Beşiktaş Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Beşiktaş Belediyesi Personel Alımı için yayımlanan iş ilanları burada! İstanbul Beşiktaş Belediyesi hakkında detaylı bilgi edinmek ve iş ilanlarını incelemek istiyorsanız, bu ilanımıza bakabilirsiniz. Beşiktaş Belediyesi İnsan Kaynakları personel ihtiyacı bulunması halinde iş ilanları yayımlamaktadır. İş İlanları online olarak yayımlanarak online başvuruya ve fiziki başvuruya açılır. Beşiktaş Belediyesi Personel Alımı için yayımlanan iş ilanları ve detayları için ilanımızın devamını okuyabilir, İş başvurusu yapabilirsiniz.

Beşiktaş Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul ilinin ilçelerinden birisi olan Beşiktaş ilçesi ilk olarak 1930 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Bugün itibari ile Nüfus: 178.938 olarak güncellenmiştir. İlçe olması ile birlikte kamu hizmeti alması amacı ile Beşiktaş Belediyesi kurulmuştur. İstanbul Beşiktaş Belediyesi yıllardır Beşiktaş için hizmet veren kamu kurumlarından birisi olmuştur.

Belediye İstanbul Belediye kurumlarından biri olarak birçok alanda ilçeye hizmet vermektedir. Bunların en başında Temizlik, Hijyen, Park ve Bahçe, Evlendirme, Sosyal Aktiviteler, Ücretsiz kurslar, Spor alanları gibi çeşitli alanlarda hizmet vermektedir. Belediye Beşiktaş ilçesini modern bir görünüme kavuşturarak teknoloji ile özdeşleşmiş yaşanabilir bir kent olması için çalışmaktadır. Bunun yanında istihdam desteği de vererek ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Belediye İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları belediyenin kaliteli hizmet vermesinde önemli rol oynamaktadır. Yapılan veya yapılacak projelerde geçici ve daimi işçi alımı yaparak projelere değer katmaktadır. İşe alım gibi konuların yanında Belediye çalışanlarının özlük hakkı, sosyal yan haklar, Maaş, Bordro, İstifa, performans gibi işlerden de sorumludur.

Buna göre; İnsan kaynakları Belediyenin personel ihtiyacı bulunduğu alanları tespit ederek iş ilanı yayımlamaktadır. Belediyenin eleman ihtiyacı duyduğu pozisyonlar insan kaynaklarının çalışmaları, birim müdürlerinin tespit ettiği eksiklikler neticesinde yayımlanmaktadır. İş İlanları; Memur Alımı, İşçi Alımı, Personel alımı ve Eleman alımı statülerinde yayımlanabilmektedir.

İstanbul Beşiktaş Belediyesi İş İlanları

Belediye tespit ettiği eksik pozisyonları yayımlayarak personel alımı yapmaktadır. Bunun yanında Atama ile ve yapılacak projelere ilişkin personel ihtiyacını karşılamak maksadıyla da yayımlanabilmektedir. Yani; Herhangi yapılacak bir proje için kısa süreli ihtiyaç duyulan personel ihtiyacı Geçici İşçi alımı ilanları ile duyurulmaktadır. Bu sayede proje bitimine kadar çalışabilecek işçi ihtiyacı karşılanmaktadır. Belediye bünyesinde çalışmak için bir çok pozisyon bulunmaktadır. Bu pozisyonlardan genellikle en çok başvuru yapılmak istenenler şöyledir;

 • Memur Alımı
 • Zabıta Alımı
 • Güvenlik Görevlisi
 • Sağlık Memuru
 • Mühendis
 • Temizlik Sorumlusu
 • Çay Elemanı
 • Düz Memur
 • Mevsimlik İşçi
 • Park ve Bahçe Sorumlusu
 • İnşaat Ustası
 • Vasıfsız Eleman
 • Şoför

Memur Alımı için genellikle KPSS sınavına girmiş olmak gerekir. Bunun yanında ihtiyaç mesleki ise meslek mensubu adaylar için ilanlar yayımlanmaktadır. Boy, kilo ve cinsiyet gibi etkenler memur alımı için ek şart olarak konulmamaktadır. Bazı ilanlar için sınav istenebilmektedir. Bunun yanında nitelikli adaylar belediye bünyesine kazandırılmaya çalışılmaktadır.

İşçi Alımı belediyenin gerçekleştirdiği veya gerçekleştireceği projelere göre değişiklik göstermektedir. Belediye bünyesinde ki işçi kadrosu için açılan pozisyonlarda daimi işçi alımı yapılırken, projeye ilişkin kısa süreli işçi ihtiyacını geçici işçi alımı ile karşılamaktadır. Projeleri takip etmek işçi alım ilanları için sizlere fayda sağlayacaktır.

Beşiktaş Belediyesi İş Başvurusu

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adaylar öncelikle kurumların yayımladığı ilanları takip etmelidir. Kurumlar ilanları kısa süreliğine aktif etmekte ve başvuru yapan adayları değerlendirmektedir. Bu nedenle Beşiktaş Belediyesi İş İlanları yayımlandığı zaman hızlı bir şekilde başvuru yapabilmek için Belediyenin sosyal medya hesaplarını ve resmi web sitesini takip etmeniz gerekir. Beşiktaş Belediyesi için Duyurular linkini takip ederek aktif ilan olup olmadığına bakabilirsiniz. Genellikle iş başvuru formu belediye başkanlığı üzerinden ve İş-kur üzerinden kabul edilmektedir.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/besiktas-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz