Bolvadin Belediyesi Personel Alımı 2023

Bolvadin Belediyesi Personel Alımı yapmaya devam ediyor. Afyonkarahisar ilinin en büyük merkez ilçelerinden birisi olan Bolvadin, Belediye ilanları ile de istihdama katkı sunuluyor. ;Afyonkarahisar Bolvadin Belediyesinde çalışmak isteyen adaylar bu ilanımızı inceleyerek hem Bolvadin hakkında detaylı bilgiye, hem de Bolvadin Belediyesi İş ilanlarını inceleyerek nasıl iş başvurusu yapabileceklerini öğrenebilirler. Detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyunuz…

Bolvadin Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Afyonkarahisar Bolvadin ilçesi çok eski çağlardan beri insanlığa ev sahipliği yapmıştır. Milattan önce 8.000 yıl önceye dayanan tarihi ile Afyon ilinin en eski ilçelerinden birisidir. İlçede kamusal alanda Bolvadin Belediyesi faaliyet göstermektedir. Belediye ilçenin gelişmesi ve Bolvadin halkının hayat standartlarını iyileştirmek için çalışmaktadır. Bolvadin Belediyesi hizmetlerinin yanı sıra Afyonkarahisar Belediyesi ile ortak bir çalışma içerisindedir.

Bolvadin Belediyesi halkın birçok hizmeti almasına ve bu hizmetlere kolay erişmesine imkan sağlamaktadır. Belediye İmar işler, Yapı Kullanım, İnşaat, Numarataj, Vergi İşlemleri, İşyeri açma Ruhsatı, Evlilik Hizmetleri ve ulaşım gibi alanlarda sürekli olarak ilçeyi iyileştirmekte ve geliştirmektedir. Bu hizmetlere ek olarak ayrıca Bolvadin Belediyesi Bolvadin Halkının istihdamına da katkı sağlamaktadır. İlçe içinde Memur, İşçi ve Personel alımı yaparak hem ekonomik hem de istihdam anlamında ilçeye katkı sağlamaktadır.

Yeni Yapılacak Projeler
 • OTO GALERİCİLER SİTESİ
 • ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI
 • BİRLİK BAHÇESİ
 • ŞEHİTLER CADDESİ KONSEPTİ TÜM ŞEHRE YAYILIYOR

İnsan Kaynakları

Bolvadin İnsan Kaynakları Belediye’nin personel ihtiyacını tespit etmek, işe alım yapmak ve personelin eğitimini vermekle görevlidir. Çalışan personelin eğitim ve gelişimini takip ederek Belediye’nin hizmet kalitesinin artmasında büyük rôl oynamaktadır. Bolvadin Belediyesi İnsan Kaynakları Belediye personelinin Yıllık İzin, Sosyal Haklar, Maaş, Sağlık Raporu, İstifa, İşe alım ve Performans yönetimi üzerinde çalışmaktadır.

Belediyenin hizmet kalitesini arttırmanın, alınan personelin niteliğine bağlı olduğunun bilincindedir. Bu anlamda Afyon halkının daha kaliteli hizmet alma anlamında kritik bir öneme sahiptir. Gerçekleştirilecek projelerdeki personel yetkinliği işin hem kısa sürede hem de kaliteli bir şekilde yapılacağından yola çıkarak personel alımı için titiz davranmaktadır.

Bolvadin Belediyesi İş İlanları

İş İlanları ihtiyaç duyulan pozisyonlara göre yayımlanmaktadır. Çalışanın emekli olması, Tayin olması, Vefat etmesi, İstifa etmesi veya iş alanın genişlemesi ile birlikte açılan pozisyonlar için iş ilanları yayımlanabilmektedir. Bunun yanı sıra Bolvadin Belediyesi Projeler yapacağı zaman ihtiyaç duyulan iş gücünü sağlamak amacı ile Memur Alımı, İşçi Alımı ve Eleman Alımı yapmaktadır.

İşe alım yapılacak personel kadrolu ve sözleşmeli olarak belediye bünyesine katılabilmektedir. Kısa süreli projeler için yapılacak işe yönelik İşçi alımı yada İhale edilerek Taşeron firma ile anlaşılabilmektedir. Belediye duyurularında yayımlanan ihaleye ilgili şirketler katılarak ihaleyi alabilmektedir. Bu anlamda hem Bolvadin halkının İstihdamına hem de şirketlerin gelişmesine katkı sunulmaktadır.

Çalışılabilecek Pozisyonlar
 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Düz Memur
 • Çaycı
 • Park ve Bahçe Sorumlusu
 • Temizlikçi
 • Danışma
 • Güvenlik Görevlisi
 • Sağlık Teknisyeni
 • Şoför

Afyon Bolvadin Belediyesi Memur Alımı

Afyonkarahisar Bolvadin Belediyesi Memur Alımı için dönem dönem ilan açmaktadır. Atama ile alım yapılan adaylar birçok pozisyonda çalışabilmektedirler. Belediye geçtiğimiz yıllarda Atanmak Üzere Memur Alımı ilanı açsa da daha sonra iptal edilmiştir. Bunun yanı sıra insan kaynaklarının tespit ettiği birimlerde Memur alım ilanı açılma ihtimali bulunmaktadır. Memur alımı kadrolu ve sözleşmeli olarak yapılmaktadır. Kadrolu memurlar işten çıkarma gibi işlemlerde farklı nedenler aranırken, sözleşmeli memurların sözleşmelerinin bitmesi yeterlidir.

Memur olmanın şartlarından biriside KPSS puanıdır. Memur alımı yapılırken belirtilen KPSS puanı ve üstünde puan alınmış olunması gerekir. Bunun yanında şartlar içerisinde Kamu hizmetlerinden mahrum olmama, T.C vatandaşı olma, Hüküm Giymemiş Olmak, Askerlikle ilgili engeli bulunmayan adaylar başvuru yapabilmektedir. Ayrıca; Belediye yayımladığı iş ilanında yaş sınırı belirtmiş ise bu sınır içerisindeki uygun adaylar başvuru yapabilirler.

Afyonkarahisar Bolvadin Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımı için özellikle yeni projeler yapılacağında belirlenen iş gücünü karşılayabilecek işçi alımı yapılmaktadır. İnsan kaynaklarının proje ile ilgili belirlediği alanda ve pozisyonda işçi alımı yapılabilmektedir. İşçi alımı daimi veya sözleşmeli olarak yapılabilir. Sözleşmeli alım yapılan işçiler proje bitiminde sözleşmeleri fesih edilebilir yada yeni projeler var ise yenilenebilir. İşçi alımı ilanları belediyenin resmi web sitesindeki duyurular kısmından açıklanmaktadır. Başvuru şartları, başvuru adresi ve İşe alım kriterleri bu ilanda açıklanmaktadır.

Bolvadin Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu için açık pozisyonların oluşması ve belediye tarafından duyurulması gerekir. Açık pozisyonlar paylaşıldığında Belediyenin resmi web sitesi üzerinden duyurular kısmından görebilirsiniz. İş ilanı yayımlanmış ise başvuru adresleri de beraberinde paylaşılmıştır. Belediye İş-kur ve İlan.gov.tr üzerinden iş ilanı yayımlamaktadır. İş-kur üyeliği bulunan adaylar iş-kur üzerinden, İlan.gov.tr adresindeki ilanlar içinse ilanın yönlendirdiği sayfadan başvuru yapılabilir. Bunun yanında iş ilanı oluştuğunda Belediye Başkanlığına giderek iş başvurusu yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Bu sayede İş başvuru formu doldurabilirsiniz. Belediyenin iş ilanlarını duyurular linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bolvadin-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz