Tukaş Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Tarıma dayalı gıda şirketlerinden birisi olan Tukaş faaliyet alanlarını genişletmesi ile yeni iş alanları için işçi alımı yapacak. Güncel medya aracılığı ile duyurulan iş ilanlarında istenen kriterler ve açık pozisyonlar insan kaynakları aracılığı ile bildirilmekte. Tukaş Personel Alımı yapılan fabrikaları ve iş ilanlarını yazımızdan öğrenebilir aynı zamanda Tukaş şirketine iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

TUKAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Tarımın gelişmesi ile birlikte gıda sektöründe hizmet vermek isteyen şirket 1962 yılında Turgutlu Konservecilik A.Ş olarak faaliyetine başladı. Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kurulan şirket, kısa zamanda bir hayli yol katederek 1967 yılında OYAK grubunun satın almasıyla, güçlü sermaye ve yönetim ile yoluna devam etti. 1981 yılında ise İzmir Torbalı Fabrikasını açan Tukaş yıl 94’ü gösterdiğinde hisseleri halka arz edildi. Şirketin Genel Müdürlüğü ise İzmir Torbalı’da bulunmaktadır.

Tukaş şirketinin ürettiği ürünler ile sofralara lezzet katarken büyümeye de devam etti. Gıda sektörünün yükselen bir değeri olarak çeşitli gıda ürünleri üreten şirket zamanla ürün yelpazesini genişleterek sofralarda daha fazla ürün ile lezzet katmaya devam etti. Bugün Tukaş şirketinin ürettiği ürünler ise; Domates ve Biber salçaları, Çeşitli Domates ürünleri, Lezzetlendirici soslar, Turşular, Közlenmiş hazır ürünler, Hazır haşlanmış ürünler, Hazır yemekler, Konserveler,Zeytin ve reçeller ile birlikte dış ortamda tüketilebilecek hazır ürünler üretmektedir.

Tukaş şirketi üretim için hali hazırda faaliyetine devam eden 3 adet fabrikası bulunmaktadır. Şirketin en son kurulan fabrikası ise 2018 yılında faaliyete geçen Tukaş Akhisar Fabrikası’dır. Akhisar fabrikası yılda 53’bin tona yakın üretim yapmaktadır. Bu kapasite 2001 yılında kurulan Tukaş Manyas fabrikasından daha fazladır. Manyas fabrikası ise yılda 36’bin ton üretim kapasitesi ile en az üretim yapılan fabrika konumundadır. Tukaş en fazla üretimini 1984 yılında kurulan Torbalı fabrikası ile yapmaktadır. Torbalı fabrikası yılda 76’bin tondan daha fazla üretim kapasitesine sahiptir.

Tukaş kalite ve gıda güvenliğine uyum sağlamakta çeşitli sertifikalar ile kalitesini belgelemektedir. Üretimde kullanılan tarım ürünlerine ve tarım makinelerine kadar bir çok alanda özenli ve kaliteli üretim yapmaya çalışan Tukaş diğer taraftan çalışanlarını da çeşitli eğitimler ile bilgilendirmektedir. Personel yetiştirme konusunda özenli davranan şirket personellerinin kariyerlerinde iyi bir yol izlemesi konusunda onlara yardımcı olmaktadır. Buna istinaden fabrikada işçi, eleman ve personel olarak çalışmak isteyen adaylar Tukaş fabrikalarının yayımladığı iş ilanlarını takip etmektedir. İşte Tukaş şirketinin yayımladığı iş ilanları…

Tukaş Personel Alımı ve İş İlanları

Tukaş çalışanları ve işe alınacak adaylar için oluşturduğu insan kaynakları departmanı ile adayların işe alımını, işe alım yapılan adayın gelişim takibi ve oryantasyon eğitimleri ile adayın şirkete adapte olmasını sağlarken aynı zamanda adayın kariyer planını yapmakla yükümlüdür. Çalışanlar ile ilgili maaş, izin ve sosyal hakların teminini takip eden Tukaş insan kaynakları şirketin gelişim ve değişim konusunda en önemli departmanlarından birisi olarak gözükmektedir.

Çalışanlarına değer veren şirket büyümesinin çalışanlarının başarısından geçtiğine inanmaktadır. Bu vesile ile şirketin en büyük kaynağı etkin ve nitelikli çalışan kaynağıdır. Çalışanlarına verdiği eğitimler ile performansına katkıda bulunan şirket başarılı olmuş çalışanları da ödüllendirmekten geri kalmamaktadır. Tukaş işe alım yapacağı adaylardan beklediğin nitelikler içerisinde Sonuç odaklı olmak, yenilikçi olmak ve takım halinde çalışabilmek aynı zamanda ekip işine uyum sağlanılmasını beklemektedir.

Tukaş şirketinde çalışabileceğiniz bölge müdürlükleri ve üretim fabrikaları bulunmaktadır. Açık pozisyonu bulunan ve işe alım yapılan fabrikalar; Tukaş Akhisar Fabrikası İşçi Alımı, Tukaş Manyas fabrikası İşçi Alımı ve Tukaş Torbalı Fabrikası işçi alımı olarak Gözümüze çarpmaktadır. Personel Alımı olarak ise İzmir Torbalı Tukaş Bölge müdürlüğü olarak iş ilanları yayımlanmaktadır. Her fabrikada departmana ve ihtiyaca göre iş ilanları yayımlanmaktadır.

Tukaş Güncel İş İlanları ve Açık Pozisyonlar
  • Satış Destek Elemanı
  • Gıda Mühendisi
  • Gıda Teknikeri
  • Üretim Elemanı
  • Fabrika Güvenlik Görevlisi
  • Ziraat Mühendisi
  • Fabrika İşçisi
  • Fabrika Elemanı

Belirlenen pozisyonlar şirketin gerçekleştirdiği faaliyete göre tahmin pozisyonlardır. Güncel iş ilanları bu pozisyonlarda olabilmektedir. Sürekli güncellenen ilanlarda açık olan pozisyonu görüntüleyebilirsiniz. Tukaş Salça fabrikalarında çalışmak isteyen adayların sürekli olarak güncel iş ilanlarını takip etmesi gerekmektedir. Yayımlanan ilanlar çeşitli kariyer sitelerinde ve iş ilanları sitelerinde yayımlanmaktadır.

Nasıl İş Başvurusu Yapılır?

Tukaş resmi web sitesinde işe alım ile ilgili bilgi vermekte fakat iş başvuru formu doldurabileceğimiz bir form bulunmamaktadır. Buradan anlayacağımız gibi resmi web sitesinden başvuru kabul etmemektedir. Şirket bunun yerine kariyer sitelerine ilan vererek başvuruları kariyer siteleri aracılığı ile kabul etmektedir. Bir farklı yol ise Genel müdürlükte bulunan insan kaynakları departmanına giderek iş başvuru formu doldurabilirsiniz. Fabrikada çalışmak isteyenler ise ilgili fabrikaya iş başvuru formu bırakabilmektedir. Boş pozisyon olmasa dahi herhangi bir eleman ihtiyacında havuzda biriken başvurulara dönülmektedir. Tukaş Personel Alımı İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/tukas-personel-alimi/

Yorum Yaz