CP Piliç İş İlanları ve İş Başvurusu 2023

CP Piliç iş ilanları yayımlayarak iş başvurusu formlarını kabul etmeye başladı. Ülkemizin en büyük Piliç, Yumurta ve Yem üreticilerinden olan CP Piliç bir çok pozisyonda fabrikalarına ve üretim tesislerine eleman, işçi ve personel alımı yapacak. Bu ilanımızda şirketin üretim tesislerini ve fabrikalarını inceleyerek iş olanaklarına değineceğiz. Şirketin tarihi ve kuruluşu hakkında detaylı bilgiyi ilanımızın devamından edinebilir, İş ilanlarını inceleyebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz…

CP Piliç Gıda Sanayi Tic. A.Ş

CP Piliç; Piliç üretimi, Yumurta üretimi ve Yem üretimi üzerine hizmet veren uluslar arası bir Tavuk şirketidir. CP Piliç yatırım yapacağı ülkeler arasından Türkiye’yi de değerlendirerek 1986 yılında faaliyetine başlamıştır. İlk etapta İnegöl’de açtığı yem fabrikası ile işe başlayan CP 1989 yılında gelindiğinde 2. yem fabrikasını Manisa Turgutlu’da açmıştır. Yatırım yaptığı ilk günden itibaren Türkiye piyasasına kolay bir şekilde entegre olan şirket her geçen gün yatırımlarına devam etmiştir.

Fabrikaların hizmete girdiği ilk günden itibaren tüketiciler tarafından beğenilen ürünler ile satış hacmini arttıran CP Piliç yatırımlarına devam etti. Yem sektörüne bir nevi ambargo koymaya çalışan CP 3. yem fabrikasını Ankara’da açarak piyasaya sundu. Aynı yıl içerisinde hem Hendek yem fabrikasını hem de İnegöl Kesimhane fabrikasını açarak büyük bir sıçrama yapmıştır. Ertesi Yıl Hayrabolu Yem Fabrikasını açarak fabrikalarına bir yenisini daha eklemiştir.

CP Türkiye olarak büyümeye ve gelişmeye devam eden şirket Perakendecilik alanına CP Market ile 1992 yılında adım atarak gıda sektörüne giriş yapmış oldu. 1998 yılına gelindiğinde ise bir kesimhane fabrikasını daha Bilecik Osmaneli’de açtı. Manisa Turgutlu’da bulunan yem fabrikasına bir kesimhane daha ekleyerek büyütmüştür. Son olarak Mersin Tarsus’ta yem fabrikası açarak iş alanını genişletmeye karar veren CP ”kolaylık Marketi” adı altında ilk CP Şef Marketini tüketicilere sunmuştur.

Şirketin ilk amacı müşteri memnuniyetini sağlayarak Perakende, Gıda, Yem ve Civciv sürdürdüğü faaliyetlerinde Lider şirket olma amacı gütmektedir. Benimsediği temel değerler içerisinde Dünya mutfağında söz sahibi olmak vardır. Türkiye’deki ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde 81. olma başarısı göstermiştir. En iyi marka, Tüketici kalite ödülü, Beğenilen Lezzet ve Avrupa Birliği kalite ödüllerine layık görülmüştür.

CP Piliç İş İlanları ve İş Başvurusu

CP Piliç çalışanlarına değer vermekte ve istihdam sürecinde adaylar tarafından ilk tercih edilen firma olma gayreti gütmektedir. 1600’den fazla personele sahip olan CP Piliç iş ilanları yayımlayarak personel sayısını arttırmaya devam ediyor. Yaptığı yatırımlar ile yeni iş alanları oluşturan şirket istihdama da katkı sunan şirketlerden birisi konumundadır. İş olanakları kesimhaneler, Yumurta fabrikaları, Yem fabrikaları ve dağıtım ağlarında sağlanmaktadır. Bölge müdürlüklerinde de kariyer olanakları sunan CP Piliç bu bağlamda kariyer hedefi olan çalışanların tercih edebileceği şirketler arasındadır.

İşe alım sürecinde eşit şartlarda adayları değerlendiren insan kaynakları din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan işe alım yapmaktadır. İşe alım süreci iş başvurusu ile başlamaktadır. Uygun görülen adaylar çağrılarak mülakata alınırlar. Mülakat aşamasında uygun bulunan adaylar için iş teklifi yapılır. İş teklifi içerisinde pozisyon niteliği, Maaş olanağı ve sosyal yan haklar belirlenerek adaya sunulur. ”En değerli sermayemiz çalışanlarımızdır” sloganı ile çalışanlarına ne kadar değer verdiğini ortaya koymaktadır.

Eğitim oryantasyonları ile çalışan ve yeni işe alınan personeller için eğitimler verilerek işlerinde gelişim kaydetmeleri sağlanır. Hem şirket için hem de çalışanın gelişimi için verilen eğitimler sonucunda şirket kalitesinde artış sağlama gayesi bulunmaktadır. Bu nedenle şirket eğitime önem vermekte ve teknolojiyi takip ederek son ekipmanları fabrikalarına entegre etmektedir. Başarının 1 kişi ile değil ekip çalışması ile gediğini düşünen CP Takım çalışmasına önem vermektedir.

İstihdam sağlanan 1600’den fazla çalışanın yanı sıra çalışanların %40 Kadın %60’ı erkektir. İş arayışında olan adayların sektörde tercih ettiği ilk 3 şirketten birisi CP Piliç firmasıdır. Şirket çalışanlarının içerisinden profesyoneller yaratarak yönetici pozisyonlarına terfi ettirmek için gayret göstermektedir. Şirketin fabrikaları ve bölge müdürlüklerinde personel alımı yapabileceği bir çok pozisyon bulunmaktadır. Bunun yanında aşağıda paylaşacağımız pozisyonlar güncel açık pozisyonlardır. Yayımlanan iş ilanları şu şekildedir;

 • Üretim Şefi
 • Otomasyon Mühendisi
 • Tekniker
 • İthalat ihracat uzmanı
 • Muhasebe Elemanı
 • İşçi
 • Kesim Personeli
 • Fabrika Elemanı
 • Avukat
 • Forklift Operatörü
 • Şoför

CP Piliç İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

CP İnsan kaynakları yayımladığı iş ilanları üzerinden iş başvuru formu doldurulması ile başvuru kabul etmektedir. Yayımlanan iş ilanları çeşitli kariyer sitelerinden paylaşılarak duyurulmaktadır. Şirketin web sitesinde mevcut bir iş başvuru formu bulunmamaktadır. Bu nedenle başvuruları üyelik zorunluluğu olan kariyer sitelerinden kabul etmektedir. Bu sitelerden anlaşmalı olduğu ise kariyer.net sitesidir. Bu siteyi ziyaret ederek CP Türkiye olarak arama yaptığınızda yukarıdaki açık pozisyonları görebilir oluşturmuş olduğunuz özgeçmişinizi iş başvuru formu olarak iletebilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi edinmek için tıklayınız; CP Piliç İnsan Kaynakları

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/cp-pilic-is-ilanlari-ve-is-basvurusu/

Yorum Yaz