İstanbul Başakşehir)
 • Park ve Bahçe Sorumlusu (İstanbul Başakşehir)
 • İnşaat Ustası (İstanbul Başakşehir)
 • Vasıfsız Eleman (İstanbul Başakşehir)

Başakşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet kurumlarında çalışmak isteyenler öncelikle çalışmak istediği kurumu iyi takip etmeleri gerekmektedir. Çünkü kamu kurumlarının iş ilanları açıklandığı anda kısa süreliğine başvuruları toplayarak değerlendirmeye almaktadır. Bu nedenle Belediyenin sosyal medya hesapları ve resmi web sitesini iyi takip etmeniz gereklidir.

İlan yayımlanmış ise başvuru adresi ilan detayında belirtilmektedir. Ancak belediye genellikle ilan.gov.tr, İş-kur ve resmi web sitesi üzerinden iş başvuru formu kabul etmektedir. Bunun yanı sıra ilan yayımlandığında belediye başkanlığına giderek iş başvuru formu doldurmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. İlgili kurumlar ve belediye bünyesinden bu şekilde iş başvurusu yapabilirsiniz. İş İlanlarını belediyenin resmi web sitesinin duyurular bölümünden takip edebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/basaksehir-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz