Belka AŞ Personel Alımı İş İlanları 2023

Belka AŞ Personel Alımı yapmaya devam ediyor. Ankara’nın daha yaşanabilir kılmak için teknolojiyi takip ederek çalışmalar yapan Belka, yeni iş alanları için iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Belka AŞ Başkent’e hizmet edecek adayların iş başvurularını kabul edecek. Belka AŞ İnsan kaynakları tarafından değerlendirilecek olan özgeçmişler, etik ve eşit şekillerde değerlendirerek işe alım yapılacak. Bu ilanımızda BELKA hakkında detaylı bilgi edinebilir, iş alanlarını inceleyebilir ve nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz…

BELKA A.Ş

Başkentin nüfusu her geçen gün artmaktaydı. Ankara 80’li yıllarda yaşadığı nüfus artışı sonucunda atık suların artması, kirli suların direk akarsulara dökülmesi gibi tarımı ve ekolojik dengeyi etkileyen olaylar yaşanıyordu. Türkiye’nin başkenti olması; Ülkenin Başkentinin geliştirilmiş ve iyileştirilmiş yapılar ile daha yaşanabilir bir kent olması öngörülmekteydi. 1980’li yıllarda fark edilen bu kirliliğin acil çözüme kavuşturulması gerekiyordu.

Bu kritik işi üstlenecek bir şirket ile anlaşılması veya bir şirket kurulması gerekiyordu. ASKİ atık sular ile ilgili fizibilite çalışmaları yaptıktan sonra bir tesisin kurulması gerektiği öngörülerek 1988 yılında BELKA AŞ kurulmuştur. Resmi olarak kurulan Belka sonraki 5 yılın sonunda tesis çalışmalarını tamamlayarak faaliyete başlamıştır. Belka AŞ şirketinin kurulması istihdam konusunda da Ankara’ya katkı sunmaya başlamıştır.

Belka kurulduğu günden itibaren Ankara’nın atık sularını arıtmakta ve kendini geliştirmekteydi. Bunun akabinde yeni iş alanları edinerek Yol, Su, Kanal ve Çevre düzenlemesi gibi işlerle yeni misyonlar edinmiştir. Yeni iş alanları ile birlikte personel alımı yapılarak personel sayısı yükseltilmiştir. Genişleyen iş alanı, çalışan sayısı ve İş ekipmanları ile Belka gelişmeye ve Ankara’yı geliştirmeye devam etmiştir.

Devam Eden ve Biten Projeler

  • Geri Dönüşüm – Organik Gübre
  • Elektrikli Toplu Taşımaya Geçiş
  • Temiz Enerji Üretimi
  • Batarya Paketleme
  • Raylı Sistemlere Yönelik Altyapı ve Finans
  • ABB Atık Su Tesisleri
  • Tatlar Atık Su Arıtma Tesisi
  • Elektrikli Otobüs Çevrim Projesi
  • Jeotermal Tesislerin Kurulma Projesi
  • İlk Müdahale Teknolojileri Projesi

Şirket inovasyon çalışmalarına son derece önem vermektedir. Ekipman gücü ve İnsan gücü şirket için son derece önem arz etmektedir. Özellikle insan gücü ile nitelikli işçi kaynağını kullanan Belka oluşturduğu araç filosu ile her işe uygun ekipman ve araç sağlamaktadır. Bugün Belka; 526 Mülkiyet Aracı, 816 Hafif Ticari Araç, 465 Ağır Ticari Araç, 277 İş makinesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetindedir.

BELKA AŞ Personel Alımı ve İş İlanları

İnsan kaynakları şirketin nitelikli iş gücünü sağlamada ve insan gücünü doğru yönlendirmede şirkete destek olmaktadır. Belka A.Ş dönem dönem iş ilanları yayımlayarak işçi alımı ve personel alımı yapmaktadır. Son teknoloji ekipmanlarına sahip olsa bile, insan gücünün bu ekipman yönetiminde de büyük bir payı olduğunu düşünerek; en büyük yatırımı insana yapmaktadır. Bu nedenle Belka çalışanlarına değer vermekte ve çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile çalışanlarını mutlu etmektedir.

BELKA son açıklanan rakamlara göre 7896 Personele sahiptir. Bu sayı iş yoğunluğu ve yeni projelere göre artış gösterebilmektedir. Çalışanların bir bölümü Belka Genel Müdürlüğünde bir bölümü sahada ve bir bölümü de operasyon yönetimi tarafındadır. Çalışan statüsü memur, İşçi ve eleman olarak belirlenmiştir. Belka resmi web sitesi üzerinden tüm çalışanlarına maaş bordrosu erişim imkanı sunmaktadır.

İşe alım boşalan pozisyonlar için veya yeni projelerde gerekli ekstra insan gücü gerektiğinde yapılmaktadır. Açıklanan pozisyonlar BELKA A.Ş uygun gördüğü şekilde iş başvuru formlarını kabul ederek değerlendirmeye almaktadır. Süreç başvuru, mülakat ve iş teklifi şeklinde ilerlemektedir. Belka AŞ Maaşları pozisyonun niteliğine ve departmana göre değişiklik gösterebilmektedir.

BELKA AŞ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şirket ihtiyaç duyulan pozisyonları insan kaynakları birimi ile belirleyerek sosyal medya ve resmi web sitesinden duyurmaktadır. Açıklanan pozisyonlar için iş ilanları yayımlanır ve başvuru formu oluşturulur. Şirkete iş başvurusu yapmak isteyen adaylar resmi web sitesinden yapılan açıklamaya istinaden uygun şekilde iş başvuru formunu doldurarak insan kaynakları birimine iletir. İnsan kaynakları özgeçmişleri inceleyerek uygun görülen adayları mülakata çağırır. Mülakat sonucunda pozisyon için en uygun adaylar belirlenerek işe alım yapılır. Yeni açık pozisyon oluştuğunda Belka İş Başvurusu adı altında sizlerle buradan paylaşacağız. Haberdar olmak için yorum bölümüne yorum bırakmanızı öneririz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/belka-as-personel-alimi/

Yorum Yaz