Emirdağ Belediyesi Personel Alımı 2023

Emirdağ Belediyesi Personel Alımı ile yeni adayları işe almaya devam ediyor. Afyon Emirdağ Belediyesi insan kaynaklarının yayımladığı iş ilanları ile belediye adaylara kapılarını açıyor. Dönem dönem yayımlanan iş ilanları için adayların sıkı bir takip yapması gerekiyor. Başvurular açıldıktan sonra kısa bir süre sonra başvuran adayları değerlendirmek için kapanıyor. Başvuru yapan adayların arasında yer almak için hızlı başvurmak gerekiyor. Bu ilanımızda Afyonkarahisar ilinin Emirdağ İlçesinde hizmet veren Emirdağ Belediyesini ve Belediyenin iş ilanlarını inceleyeceğiz…

Emirdağ Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Afyonkarahisar Emirdağ Belediyesi Afyon’un en eski ilçelerinden birisi olan Emirdağ ilçesine, kamu hizmeti sağlamaktadır. Nüfusu 40.000’e yakın olan ilçe Belediye sayesinde çağdaş bir yaşam kenti haline gelmektedir. Afyonkarahisar İl merkezine 73 km uzaklıkta olan Emirdağ adını 1932 yılında çevresindeki dağlardan almıştır. Emirdağ eskiye dayanan bir yerleşim yeri olması sebebi ile Mağaralar, Antik Kentler ve Kayalardan yapılmış yaşam alanlarına sahiptir.

Emirdağ Belediyesi ilçede verdiği çeşitli kamu hizmetleri ile halkın yanında olmaktadır. Yaptığı projeler ile hem Emirdağ ilçesinin gelişmesine hem de halkın yaşam standartlarının yükselmesine büyük katkı sağlamaktadır. Belediye yaşamanın keyif verdiği, Çevreye duyarlı, Şehir kültürü taşıyan bir ilçe olmak için çalışmaktadır. Herkesin taşınıp yaşamayı düşünebileceği, yaşam kalitesinin yüksek olduğu, her yaşa hitap eden bir anlayışla ve tüm ihtiyaçlara cevap veren bir belediye olma anlayışına sahiptir.

Belediye özellikle üniversite öğrencilerini ağırlayan bir ilçeye hizmet verdiği için bu durumu da görmezden gelmeyerek, üniversiteli öğrencilere çeşitli konularda destek sağlamaktadır. Projelerine sürekli yenilerini ekleyen Emirdağ Belediyesi son olarak devam eden projeleri şu şekildedir; Akıllı Pazarlar, Çocuk Aktivite Merkezleri, Modern Taksi ve Minibüs Durakları, Butik Sokaklar, Elektrik Üretim Tesisleri, Gurbetçi Festivali ve Lavanta Bahçeleri. Emirdağ Belediyesi ve Afyonkarahisar Belediyesi Afyon’a danışıklı bir hizmet gerçekleştirmektedirler.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları Emirdağ Belediyesinin personel ihtiyacı bulunan birimlerini tespit ederek işe alım yapmaktadır. İşe alım sürecinde uyguladığı mülakat teknikleri ile Belediye’ye nitelikli ve yetkin adayları kazandırmaya çalışmaktadır. İnsan kaynakları Belediye bünyesine ihtiyaç bulunan birimleri tespit etmenin yanı sıra; yapılacak projelerde ihtiyaç duyulacak kısa süreli iş gücünü de sözleşmeli ve Geçici işçi alımı ile gerçekleştirmektedir. Atama ile memur alımı aynı zaman da belediye bünyesinde yapılacak işe istinaden deneyimli memur alımı da yapılabilmektedir.

Afyon Emirdağ Belediyesi İş İlanları

İş İlanları insan kaynakları tarafından ihtiyaç duyulan pozisyona özel yayımlanmaktadır. Dönem dönem başvuruya açılan iş ilanları için gereken şartlar ve istenilen nitelikler ilan detaylarında İK birimi tarafından özellikle belirtilmektedir. Bu ilanlar belediyenin belirlediği mecralarda iş arayışında olan adaylara duyurulmaktadır. İşe alım sonrası İnsan kaynakları çeşitli Eğitim ve Seminerler düzenleyerek eğitim verir. Buda hem belediyenin hizmet kalitesini arttırmasında hem de personelin kariyer anlamında kendini geliştirmesinde son derece etkilidir.

Belediye İşçi Alımı, Memur Alımı, Eleman Alımı gibi ihtiyaç duyduğu pozisyona özel iş ilanı açmaktadır. Belediye bünyesinde çalışabileceğiniz bir çok pozisyon vardır. Belediye İş İlanları özellikle Devlet Kurumunda çalışmak isteyen Devlet Memuru olmak isteyen adayların aradığı işlerdendir. Bu nedenle Emirdağ İlçesinde Belediye de işe kabul edildiği zaman farklı il ve ilçelerden gelerek hayatına burada devam eden adaylarda olabilmektedir. Bu nedenle çalışmak istiyorsanız Emirdağ ilçesinde ikamet etmiş olmanız gerekmez.

Afyonkarahisar Emirdağ Belediyesi Memur Alımı

Devlet memur alımları genellikle dönem dönem istenilen veya gereken pozisyonlar için yayımlanmaktadır. Bu pozisyonlar belediye bünyesinde yapılmak istenen bir iş veya yapılacak bir projeye ilişkin olabilir. Emirdağ Belediyesi Atama ile memur alımı yapılacağı zaman resmi web sitesinden duyurmaktadır. Afyon iş ilanları içerisinde Belediye’de kendi bünyesinde istihdam sağlamaktadır. Memur olma şartlarına ek olarak belediyenin de belirleyeceği kriterler önemlidir. Adayların yaş aralığı, Mezuniyet durumu, KPSS Puanı önemli kriterler arasındadır.

Afyon Emirdağ Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımı Belediye bünyesinde yapılacak işlerin beden gücü veya ustalık gerektiren pozisyonlarına yapılmaktadır. Buna ek olarak belediyenin planladığı büyük ölçekli yada küçük ölçekli projelerde gereken işçi sayısı Belediye tarafından geçici işçi alımı yapılarak sağlanmaktadır. Daimi işçi alımı da dönem dönem proje olmasa bile yapılabilmektedir. Alım yapılacağı çeşitli mecralardan adaylara duyurularak ilan edilmektedir. En az ilkokul mezunu yada okur yazar olmak işçi pozisyonları için yeterli görülmektedir.

Emirdağ Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye’ye iş başvurusu yapabilmek için öncelikle yayımlanmış olan iş ilanlarını takip etmek gerekir. Birçok aday iş başvuru süresini geçirerek başvuru yapamamaktadır. Bunu takip etmenin en kolay yolu, dönem dönem belediyenin web sitesinde ki duyurular bölümünü incelemektir. Emirdağ Belediyesi İş-kur İş ilanları aracılığı ile ilan yayımlayabilmektedir. Ayrıca ilan.gov..tr üzerinden de hem personel alımı ile ilgili hem de ihale ilanları ile ilgili ilan açmaktadır. Bu iki web sitesinin yanı sıra personel alımı yaparken Belediye Başkanlığına fiziken gelerek başvuru yapma şansı sunulmaktadır. Açık pozisyon olup olmadığını kontrol etmek için Duyurular linkine tıklayabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/emirdag-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz