Çelebi Personel Alımı İş İlanları 2023

Çelebi Personel Alımı için yeni iş ilanları yayımladı. Ülkemizin köklü yer hizmetleri şirketlerinden birisi olan Çelebi Personel Alımı yapacak. Güncel iş ilanları yayımlayarak insan kaynakları aracılığı ile adayların iş başvurusunu kabul edecek olan Çelebi Holding’te bir çok açık pozisyon bulunmakta. Çelebi Eleman alımı için yayımladığı iş ilanlarına sitemizden ulaşabilir Çelebi şirketine iş başvurusu yapabilirsiniz.

Çelebi Holding Hava Servisi

Temelleri atılalı uzun süre olan Çelebi şirketi yer hizmetleri sağlamak amacı ile 1958 yılında kurulmuştur. Bir çok ihtiyaca cevap veren ve Hava limanı yoğunluklarını kontrol altında tutan şirket kurulduğu yıllardan bu güne kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Türkiye’nin ilk yer hizmeti şirketi olma ünvanını elinde bulunduran Çelebi şirketi daha sonrasında bünyesinde bulunan şirketleri bir araya toplamak ve yönetmek amacı ile Çelebi Holdingi kurmuştur.

1995 yılında Holding kuruluşuna dönüşen Çelebi bir taraftan hizmet sektörünü genişletmeyi amaçlamıştır. Çelebi Holding verdiği hizmetler; Yer hizmetleri, Kargo ve Antrepo, Genel Havacılık, Lounge, Platinium ve Köprü operasyonudur. Ülkemizde bir çok ilimizde ve Hava limanlarında hizmet vermektedir. Şirket teknolojiyi de takip ederek kullanıcılara en iyi hizmeti sunmak için çalışır.

Yer Hizmetleri

Ramp Hizmetleri; Uçağın piste inişinden sonraki zamanda uçağın park edilmesine yardımcı olunur. Uçağın Yükleme ve boşaltma sorumluluğunu yerine getirir. Yolcu ve Kabin ekibinin valiz eşya vs taşımasına yardımcı olur. Uçak eğer uygun yere yanaşamıyor ise uçağın çekilerek park edilmesini sağlar. Uçağın içini ve uçak dışı çevrenin temizlenmesini sağlar. Tuvalet ve Su hizmeti de sağlamaktadır.

Kargo Taşıma Hizmeti; İhraç edilecek olan kargoları alır. Kargolar yüklenmeden önceki hazırlık kısmını tamamlar. Uçak yük ve yükleme kontrolünü denetler. Kargo sayımını yaparak Antrepoya teslim eder. Alıcıları bilgilendirerek kargo transferi sağlanır.

Genel Havacılık Hizmetleri; Hava limanındaki iş ortaklarına ve müşterilere destek olmak amacı ile bir çok hizmet sağlanır. Bu hizmetler Slot ve Permit hizmetleri, Apron Transfer, Uçuş planını yönetme, Gözetim hizmeti sağlama, Araba Kiralama hizmeti, Yakıt ve İkram hizmeti, Uçak Temizliği, Tuvalet hizmetleri ve uçağı istenilen konuma çekme hizmeti sağlanmaktadır.

Çelebi Personel Alımı ve İş İlanları

Yurt içi ve yurt dışında bir çok hava limanında var olan şirket hem ülke içerisinde hem de yurt dışındaki ülkelerde personel alımı yapmaktadır. Özellikle Çelebi Türkiye iş ilanları için sürekli güncel iş ilanları yayımlamakta ve gerek eleman yetersizliğinde gerekse personel sirkülasyonu olduğunda hızlı ilanlar yayımlayarak işe alım yapmaktadır.

İşe alım süreci İnsan kaynakları aracılığı ile yönetilmektedir. Profesyonel bir insan kaynakları yönetimi bulunan Çelebi Holding işe alım sürecini fırsat eşitliliğine dayalı yönetmektedir. İşe alım sürecinde adayları değerlendirme kriteri ile seçim yapmaktadır. Mülakat veya ön başvuru aşamasında Din, Dil, Irk, Cinsiyet ve Mezhep ayrımı yapmaksızın tüm adayları eşit ölçüde değerlendirmektedir.

Kariyer yapmak isteyen adaylarında tercih edebileceği bir şirket olan Çelebi Hava Servis şirketi, mevcut personelin gelişimine ve eğitimine büyük önem vermektedir. Sektörde sadece hizmet vermek değil, sektörde kalifiye eleman yetiştirme hizmeti de vererek, sektörün gelişmesine ve istihdamına katkı sağlamaktadır. Açık pozisyonları aşağıdan görebilir, iş başvurusunu nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çelebi İş İlanları

 • Hazine Uzmanı (İstanbul, Asya)
 • Satın alma Sorumlusu (İstanbul, Asya ve Avrupa)
 • Elektrik Teknisyeni (Erzurum)
 • Satış ve Pazarlama Uzmanı
 • İnsan Kaynakları Takım Arkadaşı

Çelebi çalışan elemanları için şirket profilini bir aile gibi yönetmeyi hedeflemektedir. Şirket içerisinde çalışan her bireyin Çelebi Ailesinin bir parçası olduğunu ve çalışanlara değer verildiğini hissettirmektedir. Çelebi Çalışan Sayısı: 5000-5999 arasında değişmektedir.

Sosyal / Yan Haklar:

 • Özel Sağlık Sigortası
 • Servis
 • Yemekhane
 • Erzak Yardımı

Çelebi Şirketinde Çalışabileceğiniz Pozisyonlar:

 • İşçi/ Kontuar
 • A Grubu Şoför
 • Apron Görevlisi
 • Yer Hostesi
 • Uçak Yükleme İşçisi
 • Kargo İşçisi
 • Köprü Operatörü
 • Yolcu Hizmetleri
 • Elektrik Teknisyeni
 • Uçak Teknisyeni
 • Harekat Memuru

Çelebi İş Başvurusu

Çelebi güncel iş ilanlarını resmi web sitesinden yayımlamaktadır. Sitede gördüğünüz iş ilanlarına başvuru yapabilmek için sizi kariyer.net sitesine yönlendirir. Kariyer sitesinden daha önceden oluşturmuş olduğunuz öz geçmişi ileterek başvurunu alınır. Buradaki sıkıntılardan biriside kariyer sitesinden yayımlanan bir iş ilanına binlerce başvuru yapılmasıdır.

Personel ve Eleman ihtiyacı bulunan pozisyon için yine resmi web sitesinin kariyer bölümünden iş ilanına ilişkin pozisyon ihtiyacını paylaşmaktadır. İş İlanlarını sürekli kontrol etmeniz önem arz etmektedir. Yayımlanan iş ilanına ne kadar erken başvuru yaparsanız o kadar şansınız artmaktadır. Ayrıca size yakın olan havaalanına giderek Çelebi şirketi için iş başvuru formu bırakabilirsiniz. Aşağıdaki linkten iş ilanlarını kontrol edebilir ve başvuru yapabilirsiniz. www.celebiaviation.com/career/hr-policies

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/celebi-personel-alimi/

Yorum Yaz