Bayrampaşa Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Bayrampaşa Belediyesi Personel Alımı için zaman zaman iş ilanları yayımlamaktadır. İş arayışında olan adayları ilgilendiren bu ilanlar kısa süre açık olup, yeterli başvuru alındıktan sonra kapanmaktadır. İstanbul Bayrampaşa Belediyesi İnsan Kaynakları iş başvuru formu dolduran adayları değerlendirerek işe alım yapar. Devlet kurumlarında çalışmak isteyenleri ilgilendiren bu ilanlara nasıl başvuru yapabileceğinizle ilgili detaylı bilgi vereceğiz…

Bayrampaşa Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul Bayrampaşa ilçesi 1990 yılında ilçe statüsüne geçirilmiştir. 11 Mahallenin bir araya gelmesi ile oluşturulmuş ilçe 280 bin sabit nüfusa sahiptir. Bunun yanı sıra nüfus gün içerisinde iş, yol, mekan, gezi vb nedenlerle 1 milyona çıkmaktadır. Bayrampaşa Belediyesi ilçeye hizmet vermeye başladıktan sona o eski görüntüsünden ayrılarak modern bir görünüme kavuşmaya başlamıştır.

İlçe; İstanbul ilinin en güzide ilçelerinden birisidir. Belediye ilçenin altyapı, üstyapı, sosyal, kültürel ve temizlik gibi hizmetler sunmaktadır. Bunun yanı sıra evlendirme işlemleri, tapu, kadastro gibi işlemlerle hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra Belediye İstihdam sağlamak adına çeşitli hizmetlerle iş bulma konusunda Bayrampaşa halkına destek olmaktadır.

İstanbul Bayrampaşa Belediyesi İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları belediyenin vermiş olduğu hizmetlerde önemli rol oynamaktadır. Belediye personellerinin bir çok konuda yanında olan insan kaynakları; maaş, bordro, özlük hakları, sosyal destek, eğitim ve işe alım konularında hizmet vermektedir. Belediyenin hizmet kalitesinin arttırılmasında önemli rol oynamaktadır. Belediyenin yaptığı ve planladığı projelerde projelerin gerçekleşmesine istinaden işçi, eleman ve personel desteği sağlamaktadır.

İstihdam bakımından önemli çalışmalar yapan insan kaynakları Belediyenin personel ihtiyacını tespit ederek işe alım yapar. Personel eksiği bulunan birimleri tespit ederek iş ilanı açar ve başvuru formlarını toplar. İş ilanları belediyenin gerçekleştireceği projelere ve mevcut kadrodaki boşalan pozisyonlara göre yayımlanmaktadır.

İşe alım süreci insan kaynakları tarafından yönetilmektedir. Tespit edilen açık pozisyonlar yayımlandıktan sonra adayların yaptığı iş başvurularını incelemeye almaktadır. Pozisyona en uygun adaylar incelenerek mülakata çağrılmaktadır. Mülakat görüşmelerinde eşit ve etik şartlarda adayları değerlendirerek pozisyona en uygun adayı işe almaktadır.

Bayrampaşa Belediyesi İş İlanları

İş İlanları çeşitli pozisyonlarda ve statülerde yayımlanmaktadır. Belediye iş ilanları vasıtası ile Memur Alımı, İşçi Alımı ve Personel alımı yapmaktadır. Bazı pozisyonlarda KPSS, Boy, Kilo, Sicil, Yaş ve Üniversite uygunluğu istenirken bazı pozisyonlar için okur-yazar olmak yeterli olmaktadır. Bu durum genellikle işçi statüsü için geçerli olmaktadır. Belediyede çalışabileceğiniz pozisyonlar şöyledir;

 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Mesleki İşçi
 • Sağlık Personeli
 • Şoför
 • Temizlikçi
 • Çaycı
 • Güvenlik Görevlisi
 • Düz Memur
 • Mevsimlik İşçi
 • Park ve Bahçe Sorumlusu
 • İnşaat Ustası
 • Vasıfsız Eleman

Bayrampaşa Kariyer Merkezi İstihdam Ofisi

Projeler bakımından hala yeni projeler geliştiren belediyenin istihdam projelerinden biriside Bayrampaşa Kariyer Merkezidir. Oluşturduğu kariyer web sitesi ile Bayrampaşa ilçesindeki işveren ve işçiyi buluşturan belediye bu sayede daha fazla vatandaşın iş bulmasına imkan sağlamaktadır. Her sektörden yayımlanan iş ilanları işverenin isteği ve tercihleri doğrultusunda yayımlanarak başvuruya açılmaktadır. İş arayışında olan adaylar bu web sitesini de değerlendirmeye alabilir, açık pozisyonları inceleyebilirler.

Bayrampaşa Belediyesi İş Başvurusu

İş başvurusu yapmak için öncelikle iş ilanlarını takip etmek gerekmektedir. Belediye iş ilanlarını kısa bir süre aktif tutarak başvuruları almaktadır. Bu nedenle belediyenin resmi web sitesi, sosyal medya hesapları adaylar tarafından takip edilmelidir. İş ilanı yayımlandığı zaman detay kısmında başvuru şartları, başvuru kanalı ayrıca belirtilmektedir. Genellikle İş-kur, ilan.gov.tr, resmi web sitesi ve belediye başkanlığına bizzat giderek iş başvuru formu doldurabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bayrampasa-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz