Baytur İnşaat Personel Alımı 2023

Uluslar arası inşaat sektörünün lider firmalarından olan Baytur İnşaat, İnşaat işçisi gereken bölümlere personel alımı yapılacağını açıkladı. Yurt dışında bir çok başarılı projeyi tamamlayan ve yeni projeler ile çalışma hayatına devam eden Baytur İnşaat iş ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Baytur İnşaat Hakkında

Çukurova Grubu, kökleri Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yılına denk gelen 1923 yılına dayanan lider bir işletme grubudur. Grubun ana ilgi alanları sanayi, ticaret, medya, finansal hizmetler, denizcilik, enerji, telekomünikasyon, bilgi teknolojisi ve inşaattır.

1976 yılında kurulan Baytur, Çukurova Grubu’nun inşaat şirketidir. Grup vizyonu ve stratejilerine paralel olarak Baytur, yurtiçi ve yurtdışı inşaat pazarlarında önde gelen bir genel yüklenici olarak ününü oluşturmuştur.

Geçtiğimiz 35 yıl içinde şirket, yurtiçi ve yurtdışı iş hacmini başarılı bir şekilde artırdı. Bu dönemde Baytur, Türkiye, Libya, Irak, Rusya Federasyonu gibi BDT Ülkeleri, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar gibi GCC Ülkelerinde birçok prestijli projeyi üstlenmiş ve tamamlamıştır. Yürütülmekte olan sözleşmelerin değeri 1,7 milyar doları aşmaktadır.

Baytur’un faaliyetleri ve uzmanlığı beş başlık altında toplanabilir: genel binalar, endüstriyel tesisler ve petrol, su kaynakları, ulaşım ve altyapı projeleri.

Baytur’un teknolojik uzmanlığı ve kalite odaklı performansı uluslararası sertifika kuruluşları tarafından kabul edilmektedir. Baytur, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan ilk Türk inşaat şirketidir ve İş Sağlığı ve Güvenliği ve Çevre Yönetim Sistemleri Belgeleri’ni alan öncüler arasındadır.

Baytur son zamanlarda ikonik “Katar Ulusal Kongre Merkezi” nin tasarımını ve yapımını 732 milyon dolarlık sözleşme bedeli ile tamamladı. Son teknoloji tesisleri ve en son teknolojileriyle Katar Ulusal Kongre Merkezi, dünyanın en sofistike kongre ve sergi merkezlerinden biridir.

Baytur Türkiye

Ataşehir Konut Kompleksi, Kozyatağı Konut Projesi, Bursa Konut Kompleksi, Yapı Kredi Bankası Operasyon Merkezi, Turkcell GSM Telefon İşletme ve Röle Tesisleri, Türk Hava Yolları Bakım Hangarı, Çanakkale Çimento Fabrikası Genişletme Projesi, Aliağa Çelik Fabrikası Genişletme Projesi, Baytur Stargate Konut Projesi, İstanbul, Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki Torul Barajı ve 105 MW Hidroelektrik Santralı Projesi, Baytur’un başarıyla tamamladığı önemli çalışmalar arasında yer alıyor. Türkiye’de yürütülen projelerin toplam değeri 1.322 milyon $ ‘dır.

Baytur Yurt Dışı Projeler Ve İş İlanları

Birleşik Arap Emirlikleri

Dünyaca ünlü ‘Palm Jumeirah Adası’ üzerindeki 10-13 katlı kıyı daireleri “Palm Jumeirah Shorline Apartmanı” Projesi 225,9 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile tamamlanmıştır.

“Altın ve Gümüş Kuleler” Projesi 101 milyon dolarlık sözleşme bedeli ile neredeyse tamamlandı. Dubai’de. Au-Gold Tower, 160 m yüksekliğindeki ‘altın’ renkli perde duvarda eğrisel cephelere sahip 40 katlı dikdörtgen kuleden oluşan 48.000 m2’ye kadar uzanan son teknoloji ofis geliştirme şirketidir. Ag-Silver Tower, Au-Gold Tower’ın ayna görüntüsüdür ancak gümüş renkli perde duvarlarla kaplanmıştır.

