Çobanlar Belediyesi Personel Alımı 2023

Çobanlar Belediyesi Personel Alımı için ihtiyaç duyulan pozisyonlara özel iş ilanları yayımlamaktadır. Paylaşılan iş ilanlarına istinaden Devlet memuru olarak çalışmak veya Devlet kurumunda işçi olarak çalışmak isteyen adaylar iş başvurusu yapabilmektedir. Bu ilanımızda Afyonkarahisar Çobanlar Belediyesi hakkında detaylı bilgiler vererek, yayımlanan iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız…

Çobanlar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Afyon Çobanlar Belediyesi 1990 yılında ilçe olan Çobanlar ilçesi için hizmet vermektedir. İlçenin nüfusu bugün itibari ile 15.000’e yakındır. Bunun yanında ilçenin giderek nüfus artışı kazandığını görmekteyiz. Çobanlar ilçesi yapılan kazılar sonucunda Roma İmparatorluğuna dayanan yaşam kalıntılarına ulaşılmıştır. Bulunan yeraltı şehri ile zamanın kalabalık yaşam alanlarından birisi olmuştur.

Afyonkarahisar Çobanlar Belediyesi ilçede yaşayan halka kamu hizmeti sağlamaktadır. Gerçekleştirdiği ve planladığı projeler ile Çobanlar ilçesinin gelişimine ve teknolojiye uygun hale gelmesine olanak sağlamaktadır. Belediyenin verdiği hizmetler içerisinde; Altyapı, Üstyapı, Yol, İmar, Çevre Sağlığı, Atık, Zabıta, İtfaiye, Ambulans, Acil Yardım, Tanıtım, Turizm ve Sosyal Hayat desteği bulunmaktadır.

Çobanlar Belediyesinin verdiği hizmetlerin yanı sıra halkın ekonomik refahını da desteklemektedir. Çiftçilik ve Hayvancılıkla uğraşan Çobanlar Halkına çeşitli destekler vererek Tarımın ve Hayvancılığın gelişmesine katkı sunmaktadır. Bunun yanında hem kendi bünyesinde hem de ilçe içerisinde bulunan şirketler içinde halkın istihdam edilmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Belediye; Afyonkarahisar Belediyesi ile partner bir çalışma içerisindedir.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları Çobanlar Belediyesi birimlerinden birisi olarak çalışmaktadır. Belediyenin personel ihtiyacını tespit ederek işe alım yapmaktadır. İşe alım sürecinde uyguladığı mülakat teknikleri ile kaliteli ve nitelikli personel alımı yapmaya çalışmaktadır. Bu sayede nitelikli personelin belediyeye kazandırılmasında ve belediyenin hizmet kalitesinin arttırılmasında son derece faydalıdır.

İnsan kaynakları eksikliğini tespit ettiği pozisyonların iş ilanlarını yayımlayarak Memur Alımı ve İşçi alımı yapmaktadır. Çobanlar Belediyesi iş ilanları belediyenin resmi web sitesinin duyurular bölümünden ilan edilmektedir. Başvurular ilan detayında belirtilen adresten yapılarak çalışmak isteyen adaylar insan kaynakları departmanı tarafından değerlendirilir.

Afyonkarahisar Çobanlar Belediyesi İş İlanları

İşe alım yapılacak pozisyonlar birimlerin eleman yetersizliğinde, emekli olan personel olduğunda veya yeni projeler yapılacağında belirlenmektedir. Buna istinaden alım yapılacak adayın yetkinliği ve niteliği belirlenerek Belediyenin web sitesi, Facebook hesabı ve çeşitli haber siteleri aracılığı ile duyurulmaktadır. Belediye Atama ile Memur alımı, Projelere istinaden İşçi alımı yapabilmektedir. Çobanlar Belediyesinde çalışılabilecek pozisyonlar şu şekildedir;

 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Sağlık Personeli
 • Temizlikçi
 • Çaycı
 • Park Bahçe Sorumlusu
 • İnşaat Ustası
 • Restorasyon Uzmanı
 • Düz Memur
 • Güvenlik Görevlisi
 • Şoför

Çobanlar Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı yapılacağı duyurulduğunda bununla birlikte alım şartları da açıklanmaktadır. Göreve istinaden işin tanımı yapılarak başvuru yapacak adayların genellikle KPSS sınavına girmiş, istenilen seviyede puan almış olması gerekir. Bunun yanında adayın Kamu haklarından mahrum olmamış olması, Suç işlememiş olması, T.C vatandaşı olması ve istenilen yaş aralığında olması beklenir. Memur alımı belediye içerisinde yürütülecek bir işin niteliğini kapsayan adaylar içinde yapılabilmektedir. İhtiyaç duyulan iş için sözleşmeli memur alımı yapılması tercih edilebilmektedir.

Afyon Çobanlar Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımı için özellikle planlanan gerçekleştirilecek projeler için alım yapılmaktadır. Belediye bünyesinde daimi olarak görev yapan Belediye işçilerinin yanında kısa süreli veya mevsimlik yapılacak işler için sözleşmeli mevsimlik işçi alımı yapılabilmektedir. Proje bitiminde veya yapılan sözleşme tarihinin sona ermesi durumunda işçi veya belediye sözleşmeyi fesih eder.

Çobanlar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye açık pozisyonları paylaşmış ise genellikle 3 farklı metot da iş başvuru formu doldurulmaktadır. İlk olarak Belediye genellikle personel istihdamında Devlet nezdinde çalışmak isteyen adayları Devletin kurumu olan İş-kur aracılığı ile işe alım yapabilmektedir. İlan yayımlandığında ayrıca İş-kur’da başvuruya açık olup olmadığı belirtilir. İş-kur üzerinden başvuru yapmak için kurum sitesine girip arama bölümüne belediye ismini yazmanız yeterlidir. Bir diğer yöntemse İlan.gov.tr ye verilen ilan üzerinden başvuru yapmaktır.

Son olarak Belediyenin Adresi; Bucak Mahallesi Ortayol Sokak No:7 Çobanlar / AFYONKARAHİSAR olan adrese giderek Belediye Başkanlığına iş başvuru formu doldurmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle açık pozisyon olup olmadığını tespit etmek için ”Duyurular” linkine tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/cobanlar-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz