Bilim İlaç Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Ülkemizin en köklü ilaç şirketlerinden birisi olan Bilim İlaç Personel Alımı yapacağını açıkladı. İnsan sağlığına verdiği önemle yıllardır ilaç sektöründe üretim ve pazarlama faaliyeti yürüten Bilim İlaç insan kaynakları departmanı ile iş başvurularını değerlendirecek. Bir çok açık pozisyonu bulunan Bilim İlaç iş alanının genişlemesi ve son dönemlerde ilaç ihtiyacının artması ile istihdam sağlamaya devam ediyor. Bilim İlaç şirketinin tarihi ve İş ilanları yazımızın devamında…

Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.

Ülkemizin en köklü ilaç şirketlerinden birisi olan Bilim İlaç %100 Türk sermayeli bir şirkettir. 1953 yılında kurulan şirket o yıllarda sağlık sektörünün kalkınmasında payı olan önemli şirketlerden birisi olmuştur. Hem ilaç üretimi yapan hem de pazarlama konusundaki çalışmaları ile insan sağlığının iyileştirilmesinde ve korunmasında önemli rôl oynamaktadır. Sahip olduğu 2 üretim tesisi ile hem ülkemizdeki ilaç ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamakta hem de yurtdışına ihracat yapmaktadır.

Bilim Gebze ve Bilim Çerkezköy olarak iki ayrı tesis ile faaliyet gösteren şirket bunun yanında yaptığı AR-GE çalışmaları ile insan sağlığına katkı sağlamaya devam etmektedir. 70’den fazla ülkeye ihracat yapan Bilim İlaç şirketi, benimsediği vizyon ile bugün %55 olan ihracat karşılama oranını %100’e çıkarma hedefi ile ilerlemektedir. Sürekli gelişmeye açık olan şirket istikrarlı ve dengeli büyüme ivmesi ile hareket etmektedir. 446 ruhsatlı ilaca sahip şirket antibiyotik, solunum sistemi, kas ve iskelet sistemi ilaçları satışında ilk beş şirket arasında yer almaktadır.

İnsan sağlığına sağladığı katkının yanında; Ülkemize kattığı ekonomik ve istihdam konusunda da önemli şirketlerden birisidir. Şirket Üretim Fabrikalarında, Ürettiği ilaçların satışında, İlaçların ulaşımında ve şirket yönetim departmanlarındaki çalıştırdığı personeller ile bir çok çalışanı içerisinde bulundurmaktadır. Personel alımı yaparken en çok sağladığı ve işçi alımı yaptığı pozisyon genellikle fabrikalardaki üretim işçisi ve sahada çalışan (Mümessil) pazarlamacılardır. Şimdi Bilim İlaç iş ilanları konusunu inceleyerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız.

Bilim İlaç Personel Alımı ve İş İlanları

Personel alımı yapacağını zaman zaman güncel medya aracılığı ile duyuran şirket açık pozisyonlarını kariyer siteleri aracılığı ile paylaşmaktadır. Bilim ilaç şirketinde çalışmak isteyen adaylar ise bu iş ilanlarını takip ederek iş başvurusu yapmaktadırlar. Firmada çalışmak isteyen adaylar öncelikle şirket hakkında detaylı bilgi edinmelidir. İnsan kaynakları ile yürütülen işe alım sürecinde mülakat soruları şirket tarihi ve geleceği ile ilgili olabilmektedir. Bilim İlaç işe alım sürecinde size destek olacak şirket tarihinin özeti yukarıdadır.

Bilim İlaç Kariyer

İş hayatında kariyer yapmak isteyen adayların seçebileceği şirketlerden birisidir. Şirket mevcut çalışan personellerine ve işe yeni aldığı personellerine eğitimler düzenleyerek kendilerini geliştirme fırsatı sunar. Gelişim kaydeden ve iyi performans sergileyen adayları ise Ödüllendirme sistemine dahil ederek, Prim, Maaş Zammı ve Çeşitli hediye çekleri ile ödüllendirir. Bunun yanında kendini geliştiren adaylara terfi fırsatı sunarak kariyer yapmalarına olanak sağlar.

Şirket vizyon ve misyon hedefleri doğrultusunda şirkete katkı sağlayabilecek yetkinliği bulunan ve kendini geliştirebilecek nitelikte olan adayları işe alım yapmaktadır. İşe alım süreci iş başvurusu ile başlamaktadır. Başvuru kanalları çeşitli kariyer siteleri, Danışman şirketler, İnsan kaynakları havuzu ve şirkete gelerek iş başvuru formu doldurma şekli ile yapılmaktadır. Başvuru aşamasından sonra insan kaynakları adayları inceleyerek nitelikleri ve yetkinlikleri konusunda incelemede bulunur. Bundan sonraki süreç şu şekildedir;

 • Yetkinlik Bazlı Mülakatlar
 • Klasik Mülakatlar
 • Genel Yetenek Testleri
 • Dikkat Testleri
 • İlgi Envanteri
 • Motivasyon Envanteri
 • Mesleki Kişilik Envanteri

Değerlendirme Merkezi Uygulaması: Uzman değerlendirme kadrosu ile başvuru yapan adaylar belirli testlerden geçtikten sonra değerlendirmelerini yapan yetkin yöneticiler adayların davranışlarını inceleyerek işe alım konusunda destek sağlamaktadır.

Bilim İlaç Güncel İş İlanları
 • İhracat Lojistik ve Operasyon Uzmanı
 • Eczacı (Yeni Mezun)
 • Teknik Ruhsatlandırma Uzmanı
 • Üretim Operatörü
 • İş Geliştirme Uzmanı
 • Mekanik Bakım Teknisyeni
 • Ambalaj Üretim Uzmanı
 • Yardımcı İşletmeler Yöneticisi
 • Üretim İşçisi
Bilim İlaç İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlanımız önemli detaylar içermektedir; bu sebeple yukarıdaki yazılanları dikkatle okumanızı öneririz. Şirketi tanımanız işe alım sürecinde size büyük katkı sağlayacak ve diğer başvuru yapan adaylardan sıyrılmanıza katkı sağlayacaktır. Bilim İlaç firması iş ilanlarını kariyer.net sitesinden ve şirkete ait Linkedin hesabı üzerinden yayımlamaktadır. Buradaki kritik durum nereden başvuru yapacağımızdır.

Kariyer siteleri bir nevi şirketle iş arayan aday arasında köprü görevi görmektedir. Bu nedenle kariyer sitelerinden yapılan başvurular aradaki aracı gibidir. Bu şirket için bunun yerine Linkedin hesabındaki iş ilanlarına başvurmanızı öneririz. Bir çok şirkette Linkedin hesabını insan kaynakları yönetmektedir. Başvurunuz direkt insan kaynakları departmanına ulaşmış olacaktır. Başvuru linkinden hem şirketin işe alım süreci ile alakalı daha detaylı bilgi edinebilir hem de şirketin linkedin hesabını görebilirsiniz. Bilim İlaç Personel alımı İş başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bilim-ilac-personel-alimi/

Yorum Yaz