BAE EMAAR’ın güneyindeki Şeyh Zayed Yolu’nun güneyinde inşa edilecek ‘Burj Dubai Kalkınma’ projesinin bir parçası olan 220 milyon ABD Doları sözleşme değerinde devam eden “Burj Dubai Kalkınma Arsaları 12 & 13” Projesi, Projenin İşvereni. Proje, Burj Dubai gelişiminin kuzey batı köşesinde yer alacak Plots 12 & 13 sahasında iki ikonik kuleden oluşuyor.

Katar

Doha’daki “İslam Eserleri Müzesi” 176,6 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile tamamlanmıştır. 6B ve 6C Peyzaj Paketi dahil. Eşsiz tasarımı ile proje zaten Doha’nın Simgesel Yapılarından biri haline geldi. Proje ‘Beton Sanayi Kurulu’ tarafından verilen “Beton Kalitesi Ödülü” ne layık görüldü.

Doha’da “Handaşah Külliyesi Faz 1 & 2” inşaatı 63,3 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile tamamlanmıştır. Projenin Müşterisi HE Shk. Fahd Bin Abdulrahman Al Thani.

Doha Centrum’da “Al-Reem Kulesi” inşaatı 10 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile tamamlanmıştır. Projenin müşterisi yine HE Shk. Fahd Bin Abdulrahman Al Thani.

Baytur, 2006 yılında ana müteahhit olarak toplam sözleşme değeri 717,4 milyon ABD Doları olan Katar’da dünyanın en prestijli projelerinden birini üstlenmiştir.

Altı kat artı bodrum katı olacak “Katar Eğitim Şehri, Kongre Merkezi” projesi yaklaşık 250 metre uzunluğunda ve 110 metre genişliğinde olacak. Toplam 150.000 metrekare inşaat alanından yaklaşık 60.000’i betonarme, 90.000 metrekare yapısal çelikten yapılacak.

Merkezde 2.500 kişilik bir oditoryum, 500 kişilik bir tiyatro ve 4000 kişilik çok amaçlı bir salon bulunacak. Buna ek olarak, ara odaları ve daha küçük toplantı salonları olacaktır. Merkez sergilere, konferanslara, müzik ve sanat festivallerine ev sahipliği yapacak.

Suudi Arabistan

80’li yılların sonlarında BAYTUR, Dhahran Petrol ve Mineral Üniversitesi’nde Ağır Ekipman Laboratuvarı binasını ve Al Jouf’ta bir Toplu Konut projesini tamamladı. Bu ülkede yürütülen çalışmaların toplam değeri 36 milyon ABD dolarıdır.

Libya

Baytur, 1979’dan beri Libya’da faaliyet gösteriyor. Bu ülkede tamamlanan büyük projeler “Misurata Sawage Arıtma Projesi (255,6 milyon ABD Doları)”, “Al-Jufrah Yönetim Binaları Kompleksi (110 milyon ABD Doları)”, “Tobruk Kanalizasyon Arıtma Projesi (54,4 milyon ABD Doları) ”,“ Aziziye Çiftlik Evleri Kompleksi (52,1 milyon ABD Doları) ”,“ Jufra 525 Konut Yerleşim Kompleksi (32,7 milyon ABD Doları) ”. Libya’da yapılan ve yürütülen sözleşmelerin toplam değeri 571,5 milyon ABD Dolarıdır.

Irak

Toplam yedi adet sulama ve arazi ıslah projesi, pompa istasyonları, yol projeleri ve otoyol / köprü projeleri başarıyla tamamlanmıştır. Irak’ta yapılan sözleşmelerin toplam değeri 228 milyon ABD Dolarıdır.

Körfez krizi nedeniyle projeler terk edildiğinde, bu çalışmaların 220 milyon doları tamamlandı.

Rusya Federasyonu

BAYTUR, eski SSCB’de bir projeye imza atan ilk Türk müteahhittir. Üstlenilen ilk iki proje 750 yataklı “Pitsunda Otel – Sağlık Merkezi Kompleksi” ve 250 yataklı “Makhachkala Otel & Sağlık Merkezi Kompleksi” idi. Bu iki projenin toplam sözleşme bedeli 79,5 milyon ABD Dolarıdır.

Bu iki projenin ardından Baytur, 1326 konut birimini ve “Budjonnowsk Askeri Yerleşim Kompleksi” ni (iki yıl içinde 1003 konut) içeren “Durnewo Askeri Yerleşim Kompleksi” ni (106 milyon ABD Doları) tamamladı, Doğu Almanya’dan dönen askeri personel için.

Baytur’un Rusya Federasyonu’nda tamamladığı diğer büyük sözleşmeler; Moskova’da “194 Yataklı Kadın Doğum Hastanesi”, “Krasnagorsk Askeri Hastanesi”, “Burdenko Nöroşirürji Hastanesi” ve “Technostrojexport Ofis Binası” ile Irkutsk’ta “Petrocoke Fabrikasının Yeniden Islahı” ve “Angarsk Rafinerisi için Tank Çiftliklerinin İnşası” Bölge.

Baytur, toplam 43,6 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile “75 Villa İnşaatı” ve “Agalarov Gayrimenkul Villaları” tamamlandı. Her iki proje de Moskova’da bulunuyordu.

2008 yılının başlarında Baytur, 121 milyon dolarlık sözleşme bedeli ile “Moskova Şehir Ulaşım Terminali” Projesi’ne layık görüldü. Projenin işvereni CiTer Invest BV’dir. Proje 6 bodrum katı ve üç kuleden oluşmaktadır. Kule 1 33 katlı ofis binası, Kule 2 42 katlı ofis binası ve Kule 3 22 katlı otel olacak. Projenin toplam inşaat alanı 253.000 m2’dir.

Bu Rusya Federasyonu’nda yürütülen eserlerin toplam değeri 442,7 milyon ABD Dolarıdır.

Kazakistan

Baytur “Kaskad 197 Konut” Projesi (24,7 milyon ABD Doları), “300 Yataklı Çocuk Rehabilitasyon Hastanesi” Projesi (49,6 milyon ABD Doları), “Astana Nöroloji Hastanesi” Projesi (50,9 ABD Doları) tamamlanmıştır. Kazakistan ve Astana Kazakistan’daki “Astana Alışveriş Merkezi” Projesi (35,6 milyon ABD Doları).

Azerbeycan

“Azercell Bakü Operasyon Merkezi” nin inşası 2002 yılında 9,5 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile tamamlanmıştır. “Gümüş Yıldız Ofis Binası Restorasyonu” Projesi 2004 yılında 13,7 milyon ABD Doları tutarında sözleşme bedeli ile tamamlanmıştır.

Özbekistan

Baytur, 34,3 milyon ABD Doları tutarında sözleşme bedeli ile “Taşkent Havaalanı Rehabilitasyon” projesini yürütmüştür.

BAYTUR şirketi mevcut yapıları iyileştirme ve her türlü yapıyı tamamen inşa etme veya yeniden inşa etme kapasitesine sahiptir. BAYTUR’da itibarını ve başarısını korumak için uyum içinde çalışmak üzere aşağıdaki çalışma grupları düzenlenmiştir.

  • Mimari Proje Grubu
  • Yapısal Proje Grubu
  • Mekanik Proje Grubu
  • Elektrik Proje Grubu
  • Bütçeleme, Planlama ve Lojistik Grubu
  • Bilgisayar Sistemi Grubu
  • Makine ve Satınalma Grubu
  • İhale ve Proje Değerlendirme Grubu

Baytur İnşaat Personel Alımı

Baytur İnşaat istihdam konusunda büyük katkı sağlayan İnşaat şirketlerinin başında gelmektedir. Büyük projeler ile büyük inşaatlar yapan Baytur İnşaat bir çok ülkeye Türkiye’den Türk İşçi götürebilmektedir. Türk İşçiler için kalacak yer temin ederek yemek masraflarını karşılayan Baytur, Ülkelere göre dolar ile maaş verebilmektedir. Personel alımlarında Baytur kendi bünyesinde bulunan İnsan kaynakları ile işe alım gerçekleştirir. İşe alım beden işçisi, vasıfsız eleman, İnşaat ustası, İnşaat operatörleri olarak bir çok departmanda alım yapabilmektedir. Baytur İnşaat Personel Alımı İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/baytur-insaat-personel-alimi/

Yorum Yaz